Jump to content
qnkomu

IAT/MAF при Honda CR-V R20A

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Последните дни отделих малко време на датчиците на CR-V 2.0 R20A, автоматик и един от датчиците, за който не мога да намеря никаква информация е IAT/MAF. Това е прословутия дебитомер + температурен датчик на входящия въздух. Датчикът е HITACHI и по множество форуми, в които се рових излиза, че минималната стойност, която трябва да показва този датчик (да приемем, че сме на морското равнище) е около 2-3 g/S на празен ход. Никъде обаче не мога да намеря информация, колко трябва да е максималната стойност, при напълно отворена дроселна клапа? При мен максималната стойност, която отчитам е 45-50 g/S при максимално отворена дроселна клапа. Дали това е нормално? Въпросът ми е продиктуван от това, че разхода ми е завишен и търся някакво логично обяснение (отбелязвам, че стилът ми на шофиране последните 5 години не е променян и причината не мога да я търся там). Моля, ако има колеги с CR-V R20A автоматик, които са сваляли данни от IAT/MAF датчика, да споделят какви са граничните стойности, които са наблюдавали.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на колега, който има HDS и вижте живите данни, тогава ще се разбере дали имаш проблем с дебитомера, и дали имаш някакъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега Tokio,

Точно това ми е проблема, че не познавам такъв човек. Моля, ако някой може да предостави данни или има такава диагностика да организираме едно наблюдение на "живи" данни. Мисля, че ще е полезно за всички.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, никой ли няма диагностика, с която да се закачи към OBD2 буксата и да даде някакви данни от датчика на входящия въздух(дебитомера) и температурния на последния? Сигурно не малко колеги карат R20A2 мотор. Дайте малко информация/живи данни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ти е завишен разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 - 17 л/100км градско в Пловдив, като преди това се е движел около 13 л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...