Jump to content
desap

Проблем с механизма за "прибиране" на ел. външно огледало на CR-V III

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, колеги!

Имам нужда от компетентно мнение.

Имам проблем с дясното (откъм пасажера) ел. външно огледало на  CR-V–то (2008 г.; бензин; 2.0, 150 к.с.; R20A2). Не се прибираше (към вратата) още при закупуването, иначе подгрява и може да се регулира. Вчера обаче започна да издава някакъв бучащ звук, който не спира, докато има контакт. "Ръчно" вече даже се прибира, но не докрай. Вероятно проблема е само в тази част защото огледалото все още подгрява и може да се регулира. Не мога да дам компетентно определение на чарковете на огледалото, но ме интересува тази „машинарийка“ (която прибира огледалото към вратата) е ли отделна резервна част или е част от друга част (на огледалото) или за да се оправи проблема трябва да се смени цялото огледало. Т. е. какво според вас трябва да се смени? Поне това да знам. Дано не е последното защото огледалото е с цвета на колата! Не сме търсили засега майстор, че те не са много и тре‘е да се подходи Фнимателно! :rolleyes: Много се надявам да се намерят сред вас запознати с "проблема". Приемам и идеи от къде да купувам, ако ще се налага покупка.

Редактирано от desap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря, колега Йотов, за линка, но тази тема я прегледах и в нея не намерих отговор на въпросите си. :) Симптоми - почти същите, решение няма. Опитах с това "щракване" назад - огледалото застана в нормално положение (отворено). Обаче не е стабилно, както беше, като същевременно продължава да бучи, все едно се опитва да се прибере (не се прибира). Звучи, като че нещо е блокирало вътре. Гледахме и темата за огледалото на Сивика, но по мнение (непрофесионално) на съпруга ми механизмът, конкретно за прибиране на огледалото, не изглежда по същия начин. Вчера огледалото беше свалено и разглобено, но точно до тази част, която "движи" "леглото", не посмя да стигне, само е повдигнал нещо като маншон и е видял отчасти нещо подобно на моторче. За съжаление нямам снимки. Ако аз нещо не съм схванала от тази тема, съжалявам. Но конкретно ме интересува тази част (моторче или нещо подобно) отделна ли се води, може ли да се закупи, съответно смени самостоятелно и как се нарича, като каква да я търся?:rolleyes:

Редактирано от desap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да се разглоби и да се провери коя точно част е за смяна,защото щом бръмчи самото моторче може да е здравео а друга част заминала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, todor88 написа:

трябва да се разглоби и да се провери коя точно част е за смяна,защото щом бръмчи самото моторче може да е здравео а друга част заминала

Точно това ми е идеята - да сподели някой, който е виждал какво представлява това "моторче" дали е отделна резервна част или поне самостоятелно сменяема, независимо дали е част от по-голяма част:rolleyes:. С други думи няма ли някой желаещ да си разглоби огледалото, за да ми "услужи" с тази информация (шегувам се):lol:.

Това намирам в https://www.hondapartsnow.com/parts-list/2008-honda-cr-v-5dr_ex-l_4wd-ka-5at/mirror.html, обче не мога да преценя къде е това нЯщо.

.mirror-3071485.thumb.png.f7c013f6c394049f0f803aa2362826ed.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В левия край на част #4/12 има един верикален цилиндър. Това трябва да е моторчето. Нямам представа дали може да се смени само то, или цялата част позиция 4/12.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип където има пласмасови зъбни колела се слага силиконова грез.Вече дали това е такава смазка не се знае

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
Има ли от къде в България да се поръча просволутата зъбчатка?
Потърсих в гугъл, но не намерих такива обяви за продажба :ermm:

Колегата "kyna" е дал линк към Алиекспрес, от където с доставката излиза 24лв и пристига за под месец, за което съм му благодарен, но ако има от къде в България да се поръча и да не е голяма ценовата разлика би било идеално :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просволутото зъбно колело вече пристигна от Али-то.

Дали има някой от Смолян, Асеновград, Пловдив, който е подменял това зъбно колело на мотора на огледалото и би се съгласил да ми смени и моите (срещу заплащане, разбира се)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех, че се "престраших" и започнах да разглобявам :D

Самото сваляне на кората на вратата, на огледалото и достигането до механизма не е кой знае каква философия...

Стигнах до моторчето, откачих платката и развих 2та болта (винта), които държат самото моторче, за да мога да го извадя нагоре...

Интересно, но зъбното колело си беше здраво :dunno:. Въпреки това, реших да го сменя с новото (метално) и започнах да сглобявам (тук видях малко зор :newbie:).

След връщането на огледалото обратно на колата, вече го няма това постоянно цъкане при даване на контакт :cool:.

 

P.S. 

Нямаше да се справя без подробното описание на "desap" и на "NikiG" в една друга тема (ще кача снимка, за да е по-удобно и на други хора да гледат стъпките).

IMG_20230406_143736.jpg

IMG_20230406_145601.jpg

IMG_20230406_151624.jpg

Сваляне на моторчето на огледало.jpg

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...