Jump to content
stany681

Нов ACCORD във форума

Recommended Posts

Ами честито и много безаварийни!Ще останеш доволен от колата,защото кефи :)!Раздавай газ и й се кефи максимално!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви е на късмет желая! По едно и също време сме търсили такъв автомобил. И аз исках бензин , но така или иначе намерих дизел/ гледах само около района в който живея поради липса на достатъчно време/. Днес или в понеделник ще я прехвърлям и смятам да се похваля. Не съм правил чак толкова прецизни проверки като Вас и да видим дали няма да съжалявам. Като направите необходимото обслужване, моля споделете / къде,какво и колко струва/, че и на мен , а и други ще ни се наложи да извървим този път.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.Благодаря за пожеланията !Колата вече тук :wub:.

В сравнение с Авенсиса, 2.0 бензин , автоматик, тази е просто САМОЛЕТ. От Пловдив до София, с около 130-150 км/ч разходът е 7,6л. дизел.Не знам какъв е, защото резервоарът беше над половината пълен, така я взех....

В Пловдив смениха задните накладки, понеже хич ги нямаше, бяха залепнали и стържеха ужасно.Раздвижиха и апаратите.В сервиза( който е НИСАН на Карловско шосе), съобщиха, че нито предните дискове и накладки са за смяна, нито шарнири и тампони на носачи( както пък казаха от Бултрако при проверката там).Мисля тук да отида на трето независимо мнение :).

Може да се окаже, че са за смяна само маслото и филтрите + пистовия ремък + 2-3 крушки (задни габарити и тези за осв. на номера. Е, и летни гуми, понеже е с нови M+S Гудиър и ще ги съсипя.

Колата радва МНОГО.Не успях да регистрирам, защото на КАТ по традиция в петък следобед и при дъжд не им работи с-мата...

Ако някой има излишна щора за багажника, да сподели. Намерих в една морга - 250 лв, и не е ясно какво е състоянието :( .

Това засега. Ще споделям занапред.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, много безаварийни км.. и много да те радва Хонда POWER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Имай предвид, че реалният разход е с около 0,5 л. по-нисък, от показанията на компа. Поне моята, след многократни засичания това показа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега!

Много безаварийни километри и щастливи мигове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички !Предупредих,че ще има питанки .

След като изчетох темите за маслата,затвърди ми се впечатлението,че AMSOil 0W/30 е маслото за този дизелов двигател.Намирам го онлайн тук в страната,но дали е читаво?Моля да споделите вашето от къде го вземате и какво е,ако не е Амсойл.

Задължен съм на всички за мненията и съветите.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, stany681 написа:

Моля да споделите вашето от къде го вземате

 

https://forums.hondabg.com/forum/27-общи-поръчки-от-страната-и-чужбина/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега ! имам чувството, че тази кола я видях днес в Света Троица, с транзитни номера :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, dzrasd написа:

Честито колега ! имам чувството, че тази кола я видях днес в Света Троица, с транзитни номера :)

Именно,ако сме съседи,може да организираме една среща,виждам че същата карате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, stany681 написа:

След като изчетох темите за маслата,затвърди ми се впечатлението,че AMSOil 0W/30 е маслото за този дизелов двигател.

 

Не допускайте тази грешка! AMSOIL 0W30 не е за този дизел, не отговаря на спецификацията ACEA C2!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай с маслото, ползвай това по спецификация зощото имаш ДПФ, с който не искаш проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 3 часа, GeorgiD написа:

Внимавай с маслото, ползвай това по спецификация зощото имаш ДПФ, с който не искаш проблеми.

Благодаря за инфото.Мои приятели,които са управители на автосервизи,ме отказаха така или иначе от Амсойл.Може би ще е Равенол,или Кастрол евентуално.

Редактирано от stany681

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кастрол ?! Има няколко теми за маслата, направи си труда да я прачетеш. Под тема на форум общи теми е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 3 часа, GeorgiD написа:

Кастрол ?! Има няколко теми за маслата, направи си труда да я прачетеш. Под тема на форум общи теми е...

Четох я цялата тема.Имало един Кастрол,за Хонда....В www.ato24.de.Него били вземали хората,после Реванол.Но пък масло,което го няма или е дефицитно тук,за мен лично е леееко рисково.Ако се наложи някакво доливане...по някакъв повод????

Вие напр.с какво сте ?

