Jump to content
Quetzalcoalt

d13b2 не пали, въпрос за делкото.

Recommended Posts

Добър ден, колеги. Миналата седмица излизах с приятели, тамън ще си ходя и изведнъж не ще да пали и разбрахме че няма искра. Следователно с бащата е издърпахме до негов майстор и се оказа че комутатора е заминал, даваше 1 мегаом, а другият с който тествахме дава 32 килоома. Да но след смяна на комутатора пак не даваше искра, и ми каза, най-добре да намеря ново делко с всичките му части.

 

Хондата е карбуратор d13b2, въпроса ми е задължително ли трябва делкото да е от същия мотор или мога да ползвам и делко от d15 ?

Че нещо не намирам никакви d13-ски за части които имат делкото.

Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах това което меря на снимките е комутатора а не бобината, макар че на други места това го водят бобината.

Предполагам в темата която прати, говорят че под тези 4 гумички се намират винтчетата за да я сваля. Тези гумички изглеждат че са лепени и ще трябва да ги скъсам за да ги махна. 

IMG_2052.JPG

IMG_2053.JPG

IMG_2055.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е бобината, колега.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи бобината на 100% е заминала.

Как да проверя дали комутатора работи както трябва. Не знам точно кои кабели да меря, в наръчника на ходна който намерих в нета пише само как се тества бобината и какви омове трябва да дава при 20C. Но за комутатора нищо не намирам. Мерих тука всички комбинации, дава 0.6 ома като никъде не даде над 0.6 ома. Проверих и за затворена верига, между конектора и комутатора, и има. Гледам бобините са по 100-тина лева, ако съм сигурен че само бобината не работи да е сменя, ама и комутатора ако не работи, май ще е най-добре да търся втора ръка цялото делко и да се надявам това което ми пратят по куриерите да работи. Освен комутатора друг проблем може ли да има ?

 

Edit: никаква информация ненамирам за hitachi e12-117a ignition unit / комутатор. 

 

Редактирано от Quetzalcoalt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...