Jump to content
Jazz2002

Скърцане "метал в метал" при пълен ляв на волана

Recommended Posts

Здравейте, колеги!
Колата ми е Джаз 2002, 1.4 бензин, 83 к.с.
Купих колата преди 2 години, обслужих я - ролки, ремъци, свещи, масло, филтри и то при един майстор в кв. Кършияка в Пловдив, който се слави с това, че работи основно Хонди. 5 дни след ходенето при този майстор, колата започна да хлопа отпред, отидох при други майстори, без претенции, те казаха предни амортисьори с тампони, смениха ги и така 2 години и 30 000 км по-късно ни вопъл, ни стон, колата си работи нормално, тихо и спокойно.
Преди месец започна да хлопа отпред , в ляво. Отидох пак при майсторите, които 2 години по-рано ми смениха амортисьорите и те ми казаха, цитирам: тампони на Макферсън, биалетка в ляво, маншон на каре в ляво с грес към него и в допълнение ги накарах да ми сменят накладките, защото минах 30 000км с тези, а не знам преди мен колко хиляди са минали с тях. Взех си колата от майсторите и пак всичко си беше тихо и кротко.
Но сега, 1 месец и 1500км по-късно, при навиване на волана на пълен ляв, подчертавам ляв, защото на пълен десен няма проблем, на пълен ляв и в студено състояние се чува едно скърцане, все едно се трие метал в метал. Не е свирене, знам как свири например ремък, това е звук от триене на метал в метал, само на ляво, само в крайно положение и само при студена кола (сутрин или ако не е карана поне час).
Бихте ли ми дали насоки какво може да е и евентуално какъв майстро следва да търся?
Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата,но все пак колко ти излезе смяната на ролки и ремък + труд?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно някой от лагерите на Макферсона не е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...