Jump to content
zzfz98

Кодове на писуканията

Recommended Posts

Има ли някаква схема с кодовете на писуканията от колата? Примерно беше ми много ниско нивото на антифриза и при всяко палене (в движение също) сигнализираше с 10 пискания. Дали има и други такива? Примерно като си извадя ключа от таблото, всеки път пищи 5 пъти и ми мига зеления ключ (може би да не го забравяш)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха така моята никога не съм я чувал да прави това но като се замисля съм го чувал в дру го CR-V 1 след като се извади ключа мислех това че е сигнал за изваден ключ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм чувал моето да писука, освен при забравени светлини.  Други съм чувал да издават звуци при изваждане на ключа, но те са били със сложено допълнителни аларми. Ти имаш ли допълнителна аларма? Да не се окаже, че е от алармата и да съвпада с ниското ниво на антифриза. Не съм срещал датчик за ниво на антифриза в ЦРВ 1-ва генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На антифриза е отделно от това за ключа. Като налях и спряха. Това с ключа си стои така, сменях модула на централното, че изгоря, но и при нивия го има, явно не е от там. Иначе ако излезеш и затвориш вратата преди да са минали 5-те сигнала, те  спират мигновенно. Гледах клипове на някои американски, че като се даде на контакт писука, но по различен начин, при мен ги няма тези неща. 

Редактирано от zzfz98

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е любопитно как разбира, че новото на теността в казанчето е паднало за да издава звук при положение, че няма датчик за ниво. Поне при мен не съм виждал такъв датчик. Нека и други колеги споделят. Аз съм с оригиналното централно и нямам дори звук от ключа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би нвкакво налягане да следи? Този дебелият макуч, който влиза в двигателя не беше сложен хубаво и изпускше течност и от там съответно налягането да пада. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,аз също се чудих на това писукане,защо се получава.И при първото ходене на море с Хондата започнах да свалям панела на радиото от съображение за сигурност.И писукането се оказа от НЕ свален панел.

Дано съм бил полезен.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Хонда ЦР-В ли говорим? RD1?

Какви писукания и датчици.

Квичи само за светлини и  5 пъти за ключа, ако е забравен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е писукало 10 пъти. От същото място, от където пищи 5 пъти за ключа. Беше изтекъл антифриза (разхлабен маркуч към блока). Разбрах чак като пристигнах и капеше 😁. Сигурен съм, пищеше няколко пъти докато карах и след като спрях. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък писка три пъти двойно двутоново (пиппип-пиппип пиппип-пиппип пиппип-пиппип)

 

И аз имам питане - пак не ще да.запали и като завъртя стартера, след секунда (при въртящ стартер) писука по същия начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...