Jump to content
petkoff_inc

Чистене на лещата на навигационното ДВД

Recommended Posts

Здравейте,

Имам проблем с навигацията на Хонда Акорд 7. При стартиране на колата ми изписва грешка при прочитането на ДВД-то. То е ясно, че навигация не ми е нужна (поради липса на карти за модела), но не мога да си настроя часовника, нито да настроя дисплея да не се гаси. Четох много за чистенето на лещата на ДВД-то. Изглеждаше лесно - отваряш, чистиш с вода или изо - не знам си какъв спирт и всичко е ок. Обаче аз не успях....извадих ДВД-то, разглобих го, но не достигнах до лещата. Извадих и шейната от тялото на устройството.....от другата страна пак нямам достъп до лещата.

Моля за помощ как да стигна до лазера. Качвам две снимки на шейната - от горната и от долната страна.

Предварително благодаря!

 

1.jpg

2.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На втората снимка точно в средата е лещата. Отвиващ в дясно едно болтче, махаш металната шина и под черното пластмасово капаче е лещата. И да я почистиш не е сигурно,че ще тръгне. По вероятно е да не тръгне. Часовника сверяващ както разкачаш акумулатора и в 1,00 през ноща закачаш и даваш на контакт. Дисплея гасиш като натиснеш аудио, или на работещ двигател натиснеш АС бутона и не пипаш нищо дакато не изгасне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. На мен ми се струва, че за да достигнеш до лещата трябва да свалиш това, което съм ти отбелязал. Има две болтчета до колкото виждам и лентов кабел.

IMG_20180709_130231.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...