Jump to content
KrasiHR-V

Не пали при дъждовно време

Recommended Posts

Здравейте,

тази сутрин не можах да запаля колата (HR-V D16W5-не газифицирана), вчера и цяла нощ вали дъжд. Въртях я доста и с пълна газ, но въобще не пропука да запали.  Миналата година м.ноември, пак при/след обилни дъждове имах същия проблем на следващата сутрин и един приятел авто-монтьор дойде, сваля свещите, подсушва, 5-6 пъти (да не е задавена), оставихме я една нощ, пак не запали, специалиста каза че електрониката обърква искрата, не се подава в правилния момент и затова не може да запали. Тогава запали след 4 дни, без нищо да е пипано, Цяла зима съм карал, пали моментално. Преди седмица в понеделник в София пак валя здраво и даже бях из центъра и карах в обилния дъжд. На следващата сутрин пак не запали веднага, както обикновено, и въртях, но тогава пропука няколко пъти и продължих да въртя с пълна газ и запали и никакви проблеми след това.  Иначе колата върви безупречно, двигателя, не се чува, харчи градско 9.8, извънгрдадско при 110-130 - 7.1

 

Моля за някави идеи за този проблем и как да се фиксира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени капачката на делкото!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за капачка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може и капачката да е ,ама чак пък да не припатква и само да върти без наченки на запалване -трябва да е егати счупената капачка ,той дъжда не е валял на отворен преден капак ,че да омокри всичко ,пък от влажноста само да е капачката -не ми се вярва .Може и капачката да е за смяна ,обаче има и нещо друго ,то по принцип като не се подържа колата ,това се обади ,онова се обади и не го смениш на време ,после проблема става комплексен и се чудиш откъде да я започнеш -смени капачката за начало -не и е излишно ,пък да видим после как е хавата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след като в четвъртък сутринта не запали,  не съм прбвал повече, валя в петък цял ден и нощ. Днес, събота се изясни и се стопли и следобяд  пробвах да запаля и запали моментално, без никакви проблеми, както обикновено, нищо не е правено.  Благодаря на всички, които дадоха някакви идеи. Ще сменя капачката на делкото, евентално, ако от там се овлажнява.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да я смениш ,огледай я за пукнатини ,после почисти зеленото от четирите пластини ,лъсни и палеца -това дето се върти вътре в капачката ,пробвай после как е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен е от капачката на делкото, при руските машини това им беше основния проблем. спукана капачка или счупена прожина или бушон на палеца на делкото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6/30/2018 at 22:31, borko 30 написа:

Преди да я смениш ,огледай я за пукнатини ,после почисти зеленото от четирите пластини ,лъсни и палеца -това дето се върти вътре в капачката ,пробвай после как е .

Здравей, Борко 30,

смених капачката(Facet), старата няма никакви пукнатини, само доста е клеясала, почистихме палеца.  Ако пак се случи да не пали сутрин, след дъжд, ще сменя дистрибутора.

Благодаря много и поздрави!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...