Jump to content
rim

Електронен модул с бутони за управление на страничните стъкла

Recommended Posts

Здравейте!Интересува ме как се разглобява модула за управление на четирите стъкла , който е разположен на шофьорската врата понеже искам да го сменя? Благодаря за вниманието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги намерих това което търсех публикувам го тук 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам темата да попитам - моят Джаз ( модел 2002 ) също има проблем с тоя модул, намерих в Алиекспрес  много предложения от 8 до 25 долара , но само за такива модули с 4 бутона . Моят е само за двете предни стъкла, задните са  с манивели. Питах китайците дали ще функционират двете предни стъкла  ( задните бутони ще ги премахна за да влезе модула физически в отвора ) , една китайка ми отговори с вдигане на рамене ( не знае).

Та се чудя - да поръчвам или не . Ако някой колега знае нещо по съвместимоста на двата модела -  за двете стъкла и за четирите ще му бъда благодарен да напише няколко думи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, модулчето което служи за управление на  страничните стъкла отказа да работи за предното ляво стъкло (шофьорското). Моят модел Нонда Джаз е модел 2002 г. и модула  има само бутони за задвижване на двете предни стъкла. Навсякъде където питах тая платка с бутоните  или я няма  (Апостолов  Бургас и Втора употреба) или цената - Бултрако София по телефона  ми изтърсиха цена от 500 лв !!! В ebay намерих на няколко места точно като моя модел ( 35750-SAA-G010-M1), но цените почват от 70 евро. На приемливи цени ( 8 - 25 евро) намерих в китайските сайтове само такива с четири бутона (35750-SAA-G12-M1) за модификации с изцяло моторно задвижване на четирите стъкла).

Въпросът ми е:  Ако някой е правил подобна смяна -  дали модула за управление с четири бутона  ще функционира за двете предни стъкла  на моделите със задвжване само на предни стъкла (задните бутони лесно ще бъдат премахнати за да се смести модула в панела на вратата). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То първо виж дали по форма са еднакви. После буксата. Иначе в самия модул няма кой знае какво и може и с подмяна на компоненти, стига да ги има в ел. магазините.

При мен от влага се е окислило с зелена патина единия компонент. Явно лесно прониква вода през бутоните. Сега не работи само шофьорското стъкло - за вдигане работи (чува се зацепването), а за спускане не. Смятам да пробвам с почистване със спирт (съвет от ел. техник). Мислех си да търся електронния компонент за подмяна, но след като намерих в китайско за 12 долара целия модул и се отказах от този вариант. Така че чистя, ако не тръгне поръчвам. При мен са си 4 ел. стъкла и всичко си е като предлагането. Отвори си дръжката (поне е само на щипки) и чисто визуално прегледай модула и буксата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.aliexpress.com/item/MH-Electronic-35750-SEL-P11-35750SELP11-Electric-Power-Window-Master-Control-Switch-Front-Left-Button-For/32828875839.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.6e612e0euCqieJ

От този доставчик съм поръчвал лентов кабел - не за хондата. Качеството е супер и си пасна всичко.

От там съм си набелязал, а и излиза няколко цента по- малко :)

За съжаление не намерих с безплатна доставка или поне не на по- ниска цена.

Поръчвай смело, толкова ако не пасне може и Аз да го взема. Стига да няма надценка :)

За сега жената си кара и така и не мърмори, така че не съм рипнал да поръчвам още.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах ето това:

https://www.aliexpress.com/item/ZUK-High-Quality-Power-Master-Window-Switch-Assy-For-HONDA-FIT-JAZZ-2003-2006-CITY-2007/32838553573.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5b834c4dE6Q6W5

 

На китаеца му изпратих снимки и кодове на оригиналния модул и той не се ангажира че ще стане, но това е естествено.

Все пак в руския форум за Хонда Джаз (фит)  където тоя модул е разискван надълго и нашироко ( но там наблягат на чистене,ремонти,  допълнително реле и др.) и си зададох въпроса,  един от модераторите категорично каза че двата модула ( за  2 и 4 стъкла ) са съвместими.

Благодаря за предложението, ако не стане ( естествено не поради дефект на модула) и ако все още имаш интерес до тогава,   ще ти го дам (не само без надценка, но и със значителна отстъпка ):rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, дано пък наистина да стане.

Успех и пиши като пробваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стана, модула който е на линка 35750-SEL-P11 ( за четири стъкла)  и който  ми изпратиха китайците не задейства нищо  в моята кола ( с моторно задвижване на двете предни стъкла), но както и да е,  ако още те интересува пиши ми на лични за адреса - не му искам никакви пари за самия модул.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за да изясним особенностите на китайските аналози -  модул  35750-SEL-P11 е  проработил както се очаква в  модел  Хонда Джазз  с моторно задвижване на четирите стъкла. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...