Редактирано от stany681

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Yacco 0W30, вече 4ри смени и съм доволен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Castrol вече 3та смяна и не съм имал проблеми. Дори първите 2 смени ги карах с 5W30, защото се доверих на хора, които ме увериха, че няма проблем. И все пак последния път си сипах 0W30.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, stany681 написа:

Четох я цялата тема.Имало един Кастрол,за Хонда....В www.ato24.de.Него били вземали хората,после Реванол.Но пък масло,което го няма или е дефицитно тук,за мен лично е леееко рисково.Ако се наложи някакво доливане...по някакъв повод????

Вие напр.с какво сте ?

 

Вярваш ли ми, че не знам, карам я в сервиза на Слави на всеки 10 000 км и сменям масло и филтри, като горивен сменям на 20 000. Този петък пак така, нямам туба за доливане, а и не съм видял има ли нужда да се долива, преди всеки по-дълъг път ( > 100 км) проверявам масло на кутия и двигател, винаги са били на сходно ниво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0W30 на хонда(това от снимката). Сменям го на около 10000-12000 км.

DSC_0417.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колегата @policeman карам с Yacco 0w30 и съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво намерих за РАВЕНОЛ.

Колеги купуват RAVENOL FES SAE 0W-30, докато за Хонда се препоръчва това-  ALS SAE 0W-30( виж втория файл ).

Е сега вече съвсем се обърках какво масло да търся :):):)

RAVENOL_Arctic_Low_SAPS_ALS_SAE_0W30_1.pdf

Ravenol.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, stany681 написа:

Е сега вече съвсем се обърках какво масло да търся :):):)

RAVENOL_Arctic_Low_SAPS_ALS_SAE_0W30_1.pdf

Ravenol.pdf

 

Няма да се плашите!:D Има точно 3 разумни варианта.

1. Оригиналното масло от Бултрако - Honda 0W30 C2. Този е най-малко оправдан поради цената (~46 л. литъра).

2. Castrol EDGE Professional H C2 0W-30. Абсолютно същото масло като първото, защото и двете са съвместна разработка с Хонда и произвеждани от Кастрол. Написано е и на самата опаковка. Най-разумното решение за ~ 21-22 лева литъра.

3. Motul 8100 ECO-Clean 0W-30 C2. Ако разгледате спецификациите на маслото в подробности ще видите, че това е единственото масло което почти плътно се доближава до оригиналното и е на най-изгодната цена.

4. И Мобил 1 ЕSP F 0W30 C2 и Равенол Арктик 0W30 С2 са прекрасни масла, но има разлики във вискозитета при различните температурни режими (и не само това) в сравнение с оригинала.

5. Амсойл и Ред лайн (превъзходни масла) не са подходящи за този дизел, тяхното 0W30 не отговаря на спецификацията ACEA C2. А има данни, че намаляват и живота на катализатора, особено на бензиновите.

При избора на масло ако се гледа само какво пише на етикета, грешката е много вероятна!

Редактирано от pendoc
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, stany681 написа:

Е сега вече съвсем се обърках какво масло да търся

MOBIL1- 0W30 ESP 

https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/mobil-1-esp-0w30-fully-synthetic-motor-oil-1-litre/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, pendoc написа:

 

Няма да се плашите!:D Има точно 3 разумни варианта.

1. Оригиналното масло от Бултрако - Honda 0W30 C2. Този е най-малко оправдан поради цената (~46 л. литъра).

2. Castrol EDGE Professional H C2 0W-30. Абсолютно същото масло като първото, защото и двете са съвместна разработка с Хонда и произвеждани от Кастрол. Написано е и на самата опаковка. Най-разумното решение за ~ 21-22 лева литъра.

3. Motul 8100 ECO-Clean 0W-30 C2. Ако разгледате спецификациите на маслото в подробности ще видите, че това е единственото масло което почти плътно се доближава до оригиналното и е на най-изгодната цена.

4. И Мобил 1 ЕSP F 0W30 C2 и Равенол Арктик 0W30 С2 са прекрасни масла, но има разлики във вискозитета при различните температурни режими (и не само това) в сравнение с оригинала.

5. Амсойл и Ред лайн (превъзходни масла) не са подходящи за този дизел, тяхното 0W30 не отговаря на спецификацията ACEA C2. А има данни, че намаляват и живота на катализатора, особено на бензиновите.

При избора на масло ако се гледа само какво пише на етикета, грешката е много вероятна!

