Jump to content
hondacivic5

Мнение за кредит от банката или от някоя фирма за бързи кредити, т.е. Летни гуми с джанти на оферта

Recommended Posts

Здравейте, предложиха ми 17ки с чисто нови летни гуми мишелин, за някакви си 500-600лв.. Момчето ми е познат и явно много е закъсал и му трябват пари и искам да се възползвам, но в момента нямам никакви пари за нови гуми или джанти, дори и да не ги изпозлвам бих искал да ги купя и да ги продам за повече после :D Мислих си за някакъв бърз кредит или да изтегля пари от банката.. На какво мнение сте от къде е по-добре да се изтегли кредит от банката или от някоя фирма за бързи кредити? Благодаря предварително :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Офертата е много добра, но ми се струва, че познатия ти ти спестява някоя подробност за гумите или джантите. Ако все пак си се навил да ги вземеш, според мен е по- добре да си изтеглиш потребителски кредит от някоя банка, но трябва да си провериш в момента къде са най- ниски лихвите и се плащат по- малко такси. За бързия кредит съм чувал от хора, които дават такива, че лихвата е 40% :D Смятай сам :)

Редактирано от DMZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, отткъде решихте, че офертата е добра за 17-ки 4х100? :)

Още повече пък с цел печалба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, dindin написа:

Колеги, отткъде решихте, че офертата е добра за 17-ки 4х100? :)

Още повече пък с цел печалба...

 

@dindin

Нещо не разбрах, никъде не видях посочената информация от теб..няма как да знаем.

 

@hondacivic5

Най-добрия вариант е кредитна карта с лимит 1000лв. от "твоята" банка. Имаш безлихвен период от мин. 45 дни, в зависимост от банката може и да е 3-4 месеца и т.н.

Предполага се, че тази сума би могъл да я върнеш в този период, след което закриваш, но най-вероятно ще си дръпнат годишната такса, която може би ще е 1-2лв. на месец, но все пак това ти е най-добрата оферта в твоя случай, без да опираш до близки.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Japanese fever

 

Взимайки пари от близък, означава че се задължаваш когато ти се поиска услуга от този близък, да не откажеш, а тя може да е по-малка или по-голяма.

За връщането е ясно.

За такива неща не бих искал пари от близък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Japanese fever

Изключвам семейството ти. Не знам колко си си патил и колко опит имаш с вземания и давания, но явно не достатъчно.

Ето ти прост, елементарен пример:

-Взимаш от приятел 600лв. с уговорка да ги върнеш след месец (нали не си мислиш че тук се работи за хиляди левове и някой може да си позволи да даде заем от 600лв. за няколко месеца). Всичко е много хубаво и цветно, да ама не ги връшташ поради куп причини които могат да се случат за този месец, не може дори да продадеш това което си купил за без пари - е какво правиш тогава, червиш се, почваш днес-утре-вдруги ден, и така до кога...

 

За да искам пари от семейство или роднина, трябва да е наистина наложително, иначе е излишно товарене на тези хора, а бидейки ти близки ги поставяш в положение да им е гадно ако ти откажат, говоря принципно, а не в частния случай.

 

Спирам да пиша, че темата се оспами. Колегата пуснал я, трябва да е взел вече решение.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Успя ли да си направиш рекламата bigok.gif

Редактирано от Knoxville
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, crown_bg написа:

Нещо не разбрах, никъде не видях посочената информация от теб..няма как да знаем.

 

Разсъждавам логически. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги.

Голяма комбина @hondacivic5 и @cvetomirpetrov:D Да речем и @hino и @sashokolev.

Толкова са гъсти, че пишат от едно IP и си лайкват мненията. Същата схема е и тук:

Темата се заключва, кой взел кредит взел. :D 

 

Ако видя още един такъв опит отивате в дълга почивка "четиримата".

Излъгах, приятна ваканция, колегите вече са баннати по IP, общо станаха 6-ма. :)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...