Jump to content
leethax

Виене от хидравличната помпа?

Recommended Posts

Здравейте, колеги! От няколко дена забелязах, че когато тръгна на дълъг път като спра на крайната точка и се чува едно виене гадно дразнещо, чува се когато даващ газ - колкото повече толкова повече. Първо смених лагера на оптяжната ролка на ремъка и мислех, че е от него - смених го! Но днес пак пътувах ии за жалост пак същия звук, и сега си мисля, че е от хидравличната помпа. Някой имал ли е или знае ли за този проблем, и как мога да го реша? Иии когато карам само в града примерно, не се чува изобщо, само когато върви много колата или на по високи обороти ли не знам и аз вече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем. Смених ремък, оптяжен механизъм. Рециклирах хидравличната помпа, и накрая се оказа от лагера на климатика. Лагер 20лв, труд 25.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в някой сервиз, където имат слушалки, за да локализират шума, иначе е "изстрел в тъмното".

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е точно хидравличната помпа, при мен лагера буквално беше заминал отдавна през цялото време си се чуваше виене, ако няма кой да и обърне внимание има един в Пловдив, Радко хидравликата пиши ми работи с Еконт 30 лв ми взе по спомен за работата и лагера.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го чувам оттам, тук при мен няма такива сервизи. Сега ще ходя на почивка и като се върна мосля да се заема по въпроса, ще видя да се свали и да се смени лагера ии ще се надявам да се оправи. Нали няма какво да стане по път? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали шайбата на коляновия вал не е демпферна... Ако е таква, включи я към заподозрените. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли да откаже хидравлика или да стане някакъв проблем? Защото утре тръгвам на път и не мога да отстрана днес този пеоблем. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, leethax написа:

може ли да откаже хидравлика или да стане някакъв проблем? Защото утре тръгвам на път и не мога да отстрана днес този пеоблем. 

 

Ами механика е, значи може.

Никой не би могъл от разстояние да определи каква е ситуацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Като угася колата и след 5-10 мин я запаля и го няма тоя шум. Дано да няма проблеми докато се върна поне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Просто я провери хубаво при първа възможност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, leethax написа:

може ли да откаже хидравлика или да стане някакъв проблем? Защото утре тръгвам на път и не мога да отстрана днес този пеоблем. 

Ако нямаш течове и въздух (мехурчета в хидр. съд),можеш да си караш и да отложиш ревизията за след почивката.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, JHM написа:

Ако нямаш течове и въздух (мехурчета в хидр. съд),можеш да си караш и да отложиш ревизията за след почивката.:)

Гледах за течове и балончета-няма. Днес минах около 500км ии няма проблеми, аз си мисля, че ще е от О- пръстенчето като се прибера това ще ми е първата работа да го сменя ии ще пиша какво е станало. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от О-пръстенчето ще засмуква въздух и ще има балончета в казанчето. Аз веднъж натегнах болчето, което държи пластмасовото коляно на помпата и ми се получи този номер, върнах го както беше и всичко си дойде на мястото.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има балончета, смених О пръстенчето, но не се оправи. Все същата работа, като покарам малко и започва да вие, угася след 2 мин паля всичко е наред... май май да се глася за нова помпа. Може ли да е от старо масло? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, leethax написа:

май май да се глася за нова помпа.

Колко нова...,:huh:цената на такава със сигурност няма да ти хареса.Пробвай да я рециклираш с подмяна на "О" пръстени и лагерчета.Съвсем безшумна няма как да стане и след подмяната,ако шума въобще идва от нея де.В този отсек на коша на акорда,се намират няколко такива въртящи модула ( шайби,ролки).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених лагера на оптяжната ролка, защото си мислех, че е от него. Сигурен съм, че шума е от нея и балончета има и бълбука направо в казанчето, ще видя колегата по горе е писал за някакъв човек. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, leethax написа:

смених лагера на оптяжната ролка, защото си мислех, че е от него. Сигурен съм, че шума е от нея и балончета има и бълбука направо в казанчето, ще видя колегата по горе е писал за някакъв човек. Благодаря!

Пробвайте първо със смяна на опръстена на пластмасовия щуцер.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, aleksandur написа:

Пробвайте първо със смяна на опръстена на пластмасовия щуцер.

смених го, пак същата работа 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен! След смяна на хидравличното масло виенето спря. Благодаря на всички които се включиха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога ли не е сменявано, а ако е сменявано, с какво ли е било сменено...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, crown_bg написа:

От кога ли не е сменявано, а ако е сменявано, с какво ли е било сменено...

ами не знам, беше малко над минимума, може и да е от това, че не е било пълно до макса. Нямам идеа, но се оправи след смяната. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...