Jump to content
hahy

Автоматик на 2.4

Recommended Posts

Здравейте, от като я имам таз мойта, вече няколко месеца, от време на време при по-хладно време няколко пъти вече ми прави впечетление на първа като потеглям издава един звук като жужене и то само на първа и не винаги когато си поиска, докато е студена още, в самото начало. Странно е като жужене на едно времешните трансформатори.. на някой случвало ли му се е? Маслото е ново на 2000км оригинално от Бултрако, преди да го сменя го чух и се забързах със смяната, но това пак си го прави понякога пак. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята го прави абсолютно същото, така че ако някой има идея какво точно е, ще съм благодарен ако сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе звука не е като почукване и тропкане, ами е като .... как да го обясня, траф - електрожен бученето като почне да заварваш ... старите изправители на телевизорите едно време дето ги слагахме и е около 1000 до 2000 оборота, и изчезва в миг, макар че при мене последните 2 седмици не ми го е правила ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам за какво говориш, моят варел го има същото шумолене, прави ми впечатление, че е наличен само докато е студен автомобила, достигне ли работни температури - изчезва.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нещо като "воден знак" на Хондаматик, да си сигурен че е автентична :D...

ако е от автомата изобщо, защото всеки звук идващ от коша е труден за прецизно локализиране.

 

Аз обаче не мисля, че е от автомата, за 4г. и 6м. близо, щеше да си покаже ако беше от него, аз го имам от ден 1 това изчегъртване.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и аз моята я карам вече от 2 години, и не е давал никакви проблеми автоматика. Иначе звука е точно както го описа колега. При потеглане на 1-ва вие точно траф или електрожен като ти залепне електрода за детайла. Обаче имам и още един звук, който повече ме притеснява. Когато колата достигне обороти за смяна на предавка, предимно от 2-ра на 3-та или от 3-та към 4-та, и в момента преди да превключи се чува едно многократно цъкане (звук наподобяващ чукане на клапан или повдигач). Това се получава при спокойно градско каране. Ако я настъпя, при смяната на предавките звука го няма. Регулирал съм и клапаните, но очевидно не е от това. И не го прави винаги, обикновено след като загрее. Оглеждах и тръбите, да не би да е някоя кора или тенекия, но всичко изглежда добре хванато. Ако някой му се е случвало нещо подобно... да сподели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е такова вече незнам, при мене всичко е като по масло и мед, тя още е в гаранция все пак, но онзи звук от време на време излиза .. скоро не е като се замисля и винаги се ослушвам яко. Баси яката са я направили обаче а? :D  само дето е "заспали чуства" .. но вече съм стар така и така 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има звука от автомата. А мисля, че и при мен го има цъкането преди превключване @sdj. Забелязвам, че като заредя бензин 98 или 100 октана го няма. Консистентно. Така че подозирам, че е от вторични детонации. И преди някой да набеди българското гориво - често карам в чужбина. И с италиански или унгарски бензин 95 го има. С 98 или повече го няма. С български V-Power 95 го има, с какъвто и да е 98+ не. Това е и причината вече да зареждам само такъв бензин... Ако някой потвърди, че с друг бензин се оправя - ще ми олекне, че не си внушавам нещо само с мойта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ни на газ, ни на обикновен 95 няма цъкане, скоростите са прекрасни - даже скоро и онова изжужаване не се обаждало :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газта има висока устойчивост на компресия (над 100 октана е) и това би трябвало да помага ако е каквото подозирам. Но ми е интересно ако @sdj сподели дали с високооктанов бензин другия проблем изчезва...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VeseliqСамо веднъж съм и зареждал 98, през останалото време е карана с 95. Не мога да преценя дали беше по-добре с него. Стори ми се че намаля, но пак си го имаше. Тези дни ще пробвам със 100 октан и ще споделя впечатления, но забелязвам, че в по-студено време както в момента проблема намалява значително. Към края на Януари ще мога да споделя дали го има и на газ, тъй като ще и се монтира ГИ. А за жуженето - ами жужи си от време на време, ама си върви нормално. Явно е характерно за модела. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...