Jump to content
e4omir

Застрахователна оценка Акорд 7 фейс

Recommended Posts

Колеги,

 

на колко пари Ви оценят колите при пълно каско и в коя компания? Лично мен почва леко да ме притеснява как Армеец ми казват, че колата ми я оценяват на 8800 тази година, а всички знаем, че не дай си Боже нещо да стане с тия пари не може да си купиш читав акорд фейс (поне за моя твърдя, че е доста гледана и пазена кола)

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкоз ....пре фейс 6500-6800.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички гледат Швакето, но после всеки "гледа в тавана" (който при всеки е различен) иии ... :) Тея оценки винаги са под пазарните, така че не дай си Боже стане тотал щета, с тея пари не можеш да си купиш същата и свястна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През брокер при ДЗИ ми предложиха към 8000лв миналата година, но по мое настояване я застраховахме на 6000лв. Винаги съм застраховал около минимума, тъй като при кражба или недай си боже ПТП и тотал щета не мисля, че ще платят адекватно. Това за 2.4 Executive префейс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каско на една вноска ДЗИ, регулярна цена 758.46 без отстъпката.
Застрахователна сума 9900лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвайте Каско по избор в СдА.Вие избирате застрахователната стойност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също чрез брокер направих запитване към Армеец, ДЗИ и Булстрад.

Армеец ми предложиха застрахователна стойност 10400лв., ДЗИ 10300лв. и само в Булстрад бяха адекватни с 16000лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алианц първата година я застраховаха на 19200 (2017 година), като полицата беше ~1300 лева, след 2 намеси по каско, колата я оценяват на 14000 като полицата е 1484 лева...

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен от ДЗИ за Акорд екзекютив фейслифт ми дадоха да си избера между 8000 и 12000 лева. Моята е за 10000 застрахована.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е за 13000 при ДЗИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дзи за Акорд 8 оценена на 15 ми направиха полица - 928 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази застрахователна сума не е максималната, която би изплатил застрахователят при тотална щета!

Четете подробно условията на компаниите по съответната полица, а не гледайте само застрахователната цена и премията!

Безпроблемно шофиране на всички!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е тотал щетата е в рамките та 70% до 85% от стойността.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, GeorgiD написа:

Така е тотал щетата е в рамките та 70% до 85% от стойността.

Така е, потвърждавам го от личен опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, DAN_DAN написа:

Така е, потвърждавам го от личен опит.

 

За жалост тези неща се знаят само от опит, ще допълня към това, че имаш вариант купето или каквото е останало от автомобила, да остане за теб, ест ако се лишиш от още малко от обезщетението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не чакате да имате нужда от опит, има едни хора, наречени застрахователни агенти и брокери, които се грижат за полиците и автомобила Ви при нужда и всеки път когато дойде време за подновяване Ви информират в обстановката и кое е най-добро за Вас и колата Ви. Туй то....... да с това се занимавам и ако имате питанки, на ЛС. 

Не сравнявайте кой каква оценка е получил. Всеки автомобил е индивидуален , оценката му също. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде ли време за реклама?

Ще останем с впечатление, че висчки в застрахователния бизнес работят с идеална цел и от брокера зависят застрахователните премии и изплатаните суми след щета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал всички, но има тук там и бели лястовици, които наистина дават адекватни съвети и помагат ако се налага. Друг е въпроса, че вече на всеки ъгъл се извъдиха такива брокерски офиси, 19 от 20 на които единствената цел е да ти вземат парите, понякога дори повече отколкото биха ти взели от централен офис на същото застрахователно дружество. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, h5rov написа:

Дойде ли време за реклама?

