Jump to content
crown_bg

Акорд 2003 неработещ звуков сигнал за колан

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам следния въпрос, някой знае ли човек който би могъл да локализира този проблем и съответно да го отстрани?

Проблемът може да бъде или в МИКУ Модула или Километража.

 

Малко брифинг:

Зумера за фарове и ключ работят.

Индикатора за колан работи, но звуков сигнал за него няма.

 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш навик винаги и веднага да си слагаш колана, този звук не ти е нужен, а ако не го ползваш е дразнещ. Нейде из дебрите на форума имаше дискусия дали звукът може да се изключи, но не помня изходът и. Може предния да го е дразнело и да е резнал някое кабелче. Звукът е различен от този за фаровете и ключа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време колега съветваше на собствена отговорност, че може да се изключи звука за колана с една от буксите под шофьорската седалка, но не помня цвета на кабела/буксата, нито мога да намеря темата. Ако не си залягал да видиш как е положението под седалката сега е момента, ако си значи проблема е другаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двама ви, под седалката за да се види хубаво ще трябва да я откача и повдигна, иначе виждам само 1 букса отзад като залегна, с 2 кабела, която си е на мястото.

Ще направя няколко теста и ще пиша пак.

И наистина нета е пълен с клипчета и теми как да ИЗключиш, но не и обратното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега и при мен е същото положение (липсва пискането, като боднеш и завъртиш ключа). Не ми е проблем, притесненията ми са относно изправността на системата. Бях в Бултрако за подмяната на дефектните въздушни възглавници. Никой не ми спомена, че нямам звуков сигнал или друг проблем по системата. Дано всичко да си и е наред, поздрави ;).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,къде е написано, че има такава  та я търсите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@aleksandur

Ами специално за Акорд 7 пише, че има.

ЮбиКо казаха, в далечната 2014 че тези модели нямат звуков сигнал за колана, само фейслифта.

Тогава не разбирах и повярвах.

Миналата седмица бях до Бултрако с колега по работа и питах, казаха че ще проверят. Днес ми се обадиха и казаха, че има и е в КМ, и съответно се сменя КМ, така го дават и в сервизния наръчник.

Обаче при мен и а светлинен сигнал, а звуков не.

Чудя се дали не е спрян с някаква хитрина, комбинация или нещо друго.

Не знам дали има датчик на седалката, който да е изолиран или изваден...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Just'Do'It

 

Мен ме притеснява същото, ако наистина го има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, crown_bg написа:

Чудя се дали не е спрян с някаква хитрина, комбинация или нещо друго.

Много е вероятно,при мен е така под седалката.И аз ги карах да погледнат от долу в Бултрако,дали в състояние изключен зумер и индикатор(разкачена букса),въздушната възглавница е активна и казаха -да.:)Още не съм я пробвал дали се надува!:DДано не ми се налага такава проба.Отдолу по спомен има един кабел,с една малка букса,която я разкачих,като единият кабел е извън тази букса и е постоянно свързан с другият от др. букса.Мога да си влкючвам и изключвам тази светлинна и звукова индикация.;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JHM

 

:D а дано не се налага.. о все пак ще направя 2-та теста дадени в WSM, когато имам време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 25 минути, crown_bg написа:

@JHM

 

:D а дано не се налага.. о все пак ще направя 2-та теста дадени в WSM, когато имам време.

Колега, ако случайно направиш двата теста, дали можеш подробно да опишеш процедурата? Ще съм много благодарен, защото ми е любопитно как точно се правят. Аз лично си проследявах кабелите и всичко си е по местата. Светлинния индикатор си реагира, когато се пъхне колана, но си остава притеснението. В началото си мислих, че предишния собственик също го е изключил.

Редактирано от Just'Do'It

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...