Jump to content
emonai

Газ на CR V 2.0 150K 2008г

Recommended Posts

,,Рибата се вмирисва откъм главата", е казъл народа.....  Та както бях писал в една друга тема, за моите преживявания с прехвалените сервизи в София на Субару:  - по някое време , като се натрупа   много клиентела, покрай хвалбите по форумите , и го дават ,,на уволнение" ... Особенно на клиенти извън столицата........!  Бой му е майката, колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е и моето мнение е така в началото супер отзиви добри са. Изградят име стават много клиенти,вземат  някой друг работник и всичко отива в канала, а тях ги интересуват само парите .

Започват с поглед и по слух да диагностицират колата,визирам Варненските  Хондаджии.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти си на тяхното място,(това няма как да стане) по добре ли би се представил. Нека да уважаваме доказаните, не знаем какво им е на главата в момента. 

Редактирано от vespa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе... Уважение само за коректните и съвестни сервизи-майстори!  Тук става въпрос за криминални деяния, измами- взимаш пари за неща,  които не си правил и монтирал.... ( на един субару-колега, даже му отмонтирали работеща част  и  заменили с употребявана, като оставил колата за нещо друго. Хванал ги по случайност от официалният сервиз....)....  Лъжат колегите, че двигателят е за ремонт, да им вземат едни 2000 лева за отваряне и т.н.  

Почти навсякъде само Ганьовци.... Да ме извиняват съвестните, моля! 

 

  Хайде , лека ви нощ и безаварийни километри!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, mitaka0007 написа:

Почти навсякъде само Ганьовци.... Да ме извиняват съвестните, моля! 

Така е защото клиентите Ганьовци не си търсят правата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де и тук ли трябва да предупреждавам да се спазва добрия тон? 

Всички сме били потърпевши в различни ситуации... 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, dindin написа:

Добре де и тук ли трябва да предупреждавам да се спазва добрия тон? 

Извинявам се!

Не зная защо не мога да си редактирам предишния пост?

Редактирано от ivan_pop

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам темата, защото става въпрос за същия модел и двигател.

И аз най-сетне се прежалих и сложих газ - Романо Антонио с големия изпарител за 150 к.с. Бутилката е тороидална, изводът за пълнене е при капачката на резервоара.

Към момента съм изминал малко над 300 км. градско в София без задръствания.

Първите ми впечатления са добри. Автомобилът върви нормално, не усещам спъване. Ще чакам да тествам извънградско за окончателно мнение дали има разлика в динамиката.

Разходът за споменатия пробег е 13.8/100 при 11/100 за същия маршрут на бензин, т.е разлика с 25% нагоре.

Според мен е нормално, какво ще кажете? Има ли нещо, на което специално да обърна внимание след монтажа - антифриз, шумове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е правилно  взет подгрева на изпарител,най вероятно от тръбите на парното няма да ти спадне много антифриза но го проследи.

При тази цена на газта  този в повече разход не мисля че е забележим. 

Обикновено на изпарител налягането се променя и донастроива но след примерно 3хил км.

IMG-20190614-WA0000.thumb.jpg.5c50f13c77719bf13a669c39e6b8039d.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на мен ми казаха да отида след 1000 км. за евентуална донастройка. Иначе майсторът беше долял антифриз след монтажа. Аз също доливах веднъж около 200 грама. В работата на парното и климатика не усещам засега разлика.

 

Другото, което трябва да се пипне е настройката на индикаторите за нивото на газта на бутона (четири отделения) спрямо показанията на сондата. В момента първите три чертички изчезват много бързо, а на резерв кара доста повече.

 

Интересно е поведението на борд компютъра. Продължава да отчита някакъв моментен разход, примерно 11/100. Нивото на бензина падаше до един момент и вече си мислех, че ще светне лампичката, когато изведнъж се върна обратно до средата, колкото си имам и в резервоара. И сега отново пада.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, note said:

 

 

Интересно е поведението на борд компютъра. Продължава да отчита някакъв моментен разход, примерно 11/100. Нивото на бензина падаше до един момент и вече си мислех, че ще светне лампичката, когато изведнъж се върна обратно до средата, колкото си имам и в резервоара. И сега отново пада.

За това точно Маркони е направил модул който  да предотврати грешното отчитане.

В някоя тема беше го писал и беше дал цена.

На  тироидална бутилка  трудно се настройва да показва точно,  постига се някакво но не е точно пак,аз не гледам индикатори засичам км като си знам разхода.

Показаната от мен настройка може да си я следиш ти  и естествено да регулираш когато изтече гаранцията,кабела струва 20лв и програмата може да се изтегли от нета.

Гаия комп отчита и моточасове ако ти са нужни да знаеш за смяната на маслото на двигателя. 

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам още отзиви след около 1 000 км. шофиране по магистрала Тракия. Колата върви нормално, ускорява добре. За статистиката, при моя тежък крак разходът е 13-14/100, тоест с около 30% повече отколкото на бензин, което е очаквано. Отделно си има довпръскване на бензин.

Естествено, на газ е една идея по-шумна - но това само аз го чувам.

Нивото на газта го настроихме горе-долу.

Установих, че показанията за нивото на бензина се рестартират коректно сами когато резервоарът е пълен някъде около и над 3/4. Така че засега не мисля да слагам модул.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...