И аз точно седя и чета и си мисля, как всеки автомобил е индивидуален, като всички гледат таблицата на Шваке, само дето някой застрахователи вдигат малко застрахователната оценка за да ти одерат още някой лев с премията дето плащаш като цена. И това за тотал щетата и за изплащането на не повече от 80% важи ли и при кражба? В смисъл ако колата ти е оценена на 10к и на първия месец ти я откраднат, колко ще ти изплати застрахователя? Според мен, ако нямаш заведени щети през този месец трябва да платят 10К, а не 8К както твърдите. Ако си завел щети се намаля паричната им стойност от общата оценка, както и ако се случи на 7-мия месец например, се прилага коефициент, че ти е остаряла колата с още 7 месеца от датата на застраховка и от там ти намалят малко сумата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е обезщетението и за какво важи е написано в Общите условия на съответната фирма, както вече написах. Няма какво да се умува по форумите. Като не се чете преди да се подпише полицата, вината е само и единствено на застрахования.

Да, наистина всяка кола е индивидуална по Шваке. Зависи от месец на производство, ниво на оборудване, боя и лаково покритие, наличие на предишни щети по купе, ходова част и още такива фактори. И оценката не е фиксирана, а има някакъв толеранс. До момента при сключване на застраховката брокерите са ми предлагали както долната граница, така и горната и аз да посоча застрахователната стойност в този диапазон.

Ако не греша и изплащаните щети на елементите се изчисляват на базата на застрахователната оценка на целия автомобил.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.08.2018 г. at 2:14, frisko написа:

За да не чакате да имате нужда от опит, има едни хора, наречени застрахователни агенти и брокери, които се грижат за полиците и автомобила Ви при нужда и всеки път когато дойде време за подновяване Ви информират в обстановката и кое е най-добро за Вас и колата Ви. Туй то....... да с това се занимавам и ако имате питанки, на ЛС. 

Не сравнявайте кой каква оценка е получил. Всеки автомобил е индивидуален , оценката му също. 

 

Опита съм си го добил аз, със собствените си 2 ръце, 2 крака и цялото си аз.. точно опита ми със такива като теб (явно) брокери ми коства вече 1 автомобил в катастрофа, не смятам че намесването ти в темата беше адекватно - сори.

Това което съм добил като опит винаги бих го споделил има 1 приказка питай патило, а не старило.

 

Сигурно ще лансираш че Армеец са топ 5 в БГ но мога да ти дам номера на дела да видиш какво продаваш на хората, това е в сила и за Булстрад и сяквите там ЛЕВ ИНС БУЛ ИНС и сите ала БГ преди 20 години ИНС-ита....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво смяташ ти, не ме интересува. Имам право на мнение и това не е в твойта компетенция да го решаваш.  Изказах мнение, придобито от опита ми с такива като теб, всеможещи и всезнаещи, които се оправят сами с всичко и после някой друг им е виновен. И за да си информиран по-добре, ще ти кажа, че всеки мой клиент е бил придружен при завеждане на щета и съм я завел лично при застрахователя, за да не творят глупости които после никой не може да оправи и щетите се отказват. Може би до момента имам 2 или 3 щети само, при които не съм постигнал това което искам. Едната я платих лично от джоба си, защото считам, че така беше редно. Отказаха я по моя вина, съответно поех сметката към сервиза и клиента ми си получи отремонтирания автомобил. Застраховател няма да ти препоръчам, явно си достатъчно компетентен за да го правя, но ще ти дам съвет в тая насока - обстановката се мени и следвай силния на пазара, не бъди верен на "правилния" си избор, че от там губите по 1 кола в щета и т.н. 

Рано или късно всеки се озовава там с листчето в ръка и почва да твори и да хитрува. Застрахователите не са расли в гората и не ядат доматите с колците. В 90% от случаите отказаните или недобре платените щети, са такива благодарение на "знаещи" и "можещи" собственици. Успех........

 

п.п Не се притеснявай за мойте клиенти, те са си добре, аз знам какво им продавам и те знаят какво купуват и защо го купуват. 

п.п2 Личния ми автомобил е застрахован в Булстрад ;) и понеже съм аматьор си снимам автомобилите сам (не само мойте, ами и на клиентите ми) и не ходя на огледи в техен пункт (това трябва да ти говори нещо, евентуално);) 

п.п3 Една от читавите компании я затриха съвсем наскоро. Оставям на знанията ти да измислиш кой и защо.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.08.2018 г. at 8:57, pepur написа:

Ползвайте Каско по избор в СдА.Вие избирате застрахователната стойност.

Така май е най-добре.

