Jump to content
Markony

Проект номер 2 -рибарски автомобил

Recommended Posts

Да.спирачките винаги са ми важни. Знам ,че като съм пипнал навсякъде,те ще ми се отблагодарят...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Маркони!

От спирачки и гуми пари не се пестят!
 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бранко завиждам ти благородно за озвучението. Живот и здраве ще го чуем някой ден.

Редактирано от yanko_83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай ,още не е дошло всичко.Чакам американските говорители..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Markony

добре че не си ловец, та сега трябваше да монтираш и зенитка:D.

Наистина правиш чудеса със Харвито. Желая ти само хубави и незабравими моменти.:worthy:

П.С.

Продължавай със снимките, че те следим редовно!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,жената ми дръпна юздите като видя последната фактура...Сега трябва фотоволтаика да го слагам тайно :)

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път виждам битумна изолация поставена от долната страна на пода, доколкото знам се поставя от вътрешната страна, ще ми е интересно да я видя след няколко години, дано знаеш какво правиш точно в това отношение. Иначе поздравления за проекта ще се получи много добро возило, иначе що се касае до жената след първия излет ще е забравила за фактурата :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и ще ти кажа идеята.По принцип се слага отвътре, но този модел е адски качествен.лепилото му е невероятно и няма разлепяне.Начина на полагане - с топъл въздух и валяк не позволява образуването на мехури,но даже и да има въздух ,той е затворен от всякъде. За аудио приложението е безразлично от коя страна е ,защото битума променя резонансната честота на детайла,но допълнителната алуминиева вложка отразява звука и го връща обратно...това съм го ползвал в друг проект и е проверено.Та...с тоя номер спестих антикора по купето отвън,убивам вибрациите и имам антикорозионна защита ,като с това и връщам шума от гумите обратно към пътя. 3 в 1..:)

Естествено това всичко е на хартия.Взел съм под наем студиен измервателен микрофон и ще има точни измервания ,с които ще наглася точно АЧХ на колата,но и ще измеря разликите с небутвано ХРВ в целия честотен диапазон ,а не само като звуково налягане ,както го прави софтуера на телефоните....

Беше излишно закупуването на тъкъв,тъй като е голяма инвестиция,а се ползва само за настройка на звуковите нива на отделни честоти, но след като много хора ми писаха ,че се интересуват живо от проекта и искат нещо подобно ,в друга степен ..май ще се наложи закупуването на цяла система за аудио измерване....

Аудио изолацията е скъпо нещо...дотук съм дал около 500 евро,но естествено с комерсиална насоченост и закупуване на материали на едро цените ще са 20% надолу.Няма Хонда ,която да е обезшумена като хората и си е добър бизнес,но с големи първоначални инвестиции и тази година ще го мисля дали си заслужава...

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Markony, това нали е двувратка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Markony написа:

Да и ще ти кажа идеята.По принцип се слага отвътре, но този модел е адски качествен.лепилото му е невероятно и няма разлепяне.Начина на полагане - с топъл въздух и валяк не позволява образуването на мехури,но даже и да има въздух ,той е затворен от всякъде. За аудио приложението е безразлично от коя страна е ,защото битума променя резонансната честота на детайла,но допълнителната алуминиева вложка отразява звука и го връща обратно...това съм го ползвал в друг проект и е проверено.Та...с тоя номер спестих антикора по купето отвън,убивам вибрациите и имам антикорозионна защита ,като с това и връщам шума от гумите обратно към пътя. 3 в 1..:)

Естествено това всичко е на хартия.Взел съм под наем студиен измервателен микрофон и ще има точни измервания ,с които ще наглася точно АЧХ на колата,но и ще измеря разликите с небутвано ХРВ в целия честотен диапазон ,а не само като звуково налягане ,както го прави софтуера на телефоните....

Беше излишно закупуването на тъкъв,тъй като е голяма инвестиция,а се ползва само за настройка на звуковите нива на отделни честоти, но след като много хора ми писаха ,че се интересуват живо от проекта и искат нещо подобно ,в друга степен ..май ще се наложи закупуването на цяла система за аудио измерване....

Аудио изолацията е скъпо нещо...дотук съм дал около 500 евро,но естествено с комерсиална насоченост и закупуване на материали на едро цените ще са 20% надолу.Няма Хонда ,която да е обезшумена като хората и си е добър бизнес,но с големи първоначални инвестиции и тази година ще го мисля дали си заслужава...

Aз слагам същата във вратите, тъй като изграждам аудио система и мислех да ти препоръчам да ползваш горещ въздух, но ти си се досетил, иначе по-скоро ме притеснява самата устойчивост на изолацията на механично въздействие, може би трябва да помислиш за някаква механично устойчива боя на битумна основа, с която да я минеш, тъй като алуминия е доста мек. В крайна сметка може да се окажеш пионер с този подход и ако е сполучлив, може да се спестят много разправии, тъй като вътрешното полагане изисква демонтаж на салона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.01.2019 г. at 7:51, zmiata29 написа:

Markony, това нали е двувратка?

