Jump to content
Stefan4eto

Размяна на местата на заключващите механизми на задната врата

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,отскоро съм собственик  на Црв 147 кс 2001 година автоматик.

Та вратата на багажника ми се затваря като хладилник,обаче задния прозорец трябва бая лопане докато се затвори,чак ме е страх да не се счупи(изгоряла е пласмасата на механизма,разпада се)

На пръв поглед двете заключалки ми изглеждат едни и същи,та мога ли да им разменя местата ако са еднакви,или направо да си търся нов механизъм ,че и вратата и стъклото да се затварят като хората?

 

Редактирано от Stefan4eto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
16 hours ago, Stefan4eto said:

Здравейте колеги,отскоро съм собственик  на Црв 147 кс 2001 година автоматик.

Та вратата на багажника ми се затваря като хладилник,обаче задния прозорец трябва бая лопане докато се затвори,чак ме е страх да не се счупи(изгоряла е пласмасата на механизма,разпада се)

На пръв поглед двете заключалки ми изглеждат едни и същи,та мога ли да им разменя местата ако са еднакви,или направо да си търся нов механизъм ,че и вратата и стъклото да се затварят като хората?

 

 При мен и вратата и съклото се затварят като хладилник но от блъскане на стъклото се измества ключалката ето къде да се провери.5b40a0f97dec6_viberimage45454.thumb.jpg.bb1256a63f47386928ef66d9c0e4ea4f.jpg

има белези къде трябва да са болтовете но може и  да се снеме на долу отвори почисти и регулрай държи се само на два болта

5b40a17fa4af9_viberimage5654654.thumb.jpg.9f718256aceaae003c2b8a59f3417cbe.jpg

 за всички гумени упрътнения и прастмасата по колата използвам това

5b40a1b99d935_viberimage166.thumb.jpg.631bec5b4bd1d9d82ea8a91c005b08c4.jpg

гумените първо изтривам с пърцал от прахта и са меки и добре уплътняват.

И ето почистена и напръскана

5b40a23e6bb2a_viberimage65464.thumb.jpg.6116bcd731371500d8bdc5e083c4e726.jpg

Приятелю имаш ми тел. май не вярваш че мога да ти помогна за доста неща по колата.

И моляте дай отговор когато направиш нещо по ключалката на прозореца все пак искам да чуя дали съм бил прав,когато я разаглобих втория балт при мен имаше нужда от почти оборот и май и аз натам отивах да блъскам стаклото да не казвам като какъв.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нямаше разминаване на двата болта,бяха си на белязките,смъкнах ги максимално на долу и е малко по добре от преди,при мен проблема е в тая джиджавка

 

 

IMG_20180707_164704.jpg

IMG_20180707_164817.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте.

Как разбирате, че болтовете са на точното място? Къде трябва да са болтовете спрямо белезите? Аз имам този проблем, но все още не мога да го реша:

 

Редактирано от Hanchko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен бяха така,

регулирах си ги според заключалката, максимално да слязат на долу понеже пластмасата на механизма за заключване ми се е разпаднала(хроничния проблем)

IMG_20180707_163237.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам може би има и как да се регулира и механизма който е на вратата но не ми се разглобява и там моята за сега си лепне като вакум само пускам прозореца леко и се затваря.Иначе и моята пластмаса е тръгнала да се рони там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Stefan4eto написа:

При мен бяха така,

регулирах си ги според заключалката, максимално да слязат на долу понеже пластмасата на механизма за заключване ми се е разпаднала(хроничния проблем)

IMG_20180707_163237.jpg

Освен да опитам и аз да ги направя като на снимката, да видим какъв ще е резулата. При мен машинката си е здрава и нямам проблем с пластмасата. Утре ще пробвам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Направи ги така свалени максимално надолу

 

5b4111ea13816_viberimage31665.thumb.jpg.ea0925c83eb20d4294c0e2a900c4d063.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Hanchko написа:

Освен да опитам и аз да ги направя като на снимката, да видим какъв ще е резулата. При мен машинката си е здрава и нямам проблем с пластмасата. Утре ще пробвам...

Само че ги премести леко надясно и леко надолу,така както ми бяха желязото не влизаше централно в заключалката а биеше пурво в левия и ъгъл.

Абе ще си ги настроиш според заключалката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...