Jump to content
ИцоД

Връзване на видеорегистратор DASH CAM

Recommended Posts

Колеги, някой има ли идея дали може даш камера да се върже с 12 волта от лампичките до предното стъкло ? Или някъде другаде с цел да се избегнат висящи жици към запалката. Някой правил ли го е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бушоните. Моят кабел ме чака от половин година да го вържа, но така и не си купих преходник, който се пъха в гнездо на бушон. А сега гледам, че има комплекти с кабел и такъв преходник...

 

s-l1600.jpg

 

П.П. Понеже темата няма общо с Джаз конкретно, а може и да е от полза на колеги с други модели, я местя в "Общи дискусии".

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си ме разбрал...Имам предвид по-елегантно вземане на тоци, не от бушони или запалка. А говоря за Джаз защото има две лампички точно до огледалото за обратно виждане. Не знам как е с другите Хонди. Идеята е дали може да се вземе от там, тъй като видеорегистратора се монтира около това място

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако е така, не аз не съм те разбрал, а ти не си се доуточнил напълно какво не искаш:

 

На 7/7/2018 at 15:13, ИцоД написа:

Или някъде другаде с цел да се избегнат висящи жици към запалката.

 

И да - може да се вземе ток от плафона, понеже едно време съм захранвал радар детектор от там. Колко е "по-елегантно" обаче да се прави така - не съм сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Без правилното захранване и бушон ще изпържиш камерата.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що гледах в менюъла - всичко е ОК. Може да се вземе отводка. Що се отнася за "по-елегантно", не виждам къде по-близо ?!?! Така ще имам жички около 5-10 санта - от плафона до камерката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На камерата не и ли трябват 5V ?! Всички които съм виждал се захранват през USB порт, където напрежението (от адаптера в запалката или такъв дето Zlatozator е показал) е 5V. Не ясно какво ще се случи, ако я захраниш директно от плафона с 12 V... :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еееее, ама четете всичко, де ! Колегата Златозатор ви е постнал картинка с пауър съплая на камерата - 12 към 5 Волта, съответно и ампеража. Се пак не ядем домата с колците ;)

Щото като гледам наблизо няма никъде директно 5 волта...

Редактирано от ИцоД
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, ама... така както си го написал: 

Цитат

Колеги, някой има ли идея дали може даш камера да се върже с 12 волта от лампичките до предното стъкло ?

разбрах, че искаш да вържеш камерата директно към 12 волта, без допълнителен пауър съплай. Точно затова и съм споменал, че това което Zlatozator е показал дава на изхода 5V, а останах с впечатлението, че ти искаш да я вържеш директно към 12-те... 

 

Друг въпрос е, ако искаш да вземеш 12 V от плафона, за да захраниш пауър съплая и от него вече камерата, но... малко ми се губи идеята за "елегантността", не ми е много ясно къде точно зад огледалото ще го скриеш, заедно с камерата... но ти си знаеш...

Аз също ползвам такова захранване за камера (в Акорд) като го захранвам от бушоните и така съм прекарал жиците, че никъде не се виждат. Имах опция да го захраня и от планофа, но остана въпроса "къде ще навра" кутийката... Би трябвало да има вариант да се скрият жицити и в джаза, ако решиш да го вържеш към бушоните, но ... ти си знаеш. Успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Гледах едно клипче за видео регистратор, който  има и камера за задно виждане. И се монтираше горе на огледалото. Но май, че идеята е не остра ;) В такъв случай най-добре от бушоните и камерата долу на стъклото

Редактирано от ИцоД

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята камера е между огледалото и стъклото, почти не я виждам, понеже е от малките а вграденият й дисплей не ме интересува. Кабела минава под кората на тавана след това под гумата на гредата на вратата и от там под таблото от към пасажерското място. Там има удобно за закачане ръбче. Излиза до запалката, а там имам компактно 12V към 5V с USB и дисплей показващ температурата в купето и 12 волтовата линия. Мисля, че се е получило достатъчно елегантно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...