Jump to content
koliaaa

Клаксона спря да свири и свети Airbag-a

Recommended Posts

Здравейте, 

От две седмици и аз съм собственик на CR-V 2005 / 2,2 Дизел фейслифт. 

От тогава е по срвизи и не мога все още да и се зарадвам...

След първоначалното обслужване -всички масла и филтри, се оказа че съм за вътрешни карета, съединител, маховик и рейка...

Каретата и рейката рециклирахме, сменихме маховик и съединител с нови и тази вечер си взех колта...

Маисторът ми каза че задължително трябва да отида на стенд и от неговия сервиз директно отидох на стенд. Межувременно забелязах, че при движение направо, воланът стои на 90 градуса от нормалнито си положение, свети лампата на Airbag-а и няма клаксон. Не ме притесни много това, защото си мислех,че при реглажа ще се оправи. 

На стенда човека ми каза, че няма как да оправи толкова повит волан и че предният майстор не е зацепил правилно рейката.

Въпросът ми е има ли възможност от неправилно зацепената рейка да се е скъсал лентовият кабел във волана и от това да нямаклаксон и да свети тази лампа?

Благодаря Ви предварително.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е възможно. Тази четвърт, която ти бяга волана, всъщност е бил оборот и четвърт и тогава кабела е приключил. Волана можеш да го центроваш, като го презацепиш на шлиците, и след това е трябвало да отидеш на реглаж. При реглажа се изравнява и волана. Лентовия кабел ще трябва да го смениш и пак може да го скъсаш, ако не се центрова при монтажа, според аванса му наляво и надясно. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимаваи при лентовия кабел.Като се сваля от колата донор,задължително волана и гумите прави,сваляш го и без да го въртиш слагаш на твоята пак в такова положение,защото преди с една гранд витара 2 кабела се скъсаха от неправилен монтаж,праиш пален ляв-после пълен десен и щяп скъса се.На витарата на лентовия кабел беше и клаксона.предполагам и на хондата е така щом няма бибитка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...