Jump to content
V4st*r

Смяна на масло на автоматична скоростна кутия в Плевен

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Някой може ли да ми препоръча добър сервиз в Плевен който може да се справи със смяна на маслото на автоматик? И имам предвид да се справи, а не да опитва за моя сметка.... Разбрах че трябвала някаква специална програма, която имат само в Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се сменя цялото масло, а само се освежава не необходима специална програма на Honda. При твоята скоростна кутия освежаването се състои в подмяната на около 3 литра, но оригинално масло от Honda. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
16 hours ago, V4st*r said:

Здравейте, 

 

Някой може ли да ми препоръча добър сервиз в Плевен който може да се справи със смяна на маслото на автоматик? И имам предвид да се справи, а не да опитва за моя сметка.... Разбрах че трябвала някаква специална програма, която имат само в Хонда.

 

 

На автоматиците най-често, както е споменал колегата са за освежаване, сиреч подменяш част от маслото..Търсиш Пламен Пенчев, гаража му е точно с/у Лидл, не на Сторгозия, а горният до магазина за техника от другата страна на пътя е гаража.Няма как да го пропуснеш, вижда се и горе в ляво на гаража му пише името. Нямам му тела в момента, човека е много разбран и постоянно има коли.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Процедурата по цялостната подмяна на маслото в автоматичната кутия е елементарна и бърза, и не ти трябва никакъв софтуер. Правил съм го вече на моята, ето как става.

Редактирано от tonywoolf
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.06.2018 г. at 13:50, BlueDream4 написа:

човека е много разбран

 

Този т.н. "човек" три пъти ходя при него за елементарни неща и отговора неизменно е: "не се занимавам с такива работи!" С подчертана рязкост и ненавист в тона. За смяна на масло на сервоуправление отговора е: "Ако има откъде да се източи" Ако имало....  :o :no: Вътре пълно с СУВ-та Мерцедес, отвън още СУВ-та на охранителни фирми....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върви при Мариян, в двора на Ситроен, срещу Мизия.Влизаш през тунела и отзад първото хале.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете процедури са елементарни и може човек сам да си ги свърши.

Важно е да се знае само  Хонда масла се слагат.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го обмених и сам.  Изгледах си и двата варианта в youtube и предпочетох да го изпомпя от казанчето и да налея ново на 4 пъти.  Поне гаранция няма да се счупи нищо. И МАП сензора,  който също не искаха да го направят, сам си чистих като гледах в youtube и така....

Редактирано от V4st*r

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ако е за хидравличната течност е хубаво да се свали казанчето и измие с обезмаслител и топла вода.Посредата на това казанче има финна цедка  която е задръстена,така че ако не си свалил долния маркуч не може да се исмучи отгоре всичкото.

Обасни това изпомпване.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм видял цедка,  направих ето това :

 

Помпичката: от шампоан.  Не съм купувал специална

 

Off Topic
Off Topic

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има но не се вижда ако не свалиш и измиеш казанчето .

Тя е почти на дъното по спомен. 

Казанчето се сваля лесно  на шина е и двата маркуча на скоби,запушват маркучите .

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.11.2019 г. at 21:53, CARPERA написа:

да се свали казанчето и измие с обезмаслител и топла вода

 

А мога ли да използвам спрей за почистване на дебитомер (пише че се изпарява и не оставя следи)  или да купувам нов спрей за спирачки или универсален обезмаслител?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обезмаслител  Меглио или какъвто имаш наличен в кухнята измиваш на течаща топла вода и подсушаваш с топъл въздух за по-бързо.

Запази си спрея за другаде е по ефективен. 

Същото е и с казанчето но спирачната течност и съединителя. 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...