Благодаря много за добрия съвет.И аз клонях към КАСТРОЛ.Ще взема да търся от него :) и край на темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stany681, не купувайте от България, а от общите поръчки във форума (Чавдар, ato24.de)! Горивен, маслен, въздушен филтър задължително оригинален!

https://forums.hondabg.com/forum/27-общи-поръчки-от-страната-и-чужбина/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като гледам , май най-достъпно(откриваемо) у нас ще се окаже цитираното от колегата pendoc - MOTUL 8100 ECO CLEAN 0W-30 C2.

Кастролът хич го няма и евентуално е възможен с поръчка към вносителя от склада в Румъния. Та евентуално ще споделя как е с МОТУЛ ; като чета на много места - дават го точно за дизелите на Хонда....Дано да е така :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По препоръка от по-горе писаното Castrol EDGE Professional H C2 0W-30, търсих да го купя от БГ , но не откривам. Къде у нас мога да го купя? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма го този КАСТРОЛ. Имам много контакти и приятели в средите, и те не намират.Просто няма.

Един ПОЗНАТ пък ми предлага https://oilgroupbg.com/castrol-edge-titanium-fst-0w-30-5-литра.html  - Цената не я коментирам; тук това масло го дават и за ХОНДА АКОРД.

Отделно - за нашия двигател трябвало да отговаря на С3, а не С2.   100 човека= 100 мнения .

Ако някой ползва това масло безпроблемно, може да сподели :)

https://topoil.bg/castrol-edge-0w30-titanium-fst-5l   Ето и тук го дават за Хонда

Редактирано от stany681

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, не се гледа какво дават българските сайтове, а какво дава сайтът на производителя! ;)

Щом искаш кастрол - отваряш сайта на кастрол. Там има т.н. oil guide или oil selector, или нещо подобно. Пишеш си колата, модел, година и хората ти дават препоръчаното от тях масло.

https://applications.castrol.com/oilselector/en_gb/c/search

Ето и на Ravenol:

https://www.ravenol.de/en/oil-guide.html

...В никакъв случай, обаче, не мога да се съглася с тяхното предложение за смяна на 20 000 км!

Според мен 12 000 макс. на дизел.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата "pendoc" по горе ти е показал от къде,а аз ти давам линка към така дифицитното масло в бг.От това повече не може да те насочим!

Успех!:)

https://www.ato24.de/en/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-honda-1-l.html

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, JHM написа:

Колегата "pendoc" по горе ти е показал от къде,а аз ти давам линка към така дифицитното масло в бг.От това повече не може да те насочим!

Успех!:)

https://www.ato24.de/en/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-honda-1-l.html

Благодаря колега,ако си  забелязал,този Кастрол не е наличен за съжаление.Гледах го поне десет пъти.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти друг също истински,;)

https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-fully-synthetic-engine-oil-1-litre/

Мисля,че се събират колеги за обща поръчка от UK тук.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stany681, ato24.de се явяват официален дистрибутор на Кастрол за Германия! Максимум до 1 седмица ще е налично! И друг път се е случвало.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, pendoc написа:

Stany681, ato24.de се явяват официален дистрибутор на Кастрол за Германия! Максимум до 1 седмица ще е налично! И друг път се е случвало.

Хубаво,но това значи да сменям масло след месец,което е мнооого.Няма как да чакам,затова и търся вариант за масло от тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдар поръчва тая вечер. Ако побързаш, може да се вредиш и след една седмица маслата са тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, dandilov написа:

Чавдар поръчва тая вечер. Ако побързаш, може да се вредиш и след една седмица маслата са тук.

Знам,говорих с него,но видно е ,че няма Кастрол.А и както ми каза,няма го от известно време.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Що си се лепнал за тоя кастрол, не знам...

Взимай RAVENOL ALS SAE 0W-30 или RAVENOL FEL SAE 5W-30 и си пей.

Изтегли несливаемия остатък от картера при смяната! Писано е много за което...

При това положение ще ти трябват 6.5 л. ново масло.

Успех! :thumbs1:

Редактирано от dandilov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.07.2018 г. at 9:37, Maximus написа:

С Castrol вече 3та смяна и не съм имал проблеми. Дори първите 2 смени ги карах с 5W30, защото се доверих на хора, които ме увериха, че няма проблем. И все пак последния път си сипах 0W30.

 Понеже сте с КАСТРОЛ - сменяте с ''обикновения''  CASTROL EDGE 0W-30 ? Понеже в сайта на Кастрол за нашите дизели дават същото но с добавена сигнатура А5/В5 . А такова в БГ няма, или поне аз не намирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това масло карам аз.

IMAG2839.jpg

IMAG2840.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...