Jump to content
karamko4

Смяна на ксенон крушка (accord 2005 2,2)

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следния проблем: 

Изгоря ми крушката на късите светлини. Въпросът ми е как да достигна до самата крушка (дясната крушка) не от страната на шофьора)

Казанчето за течност на чистачките пречи и няма достъп.

Колата е с фабричен ксенон.

Трябва ли да сменям и 2те крушки? Знам че ако сменя само едната може да има разлика в цвета на светлината. Търсих в нета клип как се сменя крушката, но не намирам...

Също искам да попитам какви крушки слагате има цени от 35 до 200лв за брой...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На казанчето му се развива горе едно болтче и му се маха само гърловината. Не цялото.

Колкото до крушките - май винаги има разлика от ново до старо..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Крушките и двете е добре да смениш, разлика ще има, особено ако са тръгнали да лилавеят.

Що се отнася до цена, каквото ти е по джоба, но на скъпите им е оправдана цената.

И да, казанчето се отвива и се накланя, така че да не пречи. Ако си преди фейса, почти сигурно си с гадните винтчета, които се развиват с филипс отвертка, погледни и се приготви.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно. След три пъти смяна на крушки сега разбирам че гърловината казанчето за чистачките се маха. А аз за по-интересно свалям бронята и фара :worthy::D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !имам въпрос-изгоря ми габарита и като го сменях, майстора ми каза ,че ксеноните ми са започнали да отслабват, особено десния !Действителна свети по-слабо, но като цяло светят добре и ми се вижда че има още доста хляб в тях. но той започна да ми обяснява сума ти неща от които общо взето схванах само .че като ми отслабвал ксенона ми товарел уж системата по някакъв начин и било важно да се смени! така ли е или просто ме врътка да ми вземе пари? Мнения !? и още-каза ми, че трябвало всяка година да си правя профилактика на климатроника, дори да бачка перфектно !така  ли е според вас !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.06.2018 г. at 6:08, petko_z написа:

На казанчето му се развива горе едно болтче и му се маха само гърловината. Не цялото.

Колкото до крушките - май винаги има разлика от ново до старо..

Още по-лесно става без развиване ;). Японците са го измислили с преплъзване, мисля беше в посока към купето. Дори казанчето за хидравликата се повдига нагоре, ако и то ти пречи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Имам пост в друга тема относно ксенона но и тук ще драсна 2 реда. Имах същия проблем с дясната крушка(светеше по слабо от лявата и премигваше на моменти).Реших да ги сменя и двете(иначе ще има разлика в светлината).Изръсих се малко и сложих(OSRAM Xenarc Night Breaker Unlimited).116лв за бр. Общо  за двете +смяна на 2та габарита(така и така се отварят )+труда в сервиза 250лв.Е казвам ви СТРУВАТ СИ КРУШКИТЕ. Светлината е убийственна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...