Jump to content
Cho

моята хондичка

Recommended Posts

 Здравейте, чета от доста време форума,но не бях се регистрирал поради факта,че нямах хонда:) Та да се похваля от скоро съм горд собственик на honda accord 2.4 файслифт 2006г. преди да е закупя минах естествено през всички възможни диагностики и тестове оказа са читава и следователно е взех:) Имам и някой въпроси и за да не пускам отделни теми реших,че е време да се похваля ако е за хвалба покупката на нова/стара кола:D

 Първо - търся някой съфорумец и съгражданин от Варна който вече си е премахнал блутут модула,четах много и клипчета гледах но ще е най-добре да го направя с някой човек който вече го е правил.Искъм да го премахна този модул или само да го разкача за да не ми изцуца акумулатора в случей,че оставя колата за седмица две ако не и повече.

Бих искъл и да монтирам камера за задно виждане но доколкото четах не е толкова лесно да се нагласи да излиза на дисплейя на навигацията и най-вероятно ще закупя някой китайски андройд,че и с музиката ме върнаха години назад и си правих дискове на всичкото отгоре аудио щот мп3 нечете.. аукс кабел 55лв струва но след като ще купя андройд система отпада.

Ще се радвам ако някой се отзове за малко помощ може и на лс да дам телефонен номер да са чуем уговорим и т.н. :)

Благодаря и карайте бавно,че много триноги има, а и дупките нелажат :D

 

 

IMG_20180811_172004.jpg

IMG_20180811_171951.jpg

IMG_20180811_171937.jpg

IMG_20180811_134226.jpg

IMG_20180811_134212.jpg

IMG_20180811_134206.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Добре изглежда. Модулът се откача лесно, просто трябва да се престрашиш да свалиш горния панел на торпедото (над централните духалки). Аз го направих според клипчетата - не е трудно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блутута ще ти бутне акумулатора само ако се развали. Така , че няма ядове ако ти работи. Това с камерата е тъмна индия , освен ако има човек дето вече да е връзвал камера. Ела до Бургас. Тука има едно момче дето може да ти свърши работата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.08.2018 г. at 17:36, Cho написа:

доколкото четах не е толкова лесно да се нагласи да излиза на дисплейя на навигацията

Дай да видим къде си го чел това, че аз друго съм виждал. @crown_bg и @ВесКо доста ясно са го описали в темата за префейс->фейс нави на акорд 7, какво се прави и как се връзва и от личен опит знам, че работи. В нета из чуждите форуми също има достатъчно инфо по въпроса. Виж, ако и ти си чел същото и това е, което разбираш под “не е толкова лесно" :ermm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ми се е забило в главата,че не е толкова лесно, а къде съм го чел и разбрал..

Два дни след поста ми вече имах камера за задно виждане:)  също и аукс кабел с усб и сд карта и уеднаквяване на задните светлини:) 

снимки малко по късно

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще гледам още някой неща да добавя като автоматично прибиране на огледалата и вдигане на прозорците при заключване:)25608fe2728bfc38450d61480d7f4ace.jpg3a724f5a541a51528997ecb895ef633e.jpg

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Cho написа:

автоматично прибиране на огледалата

Помисли за тази екстра. Какво ще се случи зимата, когато са замръзнали огледалата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм не съм размишлявал за това честно казано.Има нещо верно в изказването ти но 90% от новите коли като им се прибират огледалата да не би да са се прецакали? Незнам.. верно като си влезеш си пускаш примерно подгрева на огледалата и ще се оправят но то е като откл. и влезеш вече.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.08.2018 г. at 12:21, Cho написа:

 

Два дни след поста ми вече имах ...... и уеднаквяване на задните светлини:) 

 

Сложил си обаче стоп от преди фейлифта и ако се загледаш, рефлекторите на стоповете ти са различни. 

Не че е проблем това, но най-вероятно си останал и без светлина за мъгла.. ;)

 

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 
Сложил си обаче стоп от преди фейлифта и ако се загледаш, рефлекторите на стоповете ти са различни. 
Не че е проблем това, но най-вероятно си останал и без светлина за мъгла..
 
Дам забелязах го на следващия ден но беше вече късно, а и трябва да са загледаш, че да го видиш. Веднаха го сварзахме кам задната за да свети при заден ход така,че няма за мъгла вече :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е удобно напиши контакт на човека свързал и монтирал камерата,мисля че ще е полезно на доста колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако е удобно напиши контакт на човека свързал и монтирал камерата,мисля че ще е полезно на доста колеги.
Момчето е от бургас и е много точно тел и име мога да дам на лично. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Cho написа:

.... така,че няма за мъгла вече :)

 

А може и да има :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ще може ли да ми дадеш телефона на човека който ти е свързал задната камера.

А ако решиш да си върнеш халогените (фара за мъгла) ето  вариант който може да ти свърши работа,  чичко Google: Red + White car led + (цокъла на крушката)

и китаи ще те зарине с предложениа :)

 

0175901df3841c3c0a7d037aaf012f12.jpg

animation_25watt_aw_small_wm.gif

HTB1PtjPHVXXXXX8XFXXq6xXFXXXM.jpg_640x640q90.jpg

Редактирано от sineok

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш лс с инфото:) 

халогени обаче си имам.. може би имаше предвид светлините за маглата да си върна ли неразбрах честно казано:) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се колега, да имах предвид фара за мъгла който сега са два за задната скорост но може да ги включиш като два фара за мъгла ако монтираш двуцветни LED светлини, червената за мъгла (с лупата примерно за да пробожда през мъглата понеже е по фокусирана светлина) а бялата да се разсеива от рефлектора за по-добра видимост при задна. Това ми беше идеята и на мене, взел съм стоповете но все не остава време за тях.  Не исках си да купувам някакви китайски DUAL LED ментета със съмнително качество. Просто исках да си ги направя сам понеже имам много мощни червени светодиоди и оптика за тях но това като проект за по-нататък. Радвам се че някои се е хванал и си е уеднаквил стоповете, колата изглежда по симетрична отзад.

  Поздрави  ...

получих си ЛС 

Редактирано от sineok

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...