Jump to content

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги , реших да се поглезя и да си монтирам централно на бързата ми Хондичка D14A3 да вмъкна , че си нямам на идея дали е имала , но в момента всичко се отваря на ръка :) 

Та намерих един модул за около 10лв втора ръка , но пише , че е за 5 врати ! 

Въпроса ми е има ли значение за колко врати е или няма и какво още трябва да набавя за да се отварят всички врати ? 

 

Аз така или иначе ще го купя 10лв е все пак , но дали ще стане за моята  D14A3 с 3 врати  1997г.?:worthy:

 

Това е инфото от обявата :

Модул централно заключване за Honda Civic VI 1.4, 75 к.с., хечбек, 5 вр., 1997 г., позиция: дясна, предна № 38380-SN7-G010-M1

dfg.png

Редактирано от jekuto
Добавяне на съдържание

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модул ти управлява само импулса към дясната врата. Въртиш ключа на лявата, реагира дясната. Това трябва да си е и при теб фабрично така. Моето изгоря и затова си направих същата функция с много по проста схема и работи вече 2г. За управление без ключ, с дистанционно, ще ти трябва нещо съвсем различно от това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, goldbyrk написа:

Този модул ти управлява само импулса към дясната врата. Въртиш ключа на лявата, реагира дясната. Това трябва да си е и при теб фабрично така. Моето изгоря и затова си направих същата функция с много по проста схема и работи вече 2г. За управление без ключ, с дистанционно, ще ти трябва нещо съвсем различно от това.

 

Би ли ме ориентирал къде да погледна/потърся за да разбера дали тази кола е имала централно и някакви такива модули... не съм с ел. пакет всичко е механично благодарско :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като махнеш кората на шоф. врата, около под огледалото, в предната и част, трябва да има такава кутийка. Като пъхнеш ключа в шофьорската и отключиш/заключиш, чрез прекъсвач се подава сигнал към въпросната кутийка, а тя дава импулс около 1,5 сек., към дясната врата (или повече), време за което актуатора/ите отключва/заключва останалите врати. Ако нямаш инсталация и свободна букса на това място, твоята работа много трудно ще стане. Отвори погледни, снимай ако има нещо неясно и питай. Предполагам че все пак има инсталация за тия екстри. Ако е налична такава, ще ти изнамеря тема в която съм обяснил как тая кутийка се заменя с една проста схемичка и без това тази твоята не е за нашите коли. Аз съм си монтирал сам централно и си го управлявам с дистанционно, което лови до 70метра, а това разстояние може и да се настройва.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

 

на 2:40мин, се вижда една синя кутийка, това е въпросният модул.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.06.2018 г. at 23:43, goldbyrk написа:

 

 

 

 

 

на 2:40мин, се вижда една синя кутийка, това е въпросният модул.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много ти благодаря за изчерпателната информация , не бях влизал известно време във Форума днес видях , че си ми пратил и видео даже!!!

Благодарско ще опитам в понеделник , при мен е малко по различно с вратата , но видях принципа как е ще пиша по темата и ще приложа снимки и за другите колеги !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...