Jump to content

Recommended Posts

Круз контрола ми прави някви глупости. 
Пътувам си по магистралата, пускам го и всичко ОК. 
След 30-40мин без проблем и спира.  
После неще да се пусне. 
И на връщане изобщо не ми тръгна. 
Някой имал ли е такъв проблем, какво да търся като проблем изобщо? 
Или направо къде да ида при някой компетентен да ми го оправи, че като ходя на почивка и тази функция ми е доста приятна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери датчиците на педалите на спирачката и на съединителя.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да ги проверя и къде са :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Лягаш при педалите и поглеждаш в горната им част. На съединителя се вижда лесно, но на спирачката е забито навътре, по-нагоре. 

 

За тестването - не им знам схемата. Обикновено са бутони с нормално затворен контакт. 

 

 

IMG_20180529_145503.jpg

IMG_20180529_145342.jpg

IMG_20180529_145243.jpg

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ми е ясно как работят, идеята ми е има ли нещо специфично което да направя за да проверя. Защото е странно веднъж да работи , веднжъ да не работи. И общо взето като съм го пробвал след това, си работи пак така, когато си иска. 
Да ги извадя да ги почистя и да ги пробвам ли, или да им подам ток и да ги щракна за да видя дали работят нормално? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре да се закачи колата на HDS, който ще каже къде е проблема? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HDS-а не го хваща като проблем ,ако е от датчика на педала на съединителя.Скоро и на мен не ми работеше cruise-а закачихме я на hds не изкара грешки.След регулиране на датчика на педала cruise-a си работи.Пробвай да го регулираш може да се мести нагоре надолу и виж как ще е.При мен се случи може би защото сменях горна помпа на съединителя и се е разместил като съм откачал педала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли да се монтира круиз контрол на акорд 7 без заводски такъв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.05.2018 г. at 21:00, Shorty написа:

HDS-а не го хваща като проблем ,ако е от датчика на педала на съединителя.Скоро и на мен не ми работеше cruise-а закачихме я на hds не изкара грешки.След регулиране на датчика на педала cruise-a си работи.Пробвай да го регулираш може да се мести нагоре надолу и виж как ще е.При мен се случи може би защото сменях горна помпа на съединителя и се е разместил като съм откачал педала.

Напротив, хваща го в живите данни. При натискане на който и да е от педалите, HDS-a го регистрира. Може да се натискат и двата педала по няколко пъти, за да се разбере дали датчиците им работят коректно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.05.2018 г. at 3:46, Petkovv написа:

Колеги, може ли да се монтира кzруиз контрол на акорд 7 без заводски такъв?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години имах същия проблем и го реших с обилно пръскане с контактен спрей.

Някой колеги казваха че може да е и самата пластмаса която натиска датчика ако се е износила .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ползвам темата да кача снимки и разяснения относно съответните машинки. Аз съм с автомат и при мен машинката  е само на спирачката. От доста време се появи проблем с круиз контрола. Без причина светкаше оранжева индикация на таблото "АСС" а след това системата отказваше да функционира. След гасене и палене отново грешката изчезваше за неопределено време. Четеното с HDS изкарва грешка в някакво реле към системата. От известо рвеме ми прави впечатление, че проблема се явява при каране по неравен път, може би от поомекнала пружина на педала на спирачката. На първата снимка педала е в покой а на втората е натиснат. Сега съм в процес на тестване дали ще се появи отново. Втори ден всичко е наред. Та какво направх. Свалих машинката напръсках с контактен спрей и поставих отново, като при поставянето я приближих максимално. Дано да съм бил полезен на някой.

IMG_20200423_192957.jpg

IMG_20200423_192915.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно...и аз още като я взех моята,смених машинката,заради такава лампа на таблото.

Взех афтърмаркет и кара вече 5г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак светна същата грешка. Уговорил съм се с един колега да ги сменим с неговата да тествам за седмица и тогава ще търся друга ако се потвърди, че е от нея. Ето и клип как се сваля въпросната...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестовете показаха, че проблема при мен не е в стоп машиката. Взех назаем от колега за проба и с неговата отново записа грешка. Всичко сочи към управляващия модул. Днес бях в Бултрако и цената за нов е срамна. Намериха ми втора ръка, но от акорд 8-ма дизел а не е ясно дали са взаимозаменяеми. Ако някой има идеи или знае нещо по въпроса, нека сподели.

IMG_20200429_171446.jpg

IMG_20200428_214946.jpg

IMG_20200428_215050.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да пробваш с опция за връщане. Притеснява ме грешка 62.

Преди 5г. минах през тази грешка, но дано при теб е друго.

Само за справка, пазя си офертата от бултрако за подмяна на радара.

gallery_31251_2199_681683.jpg

Свалял ли си цялата предна решетка за да провериш цялостта на радара? Не го отваряй :)

Не знам дали си попадал на моята тема от 2015:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Аз участвах активно и в другата тема просто сега пиша в тази. Преди месеци коментирахме, че ско е радара той или работи или не. При мен след всяко запалване круиза работи, но в един прекрасен миг записва грешка и светка оранжевата индикация и круиза не се включва. След гасене и палене всочко е ок. Та си мисля, че не е радара. Първата грешка довежда до другите 2. За това се насочвам към контролния модул. А записването на грешката е непровокирано. Рабора на място, ускорение след завой, спиране на светофар. Може да направи пронлем 5 мин след палене, може и дни да не си покаже рогата. А колкото до разглабянето на радара, никакъв шанс. Пмня какво си писал.

Иначе модула го разкостих, нооо

 

IMG_20200427_171308.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 7ма с тази система е рядкост и за това може би не ти остава друг вариант за диагностика, любимата на някои майстори, проба/грешка. С упоритост стават нещата. Има ли проблем този Акорд, таблото му става като коледна елха и адски много дразни. Успех.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 4 часа, Zlatozator написа:

Мерси, колега. Тези ме отказаха с доставката..

Сигурно лично ще ми го донесат.

Screenshot_2020-05-01-22-04-37-852_com.android.browser.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...