Jump to content
voda4a71

Полуоска Хонда ЦР-В 1999Г.

Recommended Posts

Здравейте. Спешно ми трябва информация за полуоска за ЦР-В 99г. 147кс. предна лява. Интересува ме дали има разлика между 147 и 128кс. Също така дали имат разлика и с тези с десен волан. Вчера шлищите превъртяха в карето и от търсенето по обяви стана ясно , че полуоските са проблемно място и трудно се намират. Намерих от Хонда 128кс. но си нямам идея дали е същата. Ако някой е запознат и сподели ще бъда много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакви са, независимо от конете, волана и ск.кутия.

 

п.п. Полуските на CR-V 1-ва ген JDM имат разлика в шлиците и не стават на европейските CR-V 1-ва ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ясно , че е доста трудно да се намери читава предна полуоска. В 90 процента от случаите при обаждането ми на дадена обява отговорът беше-няма. В останалите случаи това което се предлагаше беше доста изгнило или на цена 250лв но няма как да видиш в какво състояние е. Принудих се да взема нова полуоска и отделно вътрешно каре също ново. Цената на която ги взех е полуоска-140лв и каре-127лв. При демонтирането на старата се оказа , че шлиците на полуоската и карето са износени и ръждиви. Маншона на карето беше здрав но при свалянето му изтече вода незнайно как влязла там което сигурно е допринесло за корозията и превъртането на шлиците. При издирването на части съм направил около стотина обаждания на частни обяви и по автоморги-това е само за статистиката. За сега колата се държи добре.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А лошото в случая е че в англия без доставка са около 90 паунда комплект с каретата. В бг за да ги поръчам на фирма доставчик на части 396 лева. Е няма такава шашма. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Англия няма ли да са също толкова  изгнили. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нови иде реч. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги... Да съживя малко темата, за да не правя нова...

 

Voda4a71, ти добре каза за колко си ги взел, но може ли да споделиш и от къде...

На 2.08.2018 г. at 12:42, voda4a71 написа:

 Цената на която ги взех е полуоска-140лв и каре-127лв. 

 

Скоро взех CR-Vто и се оказа, че едната полуоска бавно, но сигурно пътува...

Редактирано от jorkata888

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех ги от един магазин в Бургас. Нямам идея дали има име магазина.Мой приятел ме свърза с продавача. Мога да намеря тел. за връзка ако те интересува.Магазина се намира до КАТ- Бургас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,извинявам се че се меся ,но мисля че и аз имам пробле с полуоската и то лява,или с лагера опорния,като подам газ при ускорение почва някво виене с тракане ,при завой се увеличава ,дайте съвет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Voda4a71, много ще ми е полезен телефона... Благодаря...

 

sasko87, още свиквам на специфичните звуци... За близо 20 години, моята звъчи прилично. Според майстор, препоръчан от запален Honda-джия, има начало на ръжда под "балансиращия тампон" (едно кръгло, черно : ) Но към теб моя съвет (опит с Мазда от тия години) е за лагер, главина, нещо подобно...

 

Принципно съм в София, така че всеки съвет за читав магазин за Honda части в София и околията е добре дошъл... Първа Honda в семейството е и тепърва навлизаме в тази вселена...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление губи ми се телефона на самия магазин, но имам тел. на моя познат, който работи или е ортак там казва се Николай -0888254199. Може да кажете, че Георги от Айтос ви го е дал. Ако има някакъв проблем мога да съдействам. Моя тел. е 0898791008

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, voda4a71 написа:

За съжаление губи ми се телефона на самия магазин, но имам тел. на моя познат, който работи или е ортак там казва се Николай -0888254199. Може да кажете, че Георги от Айтос ви го е дал. Ако има някакъв проблем мога да съдействам. Моя тел. е 0898791008

      В района до КАТ е склада и магазин на ЕВРО 07 . Има още едно две малки магазинчета за авто части, но едва ли имат части за Японски автомобили

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех полуоската и карето точно от някой от тези малките магазинчета. Там ме прати мой приятел. Изпълниха  поръчката за два дена.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е  късно ето чисто нови от Англия   цени без аналог . :honda: Абониравам се за темата мойте карета са трагнали .също.  https://www.jandrcvjoints.co.uk/honda-cr_v-2.0-petrol-1998/catalogue/drive-shafts-509

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,много странен проблем,карах я на 2 майстори ,играха си гледаха ,струваха но само стреляха на сляпо,проверихме всичко лагери карета ,видимо няма нищо притеснително,обаче при по голяма скорост над 80 ,при подаване на газ и затормозяване ,примерно на баир на 4 ,стъпка и по4ва едно буквално..... шляп, шляп,шляп...отнема газта спира ,подам пак почва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги звука е все едно на спукана гума по павета ,моля помагайте какво може да е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.01.2019 г. at 14:39, evgenito написа:

Ако не е  късно ето чисто нови от Англия   цени без аналог . :honda: Абониравам се за темата мойте карета са трагнали .също.  https://www.jandrcvjoints.co.uk/honda-cr_v-2.0-petrol-1998/catalogue/drive-shafts-509

колега как се държат каретата има ли проблем мисля да поръчвам цяла полуоска от същата фирма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...