Jump to content
GeorgiD

Неприятно скърцане/скрибуцане (спирачки може би) ?!

Recommended Posts

Чак сега виждам въпроса , но със сигурност не знам.

Обаче логиката ми говори, че се вкарват от вън на вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ситреп/Ъпдейт: Апаратите ми са АТЕ-70, за референтна информация го давам, вчера с аверчето сменихме водачите заедно със гумените легла в които седят и добавихме липсващите скоби, чувствително се намали тропането, но видях съчност къде е проблема.

 

При натиснат педал на спирачката всичко е 'точно' няма хлабини няма потропване като ударя апарата с ръка, абе рай с други думи, друго се случва обаче когато педала не е натиснат, накладкатра която се води 'предна' тази която седи от външната страна на диска има 2-3 мм ход (наляво-надясно) един вид ушите и горе не стигат да я задъртжат и затова тропа, порових из нета и има решения със някакви пластинки - но като свалях старите накладки нямах пластинки ... или просто глупавите накладки да не 'пасват' точно ? 

 

Иначе от цялата процедура съм доволен, ако някой го интересува гуминте легла на водачите се вадят / слагат лесно - лубрицирането му е майката :D

 

Остана сега да обезвъздуша, че в момента първите 2-3 мм от педала никой не спира и или трябва по надоле да натискам или веднага да вдигна крака от педала и пак да натисна (тогава кове на ужасТ).

 

Ще поровя във нета за шаващи накладки и прочие, че никак не ми се трави да изхвърля накладки за 100 лева..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги ми колеги, с огромно щастие искам да ви съобщя, че малко акъл да имате но на време да дойде!!!!! (Колата ми вече на дрънка на разпад!!)

 

Всичко от самото начало е било направено како си требе, със забележката, че второто разглабяне за да сменя водачите и леглата на водачите е било превантивно, но все пак съм доволен, че го направих. 

 

Сега към цялото решение, изначално ето така бях сложил пружинките на апарата:

 

image.thumb.png.5960b45ec41c3683759a7737e21f302c.png

 

Проблема е ограден в синьо, така след 4 неоригинални комплекта по 18 лева пружинки и 1 комплект оригинални (днес) от бултрако за 72 лева с ддс всичко работи.... 

 

за справка неоригиналните изпопадаха всички .... (от неправилно слагане не от нещо друго).

 

Ето как ТРЯБВА да седят тези пружинки:

 

image.thumb.png.350a8bdb826bc5771fb68f5758986a86.png

 

За отзовалите се в темата благодаря много за напътствията (най-вече за схемата на правилния апарат) вече като спец по спирачки (пълно рециклиране) срещу 3 бири и вземане от нас / връщане до нас ще го направя на всеки :D

 

Темата може да бъде закрита/заключена етц етц....

 

 

@Emicha видя ли не е ракетна наука :D справих се без майстор!!!! :D

 

 

 

Редактирано от GeorgiD
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, аз винаги съм казвал, че "НЕ е космическа технология" , а  не "ракетна":), ама няма проблем - щом си доволен :thumbs1:.

 

п.п.Дано да не се налага да ремонтираш ракети.:D

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Emicha написа:

Жоре, аз винаги съм казвал, че "НЕ е космическа технология" , а  не "ракетна":), ама няма проблем - щом си доволен :thumbs1:.

 

п.п.Дано да не се налага да ремонтираш ракети.:D

 

Ако знаеш с тях колко по-добър съм :tooth:

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...