Jump to content
mcd

Почистване на дюзи в София

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте

Темата не е свързана с хондите, но е универсална така или иначе. Интересува ме за другия ми автомобил Опел Астра Х.

Можете ли да препоръчате сервиз за почистване на дюзи - интересува ме нещо евтино. Става въпрос за дизелови инжектори - мотор Z17DTH.

 

Благодаря предварително.

Редактирано от mcd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя с интерес, на зет ми пасата му замина помпата за високо налягане и се глася да му превзема пасата (2008-ма 2.0 ТДИ) и ако е нещо лесно да го оправя и да го търкалям като 2ра, така че тази тема ще ми е от полза...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е за теб  "почистване" ?

Също, "евтино" е разтегливо понятие за едни или други.

Реално ако имаш проблеми - тогава го мислиш, а "почистването" сигурно е частично рециклиране, или смяна на целия инжекторен елемент (според вида на самата дюза) и съответното настройване.

И накрая,  по-правилния въпрос би бил:  Къде може да ми отремонтират и настроят дюзите качествено и с правилния стенд.

 

Ето ти една полезна тема за различните видове дизелови системи, прочети я и ще се ориентираш какво може да очакваш:

https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=218785

 

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси за темата. Като гледам цените явно е по- добре да взема втора употреба. Както се пее в една песен - "В бг всичко е объркано". Да не говорим, че няма как да знае човек колко е зле инжектора и трябва да разчита на добрата воля на сервиза, която в 99% от случаите липсва. 

Варианта с почистване и ремонт отпада. 

Бтв на хондата смених дюзите и имам 4 броя за продан. 2 са добре, другите 2 са за ремонт. Ако на някой му трябват да пише. 

 

Имам и ГНП за части - разглобено.

Редактирано от mcd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20/07/2018 at 19:04, GeorgiD написа:

Следя с интерес, на зет ми пасата му замина помпата за високо налягане и се глася да му превзема пасата (2008-ма 2.0 ТДИ) и ако е нещо лесно да го оправя и да го търкалям като 2ра, така че тази тема ще ми е от полза...

 Нито е лесно, нито е евтино.... Не е добра идея според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7/24/2018 at 10:45, mcd написа:

 Нито е лесно, нито е евтино.... Не е добра идея според мен

 

Мани мани, говорих със представителството където е колата, помпа, дюзи, рейлинг, стружки в картер - тоталка.

 

Поради защо си сменил дюзи на Хондю и как/кой разбра, че са смяна, от делно от къде взе такива за смяна ? Колко ти излезе този лукс ако не е тайна (на лично може също).

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами именно поради същия ремонт :)

Цифрите са колосални. Провериха ги на стенд и 2 бяха за смяна и направо смених четирите, че ми я правиха в сервиз на познати и ми намериха добри цени на нови части - с 20% отстъпка - сиреч без печалба ми ги дадоха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 28.07.2018 г. at 22:12, mcd написа:

Ами именно поради същия ремонт :)

Цифрите са колосални. Провериха ги на стенд и 2 бяха за смяна и направо смених четирите, че ми я правиха в сервиз на познати и ми намериха добри цени на нови части - с 20% отстъпка - сиреч без печалба ми ги дадоха.

 

Живо ме вълнува как стигна до тези заключения ?

 

Цифри, показатели, стойности ?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...