Моята я взех с ГО в ЛевИнс за месец; реших там да продължа,въпреки че с последните няколко автомобила съм бил винаги в ДЗИ и нямам основания да съм недоволен...Просто не ми се занимаваше.Гражданската ми е 306 лв.;каското - 978 лв, при оценка 16000.Можеше и на 18000, но не виждам смисъл.

Редактирано от stany681

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

frisco,

За коя компания пишеш, че са я затрили наскоро?

Може и на лични, ако не искаш да пишеш в темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, gena_bs написа:

frisco,

За коя компания пишеш, че са я затрили наскоро?

Може и на лични, ако не искаш да пишеш в темата.

https://www.actualno.com/business/zastrahovatelna-kompanija-olimpik-e-v-nesystojatelnost-news_689786.html

Предполагам за тази.Ми те от два дена по ТВ-то само това говорят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че при по-зрели автомобили откъм ЕГН цената пада главоломно. И да, не те мъчи застрахователната стойност толкова, колкото коефициентът на овехтяване. Преди да взема Акордчето, имах Киа Рио, нова-новеничка, на година и половина, и в една снежна буря я баталясах в микробус двойна гума...Предница нямаше, но колате беше застрахована на 18400, а по шваке точно 2 месеца след плащането на застрахователната сума, наведнъж (1650 с гражданската комбинирана полица), колата беше оценена на 17800. И ми обясниха (както и приятели), че най-вече се регулира тая сума според годинките на автомобила, и че това е уникално добра оценка, а можеше да е мега зле. Та оттам изплатиха 13500, като колата си остана за мене и я продадох на Киа Търново, че там се случи. 

За Акордеона, фейслифт 2.0, платих малко под 12, а е оценен на 7к за миналата година. Честно казано, не мисля, че трябва да го оценявам на повече, а просто да я пазя тая кола. Въпреки, че бели стават, и накрая каското си ти помага стабилно, при тоталка е по-добре да се уговориш с фирмата да не ти я пише тотал (че трябва да отрегистрираш иначе) и да ти изплати 50 процента от застраховката, па да тръгнеш да си я правиш сам с части. Вече части има. Майстори има. Всичко има. Не е оптималното решение, но си е по български смислено. 

Пробвайте да ремонтирате кола в гаранция и ще видите зор - никой не се навива и всеки вика - оо, тоталка е, вземай паричките и се ориентирай към нещо друго. 

А бе Бог да пази :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що в ДЗИ, 4700лв таван. Едва застраховах в Армеец на 5800лв...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец в SDI - "Каско Избор" - 14000 лв - Акорд 7 фейс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, emz написа:

Преди месец в SDI - "Каско Избор" - 14000 лв - Акорд 7 фейс.

 

Колко ти струва цялото каско при тази застрахователна сума колега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, e4omir написа:

 

Колко ти струва цялото каско при тази застрахователна сума колега?

 

Към 750.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.08.2018 г. at 20:54, DAN_DAN написа:

Така е, потвърждавам го от личен опит.

истината е една на тази цена се заплаща застраховка,ПТП правят преоценка и ти извиват ръцете за пари общо взето.... от познати просто знам може и тези посочените проценти от тебе въобще да не съвпаднат с истината..Абе да не става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си правите Каското само им кажете на тия че ОЕМ бронята струва 2000 лева с оригинален лак ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 7 префейс 2003г. по шваки е 6 бона, когато правите каско по избор, на повече от тази сума, застрахователя няма как да изплати повече от тея при тотал щета, дори да я оцените на 18 хиляди, вие получавате 6к, единствения вариант да получите 18к, ако всеки месец я блъскате и оправяте. Това ви го казвам както ми беше обяснено от високопоставен човек в Булстрад, който ми е и приятел. Затова съвет от мен, поставяйте реална оценка на колата си, преди да се изхвърляте с оценките, каквото и да си говорим тва са коли с над 10 годишна възраст, а това е основното, което се гледа. 

 

П. С. НЕ СЪМ СИГУРЕН, ЧЕ ВАЖИ ЗА ВСИЧКИ КОМПАНИИ. 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...