Jump to content
Cap_Slow

Заден горен носач/Rear camber suspension arm

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,

накратко историята е, че отскоро и доста прогресивно се появи едно тропане откъм багажника. Тъй като отзад си нося доста неща, пробвах да извадя всичко от там, но тропането си остана и отидох да погледнат окачването. Тъй като в сервиза, в който си обслужвам колата в София се чака повечко за час отидох при едни познати, които ми казаха че тропането било от шарнира на задния горен носач и в този случай ги карали за рециклиране, защото само шарнир не се продавал, а целия носач бил много скъп. 

 

И така запазих си аз час вече за рециклиране в моя сервиз, като все пак хората искаха да погледнат колата преди да ме приемат и се оказа, че май за пръв път виждат толкова голям луфт и всъщност шарнирите били здрави и трябвало да си взема направо цели носачи. Те също ми казаха, че ОЕМ били много скъпи и ми препоръчаха да си вземa афтърмаркет регулируеми и по-конкретно на japspeed. Трябваше да търся Adjustable Suspension Rear Camber Arms. Случайно видях обаче, че има два вида почти еднакви на вид, но на една цена и на двете пише, че стават за акорд 03-07. Реших да им пиша на тези от japspeed преди да поръчам и след разменени няколко мейла, вчера ми казаха, че за моята кола нямало да станат.

Ето и линк към въпросните - https://www.japspeed.co.uk/catalogsearch/result/?f=JAPSPEED+ADJUSTABLE+REAR+CAMBER+SUSPENSION+ARMS+FOR+HONDA+ACCORD+7TH+GEN+03-07&q=REAR+CAMBER+SUSPENSION+ARMS+FOR+HONDA+ACCORD+03-07

 

Тръгнах да ровя за алтернативни части, намерих такъв носач само на Nipparts за доста символичната сума на около 70лв, което малко ме притеснява на фона, че оригиналните сигурно струват над 200лв на брой. Пуснал съм запитване и към бултрако, чакам отговора им с цена.

 

Питането ми като цяло е, някой подменял ли е въпросните носачи и на кой от трите варианта се е спрял:
1. ОЕМ носачи
2. Единствената май алтернатива - nipparts
3. Тези регулируемите на japspeed, които уж имало хора, които са си ги монтирали на колата, но от сайта категорично казаха, че за моята кола няма да станат.

Редактирано от Cap_Slow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се спрях на J94019YMT на Yamato като алтернатива. Колко са здрави и качествени не знам, но при мен за 17ккм не са се разбили все още. Регулируеми може да си вземеш ако ти е разкрачена задницата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбрах към момента не е, но имали склонност тези коли да им се разкрачва задницата понякога и може би затова ми препоръчаха да взема тези, ако някога се наложи да може да се регулира. Съвсем друг е въпроса, че тези от japspeed ги питах въобще дали имат такива носачи за моята кола, без значение дали регулируеми или не и отговора им беше, че за съжаление не предлагат нищо такова за моята кола. Ти тези на Yamato откъде ги намери, може и на лично. Аз по сайтовете не намирам. 

 

ПП: Ако някой е слагал такива регулируеми, нека да каже кои и откъде ги е поръчал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях такива носачи преди няколко седмици. Отначало ми диагностицираха само десен разбит, след доста ровене успях да намеря оригинален за около 100 лв., купих го, но докато си уредя час за смяна, се разби и левият. Та смених десния, а старият рециклирах и сложих на мястото на левия. Разликата в навъртените километри между двата е около 400. Та ще видя кой ще се разбие по-бързо и каква ще е разликата в изминалите километри :).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Аз поръчах за моята от ebay.co.uk ето тези : https://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-ACCORD-CM-TSX-CL-03-07-REAR-ADJUSTABLE-RACE-SUSPENSION-CAMBER-ARMS-KIT-/231436344236?hash=item35e2ae5bac
При мен се появи луфт в задните шарнири и моят майстор ми препоръча нови регулируеми носачи точно заради проблема с разкрачването.
Лично няколко пъти проверих с продавачът дали стават за моята кола - accord type s '03. След като пристигнаха сравних парт номера на кутията с един, който бях записал в сервиза от един пич, който вече е сложил такива, та затова съм спокоен че ще станат.
въпросният part number - Japspeed rear camber kits BE-0016
Аз ще монтирам на 8ми юни, така че ще пиша дали всичко е ок след това ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, благодаря за включването. Ако може драснеш едно мнение след като ги монтираш, че всичко е паснало направо и аз ще ги поръчам от същия човек.

Редактирано от Cap_Slow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитие на темата,
 

Днес оставих колата в сервиза за смяна на носачите -  https://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-ACCORD-CM-TSX-CL-03-07-REAR-ADJUSTABLE-RACE-SUSPENSION-CAMBER-ARMS-KIT-/231436344236?hash=item35e2ae5bac

Майстора каза, че ще станат. Някой ако се чуди за регулируеми и как да реши потенциален проблем с ''разкрачването'' може да поръча тези.
Относно колко ще карат и кога пак ще се разбият шарнирите само времето ще покаже.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е препоръчително да се купуват такива части, на безименни производители. Супер некачествени са и в доста случай гумените тампони изкарват 3000-5000км !!!  

 

Аз заложих на доказал се бранд и след мнения на колеги взех такива на Hardrace. Не твърдя, че ще изкара колкото оригиналната част (над 10г.) но пък силно се надявам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Можеш ли да постнеш линк на тези, които ти си взел, защото тези които намирам в ибей чисто структурно изглеждат по-различни от останалите и ме съмнява дали ще паснат. Отделен въпрос е, че реално тези hardrace са 12лв по-скъпи от japspeed или тези които колегата си е взел, та не знам колко по-хубави могат да бъдат. 
Ти колко километра си минал засега с тях? 

ПП: Сега видях - 74 паунда доставка... Ама пък ако толкова си струват, евентуално може да ги пробвам.

Редактирано от Cap_Slow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Относно japspeed, работят с различни компании, след което си брандират продукта. Реално те нямат собствено производтсво, за разлика ит hardrace, които имат и силно R&D.

Japspeed може да са много добри, но това криене кое къде е произведено, е ясно че е в Китай.

Ако беше в Англия щяха да се бият в гърдите, че е made in UK.

Редактирано от crown_bg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...