Jump to content
eduardo

Какво масло за двигателя и за автоматичната скоростна кутия

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

Наскоро попаднах на една почти нова запазена Honda Civic 6 1.4i S 90к.с автоматик 3 врати 1998г.. Колата по документи и по километраж е на 14 хил. км. Досега явно е имала 3 смени на маслото. Слагано е масло 15w40 и е сменяно на 5 хил. км. От 2012г. маслото не е сменяно. Някой може ли да каже какво масло да сложа? Освен двигателното, маслото на автоматика има ли нужда да се смени (престояло е има няма 20 години) и с какво.

Редактирано от eduardo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни темата за маслата и ще ти стане ясно какво е маслото за твоя двигател, както и скоростна кутия.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, има маса написано за тези масла, поразровете се малко!! Относно този Сивик, нз какви са тези 14 000км само...Второ какъв е този вискозитет 15в40, това не е за мотора ти.Ако км-те не са сбъркани при написаното тук, възможно този мотор да е отварян за ремонт и да са нулирали км-жа..И такъв дълъг престой на този гъсточ(15в40) в двигателя ти.......не е добре. Дано нямаш проблеми, иначе правилния вискозитет е 5в30 !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова питам защото ми е странно. Колата наистина е на толкова км. Карана е по 5-600 км на година има си сертификат за достоверност на километрите. Както и последния технически преглед. Гледам някой във форума беше писал за разработване на двигател слагат 15в40 или се бъркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разработване след основен ремонт - да, но се кара малко с него, колкото да обере стружките... ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не че нещо, но поразрових и намерих една тема основно в която се обсъждат масла и разработване след основен/частичен ремонт.

Но там както обикновено има мнения много и най-различни, често взаимно противоречащи си.
В крайна сметка няма ясно обяснено от някой, който разбира кое как.

Според мен не е излишно отново да се обсъди и най-вече да се изясни без излишни препирни. Мен лично също ме интересува темата, тъй като ми предстои подобно упражнение с масло.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има различна гледна точка, поне това което съм изчел, за разработване, сипвайте полусинтетика(10в40), важно в случая да не минавате 4000оборота..до 3.5к си карате съвсем нормално и превключвате предавки така до 1000км..след това сипвате 5W, в зависимост колко газ ще раздавате е втория индекс.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...