Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,колеги.

Както знаете,тук съм отново след 5 години.прекъсване.Карам Акорд 8 ген.дизел.Вчера и днес беше първия тест на дълъг път.Силно ме заинтригува следното състояние:След около 350 км.движение,вече паркирана,веднъж под наклон и веднъж на равно,изгасена,ключът на позиция I, усещам през около 20 сек.някакво леко претрисане.Все едно нещо се работи,случва се,като съвсем лек земен трус.Седях в колата около 10 мин.след което това спря.Не знам защо,струва ми се като ДПФ филтър,ама не знам....Да са вентилаторите отпред,и чак да тресе,не ми се вярва,или ще ми е първата кола с такова поведение.Моля за мнение от експертите.

Иначе,колата се държи отлично.Много ускорява,много стабилна.С четирима възрастни,две кучета по 30 кг.и три много тежки куфара,работещ непрекъснато климатроник на 18 градуса,скорост 130-160 и средна по комп.нещо като 113км/ч,разходът беше 6,3-6,5 дизел .На мене ми звучи добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатикът ( това пристрисане съпроводено ли е от 1 'цък') идващо от предницата на колата ? (вкл/изкл на перката) ?

 

Отделно колата ръчка ли е ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е писал, че колата е изгасена. На мен по-скоро ми прилича на изпускане на ръчната спирачка. Ако е била дръпната когато колата е била под наклон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено няма ''цък'' откъм предницата, та затова едва ли е вкл/изкл. на перка. Ръчна също май няма как да е, защото нещо залепваше задно дясно колело с новите накладки и около седмица не съм пипал ръчната.

Колата е с ръчна СК.

Аз съм просто в шах от това ''потрепване'' ?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да доуточним, колата потреперва докато е само на контакт и двигателя не работи ? Ако е така, то единственото достатъчно голямо/силно/мощно нещо, което може да разтресе колата, е климатика, поне според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, dzrasd написа:

Само да доуточним, колата потреперва докато е само на контакт и двигателя не работи ? Ако е така, то единственото достатъчно голямо/силно/мощно нещо, което може да разтресе колата, е климатика, поне според мен.

Да, двигателя не работи, на контакт е.Не съм сигурен дали ''явлението'' не продължи и когато не беше на контакт  изобщо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка не съм прочел, че колата не работи - малко съм шокиран.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, GeorgiD написа:

Моя грешка не съм прочел, че колата не работи - малко съм шокиран.

Ами аз ? Първия път наистина помислих, че става леко земетресение :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ми се е случвало, но със по-старата ми кола - Ауди А4 1.8Т Куатро, паркирана и 'притреперваше', оказа се е от съединителя / кутият - приплъзват да се донаместят, без значение под наклон или на равно (винаги си оставям колата на 1ва скорост), а когато е под наклон - задна, та да мисля че може да е от това. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На мен ми се случваше подобно нещо, но с предишния ми сивик. Значи колата след пътуване е спряла, двигателя е изгасен и ключа е на позиция 0 или 1 (1 ако съм слушал музика например). Седя си в колата и нещо си цъкам в телефона, посягам към ключа и в момента на даване на контакт колата леко се помръдва. Това е само от дадения контакт, без да съм въртял на стартера или натискал някой от педалите. Никога не съм му обръщал внимание, но определено ме е човъркало какво става. Не ставаше всеки път, но поне няколко пъти ми се е случвало. Дори, не съм влизал в дискусия с приятели, за да не ме питат „преди претрисането беше ли си изпил хапчетата“ :)

Редактирано от e4omir
typo
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 9 минути, e4omir написа:

На мен ми се случваше подобно нещо, но с предишния ми сивик. Значи колата след пътуване е спряла, двигателя е изгасен и ключа е на позиция 0 или 1 (1 ако съм слушал музика например). Седя си в колата и нещо си цъкам в телефона, посягам към ключа и в момента на даване на контакт колата леко се помръдва. Това е само от дадения контакт, без да съм въртял на стартера или натискал някой от педалите. Никога не съм му обръщал внимание, но определено ме е човъркало какво става. Не ставаше всеки път, но поне няколко пъти ми се е случвало. Дори, не съм влизал в дискусия с приятели, за да не ме питат „преди претрисането беше ли си изпил хапчетата“ :)

Интересна работа, значи не съм само аз :) .След Пасат, Волво, Мерцедес, Хонда, Авенсис, настоящия АКОРД ме радва най-много, но пък и с това''поведение'' направо ме смайва.За около 10 мин. ''трепна'' сигурно 10-15 пъти; уточнявам, че не съм давал контакт, за да паля или нещо подобно.Просто си седя, колата е паркирана , БЕЗ ДА Е НА СКОРОСТ; и е на контакт, колкото да работи радиото.Аз не мърдам и изведнъж.....баси случките :) .Реших, че ми се нарушава вестибуларния апарат или нещо подобно.Да, ама не.

Редактирано от stany681

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи е различно. При мен ставаше много рядко и то само като дам на контакт. И не можех когато искам да го повторя, точно за това не смеех да го споделя хаха :) иначе при теб за 10 мин да трепне 10 пъти....не знам, да не си бил застъпил някой комшия с гумата и той да се е опитвал да си извади крака :):):) Нямам идея наистина, но не мисля че е голяма драма. По кофти са теми със заглавия като "какво ли не се опитах, но колата не иска да помръдне" :) Нашите коли и в покой си "апат каишките" :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, e4omir написа:

Е значи е различно. При мен ставаше много рядко и то само като дам на контакт. И не можех когато искам да го повторя, точно за това не смеех да го споделя хаха :) иначе при теб за 10 мин да трепне 10 пъти....не знам, да не си бил застъпил някой комшия с гумата и той да се е опитвал да си извади крака :):):) Нямам идея наистина, но не мисля че е голяма драма. По кофти са теми със заглавия като "какво ли не се опитах, но колата не иска да помръдне" :) Нашите коли и в покой си "апат каишките" :) 

Прав си, и в покой не се удържат :) .И аз не мисля,че е драма някаква, просто споделям като нещо необичайно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са минавали тирове нещо в близост :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, dzrasd написа:

Да не са минавали тирове нещо в близост :D

Взехте ме  на подбив :) . Една котка мина само.....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек да не живее някой жувотно в Ондата бре :D:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, BlueDream4 написа:

Човек да не живее някой жувотно в Ондата бре :D:ph34r:

Може,ама бая голямшко ще да е.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нещо си се заблудил. Наблюдавай дали ще се случи пак, но без да си на контакт няма какво да потрепва.

Ако си имал куче в колата (както прочетох) може от него да е било или някой спътник ако шава. Чудил съм се за земетресение ако някой нервен спътник се е поклащал, но в хондата това, което описваш никога не ми се е случвало.

 

Иначе ако си на контакт може да е климатик или перките за охлаждане - перките са доста големи и се усещат доста като се включат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...