Jump to content
Пламен Чолаков

Пръскалки на фарове не работят

Recommended Posts

Здравейте имам CR-V 3 ген. от скоро и за сега всичко е ok само не знам защо не мога да включа пръскалките на фаровете а до колкото знам трябва течности да е в повече.Ако някой може да помогне. Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са с отделна помпичка. Тя дали работи? Предпазител ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И фаровете трябва да са включени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да фаровете задължително включение,отделния бутон работи ли.Моята като съм на фарове и при първото пръскане на стъклата пръска и на фаровете.А може и от бутона да пръска,ква е логиката от две места да може незнам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
21 hours ago, Пламен Чолаков said:

Здравейте имам CR-V 3 ген. от скоро и за сега всичко е ok само не знам защо не мога да включа пръскалките на фаровете а до колкото знам трябва течности да е в повече.Ако някой може да помогне. Благодаря 

 

Бушон или изгоряло моторче..И мойте работеха(пуснати фарове, течността на МАХ, задържам лостчето пръска на стъклото и на фаровете), но след един голям дъжд, на сутринта тръгнах за работа наводни се и до там.. :D Пробвай..може да е бушон, шанса е много малък! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течността в казанчето трябва да е над половината и фаровете включени. Ако ти е изгорял предпазителя, значи си за моторче. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, todor88 написа:

да фаровете задължително включение,отделния бутон работи ли.Моята като съм на фарове и при първото пръскане на стъклата пръска и на фаровете.А може и от бутона да пръска,ква е логиката от две места да може незнам

Не знам за отделен бутон да има за пръскалките пробвам само с лостчето за чистачките 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не всяка има,моя е до парктроника.Ако питаш мен по добре че не  бачкат,щото пръскаш си на прозореца то пръска и на фаровете и свършва течността за норматив  :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен изобщо липсват пръскалките нормално ли е това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.10.2018 г. at 10:42, krasimir_01 написа:

А при мен изобщо липсват пръскалките нормално ли е това?

Само на фабричния ксенон слагат пръскалки и регулиране на фаровете спотед натоварването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам ксенон но имам пръскалки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм не не са сменяни и нямам кантари.Просто колата е англииска и може би затова,поради честите валежи.Два броя има в нас и двете имат ,и на двете ли фаровете са сменяни ? Не мился

Редактирано от todor88

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Логиката на пръскалките е,че при ксенона няма греене и зимно време при едно обледяване светлинният поток от фара е нулев и тогава пръскаш с течноста (зимна против замръзване) и обледяването се отича.При стандартният фар това не се налага защото там крушката грее и не може да се появи обледяване сиреч пръскалки не са необходими.Пръскалките не са миячка и не се и водят екстра.Японците не са ги и измислили те.

Нямам обяснение защо си с пръскалки а си без ксенон.Освен някакво изискване на пазара в Англия да е.Знам,че един производител ако иска да продава там автомобили колите му задължително трябва да имат двойно заключване,нещо което не е задължително в континенталната част на Европа.Има нещо за да е така при теб не е случайно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де но пък нямам двоино заключане,и сигорен ли си че пръскалните не са за миене,щото ако не са за миене щеше да работят само зимата а не постоянно.Щото и 20 црв двоики сме докарали и само една е била без пръскалки,всички имат,а те с оригинален ксенон няма.И даже и 1 цата има.Та според мен си е за измиване на фара а не да размрази.Имал съм и друга марка кола пак с пръскалки и без ксенон.А и се води  headlamp cleaning systems преведено означава система за почистване на фара а не за размразяване.

Редактирано от todor88

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пет шест години им викате умивалници а мерцедес ги ползва на ксенона от 15.Виждал съм човек как си чисти зъбите с вилицата за ядене,явно може щом го прави но вилицата за това ли е измислена.

Отварял ли си заключващата машинка на вратата от англичанка?

Не ми се влиза в спор както един колега за спирачната течност,че ще се съсипе и тази тема.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.06.2018 г. at 19:35, todor88 написа:

да фаровете задължително включение,отделния бутон работи ли.Моята като съм на фарове и при първото пръскане на стъклата пръска и на фаровете.А може и от бутона да пръска,ква е логиката от две места да може незнам

Здравейте

И аз търся логиката. Не искам да пръскат ,имам ксенон и копче за изключване но и при мене се включват  на изключено копче от листчето.В книжката нищо не пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...