Jump to content
Rizov

Сивик 8ма генерация губи антифриз

Recommended Posts

Здравейте, сивика ми някакъв проблем с охладителната система. Първо принципа на на работа не ми е познат, доколкото разбирам системата, ви трябвало при повишаване на налягането да отваря клапана на капачката и да изтласква вода в пластмасовото казанче и обратно като започне да се охлажда, да засмуква вода.

Но в моя скучай май само изтласква вода, макар, че маркучите са меки и сякаш налягането на системата не се повишава. Също така отпред има два вентилатора като единият е и за климатика, но до сега съм виждал да работи единствено той(с включен и изключен климатик), имах един момент в който беше останала почти без вода и дори почти прегря.

Имате ли идея какъв може да е проблема. 

В допълнение ще кажа че смених капачката на радиатора.

IMG_20180813_201957.jpg

IMG_20180813_202002.jpg

IMG_20180813_202005.jpg

IMG_20180813_202011.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко предистория, преди време забелязах, че когато я паркирам на следващия ден под нея има следи от изтекла течност, забелязах, че течността излиза  от разширителното казанче. Тогава смених капачката на радиатора, но след време я отворих и видях, че няма вода в радиатора, долях около 1,5л.

След време пак и т.н.

Относно загряването- загрява в градски услови при ниска скорост. Когато загря пуснах парното на топло и климатика/(за а завърти вентилатора) температурата веднага влезе в норми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...