Jump to content
V Kolev

Трети стоп .... може би четвърти

Recommended Posts

Здравейте съмишленици!

От 3 години имам ХР-В и от малко повече чета форума.  Не открих писано по въпроса, който ме интересува и реших да питам знаещите и патилите. Автомобилът е с 4 врати, 124 кончета, 2000 година. Има трети стоп зад стъклото на вратата на багажника , който си работи заедно с другите два стопа. Има обаче и още един - на спойлера над багажника -  така я купих, но той не свети. Въпросът ми е: има ли начин да свържа този стоп /вградения в спойлера / с другите , та и той да свети с тях, а да не седи само като декорация?  Не е проблем , ако си остане и така, но пък ако е възможно .....  Благодаря предварително, ако някой се отзове! Безаварийно на всички колеги !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения, махаш гуменото уплътнение на отвора(купето) за задната врата и леко-леко разчекваш кората на тавана за да видиш дали и от къде идват кабели от тавана(за горния стоп), проследяваш и реагираш според видяното. Има вариант и да е слаган спойлера допълнително и да няма окабеляване до него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета!  Ще се поровя  каква изненада ще има  зад уплътнението .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако има, по вероятно е кабелите да са от дясната страна.

И пиши после за откритията си, моля!

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 2001г. и четери врати и нямам спойлер може да е слаган допълнително,и аз съм се замислял за спойлер и какви са ползите от него освен красота!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красота и антиаквапланинг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми интересно, да. И аз като колегата по горе, един ден в компанията на сина ми, се размислих, за какво аджеба е тоя спойлер, освен за красота, иначе дава завършен вид на колата. А той се изблещи срещу мен и ми обяснява нещо дето чел  в някакво английско списания за автомобили, точно за този спойлер на HR-V то  подпомагал стабилността на пътя в ситуация на "аквапланинг".  Предполагам, прави някаква въздушна маса която те държи У пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен за красота служи и за стабилност на автомобила,а как точно само инженерната мисъл може да знае като е проектиран,лично аз не съм разбирач но доста спортни автомобили имат такива неща за стабилност,все от някъде е откраднато!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма кабели, явно не е подготвен стопът в спойлера за свързване. Логично е , щом си има трети стоп зад стъклото. Може би е слаган за по-добра визия, което не пречи след време да опитам да го свържа, ако намеря начин или някой знаещ даде идея. Благодаря за отзивчивостта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно.Продал съм 3-4 спойлера от двата модела. Слагат си ги за красота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...