Да и двете Харвита ми са 3 врати.

 

Преди 23 часа, Rakeem написа:

Aз слагам същата във вратите, тъй като изграждам аудио система и мислех да ти препоръчам да ползваш горещ въздух, но ти си се досетил, иначе по-скоро ме притеснява самата устойчивост на изолацията на механично въздействие, може би трябва да помислиш за някаква механично устойчива боя на битумна основа, с която да я минеш, тъй като алуминия е доста мек. В крайна сметка може да се окажеш пионер с този подход и ако е сполучлив, може да се спестят много разправии, тъй като вътрешното полагане изисква демонтаж на салона.

Аз мисля и вътре да сложа ,но от 2 мм вариант,все пак вратите ,страниците и тавана отвън не става :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Markony написа:

 

Аз мисля и вътре да сложа ,но от 2 мм вариант,все пак вратите ,страниците и тавана отвън не става :)

Мерил ли си колко тежи това дето си предвидил да монтираш като изолация, че теглото не е за подценяване, аз взех няколко листа, не съм ги мерил, но ми направи впечатление, че са доста тежки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Цитат

Да и двете Харвита ми са 3 врати

Жалко, мислех да те обзаведа с  едни ветробрани за проекта.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Комфорта" тежи 66 kg..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се обслужва пантографа, че моите прозорци се вдигат доста бавно и мисля, че от там е проблема :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парцал,разредител.Махаш старата грес пълна с кал и слагаш нова/Работа за 30 мин до 1 час.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Бранко следя с интерес темата. Микрофона ми пристига понеделник и мога да ти го пратя да мериш. Поръча ли си кабелите? Изглежда ще има работа после по шумоизолациите (знаеш какво карам) Там си трябва... Зарази ме за аудиото, но не мога да си позволя в момента да инвестирам толкова, затова ще се наложи много слушане, докато намеря нещо поносимо и слушаемо на по-нормални пари. Подиумите за част от говорителите са неизбежни при теб, особенно като им знам оригиналните места (напълно анти Hi-Fi да не говорим за Hi-End) а пък твоите определено ще си заслужава труда. Искам да чуя Морелите че бая им се точех и аз но нещо не ми стискаше :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам време ,само това е проблема.Всъщност намирам време нощем да чета за процесорите и толкова.Засега съм се спрял на Хеликс мини.Няма да мога да използвам корекционните файлове от микрофона ти,но ще ги правя на ръка.За съжаление всичко ,което прочетох се свежда до предна линия и суб.Задна линия няма настройване...като сфазиране и сцена.Така че Морелите са под голям въпрос.На всичкото отгоре баш майсторите твърдят ,че добре подготвена врата и добре настроени мидбаси правят суба излишен.Тук ти е ясно ,че говоря само за 25-35 херца, които някой път са приятни,но в повечето слуачаи са излишни.Единствено оптичния вход на ДСП-то и highres файл ще ти даде да чуеш нещо чисто.Останалото ...радио и MP3 под 40 херца е какафония.

 

За кабелите.Ми не съм поръчвал нищо,само чета.Нямах идея каква цифромания е.За интерконектите дадох досега 300лв и няма да ми стигнат.Купих 5 ,а ми трябват 7.За говорителите,както говорихме се очертават около 20 метра.Варианта OFC или OFC+сребро излиза над 300 лв.ЗАхранването също...4 метра по 21 квадрата ми е ужас.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви МРЗ очаквам да си рипваш дисковете и да си слушаш флакове там си е наред пълната картинка. За меренето файла (корекционния) си го сваляш директно от сайта им на minidsp по серийния номер на микрофона. Ох аз ще почна с изолацията на вратите, че дааам - най-основна е предната линия и понеже  и задната ми е пак във вратите малко по-лесно ще се сфазират уж, но за пълна картина суба може и да трябва. Ще видим, може и да няма смисъл.?!  Ако успея да намеря правилната комбинация ще отпадне и при мен. Но аз няма да ползвам дсп което адски ще ме затрудни с филтрите и настройката. Може да направя активно ама фазите.... Ох ще трябва дсп ма.. ..ка му. Сега и аз ще гледам някое и то не какво да е ама да е поне 4 канално... Ей краста краста... Лятото ще дойда до Русе и ще видим какво си сътворил с голям кеф. Кабели OFC може и без сребро за мида пък за високите най-добре да се чуе без сребро и ако губи детайл тогава може и да мислиш за облагородяване. Макар че се съмнявам да има  осезаема разлика. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, нали форума има правило да се пише на разбираем Български език^_^.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:worthy: Благодаря за отделеното време!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Маркони, как смяташ да захраниш говорителите, усилвател, един или отделни за всяка линия? Ще ползваш ли звуков процесор или кросоувърите?

Редактирано от brandal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...