Jump to content
pando

Свети лампата за отворен прозорец на задната врата

Recommended Posts

Здравейте колеги,днеска ми светна лампичката,отворих и затворих прозореца 5,6пъти,но остана да свети.

Напръсках с вд 40 вътре нишата , където влиза чопа на прозореца,но пак свети.

Като карах по разбит път днеска премигаше лампичката.Бихте ли ме посъветвали за някакво решение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен въпросната ламба е за отворена врата,а не за отворен прозорец!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Лампата е обща и за двете. Свети и при отваряне на вратата, и при отваряне само на прозореца. Задния плафон също свети при отваряне на кое да е от двете. Има два отделни бутона. Този за вратата е отстрани на рамката на купето и е еднакъв с бутоните на останалите 4 врати. Бутонът за прозореца трябва да е вътре в ключалката на прозореца. Не съм я разглобявал и нямам идея, как се случват нещата. От обща култура - вода, ръжда или разкачен (скъсан) кабел в ключалката на прозореца.

Аз имам противоположен проблем - бутонът за вратата не отчита отваряне и нищо не свети. Като го размърдам плафона и лампата светват. Още не му е дошъл ред да го ремонтирам или сменявам.

 

п.п. Мина ми една идея и току що си направих експеримент с моето CR-V. Отключих колата с дистанционното и отворих прозореца с дистанционното. Заключих колата с дистанционното без да затварям прозореца. Колата се заключи, но мигачите не светнаха 3 пъти, както обикновено. Затворих прозореца и мигачите светнаха 3 пъти.

Идеята ми е, че така можеш да провериш дали проблема е в бутона или в лампата на таблото. Не съм ел.техник и това са само догадки, т.е. не съм сигурен дали лампата на таблото може да свети сама, когато си иска.

п.п.п. Светещата лампа може да е и от проблем с бутона на вратата. Ако е оттам, обаче, бутонът ще отчита постоянно отворена врата и колата няма да се заключи изобщо.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да дам съвет но мисля че колегата пита за прозореца на 5-тата врата.Тази индикация му свети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, за нея говоря и аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,свети лампата на 5тата врата,за прозореца.Когато задната врата е отворена свети другата лампа до нея.

Знаете ли как се разглобява нишата в която влиза чопа на прозореца? Може кабелчето да се е прекъснало?

С ключа е заключвам,с копчето от ключа не става,а отключването с копчето от ключа става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пандо, лампата за задната врата и за прозореца на тази врата, е една и съща.

Казано на разбираем език , ако отвориш само прозореца, ще ти светне тази индикация, която ще ти светне и когато отвориш задната врата, но със затворен прозорец. 

 

Търси проблема в бутона на самата врата.

Най-добре, нанижи едно парче шлаух, или парче от тези прозрачните малки маркучета, върху палеца на бутона и сигурно ще се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, pando написа:

Когато задната врата е отворена свети другата лампа до нея.

Както казах (потвърдено от Емича) това не трябва да е така.

Някой се е правил на ел.техник по задната врата. Ако имаш допълнителна аларма главния заподозрян е този, който я е монтирал. Преправил е инсталацията.

 

Това, което казваш за отключване/заключване подкрепя тезата НИ, че мизерията е в бутона на вратата, а не на прозореца. В момента бутонът подава информация за постоянно отворена врата и колата не се заключва с дистанционното. Свали го, откачи му кабела и виж дали лампата ще изгасне, и какво ще стане с откл/закл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви , така ще направя и ще пиша какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич,оказа се прав,сложих тиксо на палеца и лампата изгасна.Къде е проблема и как да го оправя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсва ти това може би от палеца на вратата има го на всяка.

5b424aaa48888_viberimage.thumb.jpg.16f759a4d95cf5313d8b7da31bd3d199.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,ще погледна,може би го няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...