Jump to content
Valkov90

Време е за нов съединител

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,

Последните няколко дни забелязвам, че след запалване и шофиране, от порядъка на 20,30 минути, първа и трета започват да влизат доста трудно, а на задна почти винаги си се чува като хрупане. Бях диагностициран, че съединителя си е заминал. Бих ви помолил за обективни мнения, който е поръчвал от ebay.co.uk целият комплект, ще бъде поръчан от вън по ред причини, не само финансови, а и такива че тук частите са с отвратително качество.

Относно мнения, ориентировъчни цени и всичко останало, нека да пишат хора, само който са се сблъсквали пряко с проблема. Комплекта ще е за k20, както повечето от нас, са запознати че е доста по-лек от стоковия на акорда.

Благодаря сърдечно на хората, които ще намерят 5 минути да ми отделят.

Редактирано от Valkov90

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай в https://www.coxmotorparts.co.uk Там всичко е оригинално и на приемливи цени. Но като цяло хъркането и трудното влизане на скоростите може и да е от синхронизаторите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще я закарам на моя майстор, че на други нещо нямам вярва и тогава ще дам отговор на 100 %, благодаря отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте първо с регулиране на долната помпа.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

На 14.07.2018 г. at 15:33, Valkov90 написа:

Утре ще я закарам на моя майстор, че на други нещо нямам вярва и тогава ще дам отговор на 100 %, благодаря отново.

 

На мен също ми влизаха трудно скоростите и прихъркваха, особено 1-ва, задна и понякога в движение 3-та и 4-та.

Оказа се, че ми е била за смяна горната помпа, а не съединител както аз си бях наумил. Просто не се губеше никаква спирачна течност от казанчето на помпата. За смяна на съединител както не малко пъти ми повтаряха и по сервизите трябва да започне да приплъзва съединителят при смяна на скоростите в извънградско шофиране. Със сигурност ще ти е по-добре с нов съединител, но предполагам, че проблема не е точно от него. Аз като ми смениха помпата преди месец и скоростите започнаха да влизат все едно е друга кола, явно от доста време тази помпа е правила проблем ама кой да знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях закупил комплект от сивик но с течение на обстоятелстава го продадох преди няколко месеца. При мен проблема си беше съединител.

Цената на новия е около 120 паунда от сивик, маховика го взех за 30 паунда перфектен втора. Днес в 6:00 я взех от сервиза и честно казано ми се струва, че динамиката на колата е друга. Скоростите никога не са влизала сякаш преди така, но определено по-лекия маховик си оказва влияние.

Благодаря на всички за отделеното внимание !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди време взех този:

https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Honda-Accord-2-0-Petrol-3-Piece-Clutch-Kit/252548858544?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

Съединителят си дойде в оригинална опаковка на Хонда, всичко беше ОК

DSC03765-1.JPG

DSC03770-1.JPG

DSC03773-1.JPG

DSC03781-1.JPG

DSC03795-1.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...