Jump to content
leethax

Bluetooth джаджа

Recommended Posts

Здравейте, от скоро съм собственик на Хонда, но не разбрах за какво служи тая джаджа.. ии не знам дори как да я включа, не реагирва и като натискам бутона. Бих се радвал ако разрешим тази загадка :D

Attachment-1.jpeg

Attachment-2.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ако е блутут - ще трябва първо да "запознаеш" 'джаждата' с телефона и тогава да разбереш дали ще ти хареса... Би трябвало да е активна, когато си на контакт - аз има нокия-кар-кит и съм мега доволен, сам съм си я слагал и е много улесняваща!

Та, като се свържш с нея - пиши.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има блутут на това прозрачното копче, ей сега слизах го гаража да проверя дадох на контакт, но никаква реакция.. пуснах блутута на телефона да пробвам да се свържа, но дори и не го намери. Явно не работи.. гледам кабелите отиват някъде под кормилото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, явно някой преди тебе се е пробавл да си го свали и не е успял и може би го е прекъснал ...

... опции:

1. виж до къде отиват кабелите и да си ги свържеш, където са прекъснати и тогава да видиш дали ти изнася бултуту-системата;

2. махаш джаджата -> лесното...

3. провери дали радиото не ти е с опция за свързване през телефон, да не се окаже, че микрофончето, което странно виси там може да си го ползваш все пак, т.е. да има опция да се включи зад радиото;

... така като гледам, май е захваната за таблото с винт, т.е. ако го махнеш, ще остане една гадна дупка там, което ще е малко дразнещо. Май всичко отива на това обстойно да се провери системата къде е прекъсната и да се приведе в изправност - малко пипкаво ще е като работа, но ако се оправи, не мисля ще ще ти е в тежест :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Mironch0 написа:

Хм, явно някой преди тебе се е пробавл да си го свали и не е успял и може би го е прекъснал ...

... опции:

1. виж до къде отиват кабелите и да си ги свържеш, където са прекъснати и тогава да видиш дали ти изнася бултуту-системата;

2. махаш джаджата -> лесното...

3. провери дали радиото не ти е с опция за свързване през телефон, да не се окаже, че микрофончето, което странно виси там може да си го ползваш все пак, т.е. да има опция да се включи зад радиото;

... така като гледам, май е захваната за таблото с винт, т.е. ако го махнеш, ще остане една гадна дупка там, което ще е малко дразнещо. Май всичко отива на това обстойно да се провери системата къде е прекъсната и да се приведе в изправност - малко пипкаво ще е като работа, но ако се оправи, не мисля ще ще ти е в тежест :cool:

Утре ще снимам цялото радио, но аз не видях да има такава опция :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на снимктата блутут модул от xcarlink. Проследи кабелите от модула трябва да влизат в едно устройство и после в аудиото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата goodybg и аз видях, какво си имаш, мисля, че е супер

http://double-din.bg/bluetooth-handsfree-modul-za-XCarLink
дано успееш да го оправиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

края на това с копчето отива в подлакътника то е като зарядното за самсунгите само, по дебело и не толкова плоско. А жака не го видях. Не знам дали трябва да има нещо свързано към това в подлакътника

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 тая букса също я има в подлакътника заедно с края на това с копчето 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
края на това с копчето отива в подлакътника то е като зарядното за самсунгите само, по дебело и не толкова плоско. А жака не го видях. Не знам дали трябва да има нещо свързано към това в подлакътника
Да трябва да има. Самото устройство представлява ето това http://double-din.bg/XCarLink-USB-SD-AUX-Bluеtooth-Interface-Adapter-for-Honda или друг модел на марката.
Такова е моето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи една снимка. Може и устройството да не е същото като моето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, goodybg написа:

Направи една снимка. Може и устройството да не е същото като моето.

аз това правоъгълното голямото не го виждам, виждам само това с копчето и микрофона и двата кабела където излизат в подлакътника .. какво се свързва към тях? Трябва ли да има нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами въпросното устройство което показах.
Но може и да е друг модел на марката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, goodybg написа:

Ами въпросното устройство което показах.
Но може и да е друг модел на марката.

Ами то го няма, то затова сигурно не иска да работи това .. тцтц 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.06.2018 г. at 6:40, goodybg написа:

Това на снимктата блутут модул от xcarlink. Проследи кабелите от модула трябва да влизат в едно устройство и после в аудиото.

 

На 28.06.2018 г. at 11:16, Mironch0 написа:

Благодарение на колегата goodybg и аз видях, какво си имаш, мисля, че е супер

http://double-din.bg/bluetooth-handsfree-modul-za-XCarLink
дано успееш да го оправиш

Днес ми пристигна липсващия модул, ии държа да кажа, че съм изключително доволен, пробвах всичко! Много благодаря за помощта!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте да попитам Bluetooth който си е оригиналния на колата след успешно свързване към телефона ще може ли да подкарам музика през него от самия телефон ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Petargazdov89 написа:

Здравейте да попитам Bluetooth който си е оригиналния на колата след успешно свързване към телефона ще може ли да подкарам музика през него от самия телефон ?

 

Не, само за разговори може да се ползва колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...