Jump to content
vaskooo123

Замърсен дебитомер

Recommended Posts

Здравейте,

от известно време колата влиза в авариен режим и свети чека. Грешката е за MAF сензора. Оказа се че въздушния филтър е много замърсен (на 7000км е но е карано много в София) и дебитомера е прекалено мръсен. Казаха че почистване е "цигания" и трябва да се смени. Иначе волтажът който получава е ОК.

Предлагат ми смяна, като ми обявиха цени 324 за дебитомер БОШ и 34 за въздушен филтър. Според вас дали да да пробвам да го почистя някъде първо и да сменя филтъра? Също така като гледам в autodoc , autopower цените за дебитомер за между 190 и 224лв. Явно в сервиза се опитват да ме избудалкат. Не знам кой е сервиза, дал съм колата на ABTOUKOHOM защото не можах да намеря някой да му се занимава с проблема, комуникирам си през тях (принципно са читави, просто явно от сервиза са решили да ни вземат на мезе). Въздушният филтър също няма как да е 34лв афтърмаркет, при положение че последният път 3те филтъра ми излязоха 40лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MAF/MAP се чисти само със спрей, без никакви клечки, четки и други подобни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчистихме го и беше ОК 1-2 дена и след това сгъна. Ще трябва да се сменя. Какво препоръчвате - нов Bosch, oт морга или ето това - https://sauto.bg/debitomer-za-honda-civic-vii-hatchback-(eu-ep-ev)-17-ctdi-16522-b-autlog-c-lm1111.html че 300лв. за дебитомер според мен са много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих Autolog (67лв. ), за сега е ОК. Тия дни ще тествам на по-дълги разстояния :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих същият дебитомер на по добра цена от http://ekmauto.com  засега диша много добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...