Jump to content
h5rov

Пътуване до Бодрум

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

 

идните седмици ще пътувам малко по Турция. Предни години съм минавал винаги по един път, този от вариант 1.

1. Вариант 1

 От няколко места ми препоръчват други 2 вариант, През Истанбул или вариант 3.

Въпроса ми е дали някой ги е минавал и може да каже дали си струва да изпробвам някой от варианти 2 и 3.

2. През Истанбул, ще се минава нощем към 12-1 и задръстванията не би трябвало да са фактор.

Вариант 2

3. Алтернатива на вариант 1.

Вариант 3

 

 

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай през Истанбул - имаш куп такси - магистрала, мост, ферии лудницата ще те намери към Бурса отново. През Чанаккале имаш само едно фери. Нататък мисля, че крайбрежното по-добре, независимо от змейките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гони маршрут Одрин-Чанаккале-Измир и надолу по крайбрежието.Аз пътувам всяка година от там и е добре.Другата седмица пак по него до Дидим.Винаги правя нощувка на Чанаккале,за да не ми се увижда а и съм с децата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Утре ще капарирам семейната лятна почивка /2019г./ в Турция. Тъй като никога не съм ходил препрочетох темата за пазаруването в Одрин, но все още имам някои въпроси:

1вият и най важен, тъй като ще сме с децата /живот и здраве едното ще е на 4годинки, а другото на 11месеца/ е дали на някой му се е случвало да бъде обект на засилена полицейска проверка, понеже вече от няколко познати чувам, че здраво са им ровили в багажа, въпреки, че били със семействата си и очевидно отивали на почивка? 

2. Може ли да ми кажете най- добрият маршрут до Алания? Надявам се предимно да е от магистрали и г/д колко излизат пътните такси? Има ли винетка? Престоят ни на турска територия ще е минимум 11дни.

3. Предложете ми място за почивка по маршрута, тъй като от нас до Алания са 1500км и не знам дали ще се справя наведнъж с толкова малки деца. 

4. Били ли сте в района след 28 септември и става ли още за море?

Четох и темата на колегата какви г/д измами може да се случат /недай си Боже по пътя/. 

Знам, че е много рано да планирам пътуването, но притеснението ми е, че ще сме с децата и незнам дали не трябваше да си почиваме тук или евентуално в Гърция?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

Знам, че е много рано да планирам пътуването, но притеснението ми е, че ще сме с децата и незнам дали не трябваше да си почиваме тук или евентуално в Гърция?

Аз на такъв дълъг път, с 11 месечно бебе, не тръгвам!

Още повече в друга държава и още повече пък в Турция.

Съвсем не е шега тая работа!

Редактирано от dandilov
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, DMZ написа:

2. Може ли да ми кажете най- добрият маршрут до Алания?

Летището!;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен това ме притеснява и е възможно накрая да отиде някой роднина или познат вместо нас. Иначе гледах и вариант за самолет, но ако купя билетите сега ще ми излязат около 1600лв. най- евтините, което е малко по- скъпо от цялата почивка без пътя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашата беше на 1.5г., когато мина едни 3000 км от Англия до България в бебешко столче на задната седалка на Mitsubishi Shogun Pinin. През цялото пътуване спа. Паля - заспива, гася - скача и хуква по поляните ;)

 

п.п. На 6м. вече имаше 9 летателни часа с OnurAir до Мармарис и обратно. Не гъкна.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Krasi-mir написа:

Нашата беше на 1.5г., когато мина едни 3000 км от Англия до България в бебешко столче на задната седалка на Mitsubishi Shogun Pinin. През цялото пътуване спа. Паля - заспива, гася - скача и хуква по поляните ;)

 

п.п. На 6м. вече имаше 9 летателни часа с OnurAir до Мармарис и обратно. Не гъкна.

Кротко ти е детето.При мен преди години нещата бяха коренно различни.Та божа работа.Живи и здрави да са децата.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големият от малък го водя по Пампорово и плажове и няма проблеми с пътуването, даже много се радва /също като мене/, но малкия ми се струва, че ще е капризен на пътуване :) Специално за пътуването в Турция се притеснявам и още повече азиатската част. Изчетох много мнения в нета, които са доста противоречиви. Едните ги водят от няколко месечни, други чакат да поотраснат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на Гърция. Ако все пак искаш да пътуваш 1000км :D- може Хърватия от гледна точка на това, че поне ще си в ЕС. Аз бих бил по-спокоен така.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,няма от какво да се притесняваш.Аз всяка година пътувам надолу и не съм имал никога проблеми.До Алания също съм ходил.Най-добрият път е по крайбрежието.Там е най-оживено.Друият вариант е да гониш Истанбул и след като влезеш в азиатската част ,спускаш на долу по Д650 към Анталия.Пътя е скоростен преди 3г беше чисто нов по спомен около 800-850 км.От Анталия ти остават 130 км. до Алания.Полицията не закача туристите,освен ако не те снимат за превишена скорост.Глобите не се изискват веднага,тъй като има период за плащане с намаление и до тогава ще си напуснал Турция.Връзка полиция-митница за тях няма. Аз  прехода правя с едно нощуване по пътя,за да го разделя.Тези 1000-1400км. на мен лично ми идва в повече.Мога да ти дам още инфо ако те интересува.Може и на лично.Успех!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за окуражителното мнение и изчерпателния отговор, съвсем се бях отчаял вече :) Офертата е много добра и не ми се изпускаше, а в БГ и Гърция щях да изхарча тези пари за 4-5 дни, които платих там за 9 нощувки, а разликата в качеството е огромна. В Бг мапс ми дава маршрут през Истанбул и след това по Д650 като най- бърз. От темите, които изчетох разбрах, че трябва да го мина през нощта, въпреки, че се пътува по околовръстното. Интересното е, че ми го показва със забранителен знак. От време на време ми показва маршрут през някакъв ферибот Родосто- Бандърма, но ми се струва, че много вода трябва да се преплува :) За крайбрежната през Чанаккале и Измир ли се минава /Е 87/? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,през Измир.Аз обикновено нощувам в Чанаккале и на другият ден рано потеглям надолу.Градът е много красив и си заслужава да се види.Измир го минаваш на скорост ,защото магистралата минава през него.Държиш Е87.Крайбрежието надолу е страхотно,ще Ви хареса:).След Измир имаш около 80-90 км до Соке(има голям Аутлет там) ,после Дидим и надолу само курортни градчета е селца.Анталия преминаваш транзит, тя е около 1.6млн:o и си почти на Алания.Навсякъде по този Е87 караш по скоростни пътища(като нашите магистрали 2+1 ленти) и магистрали.Ферибота на Чанаккале е по спомен от тази година 35тл на автомобил.Съвет от мен,ако ще нощуваш в Чанаккале си запази хотел от сега,че всичко се заема преждевременно.Питай ако нещо те интересува конкретно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ще посетиш ли Турция това лято?🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, живот и здраве края на септември и началото на октомври трябва да сме там. Групата, с които ще ходим /5-6 коли/ искат да минем през Истанбул и да вземат пътя наведнъж, но аз мисля да се вслушам в съвета ти и да мина през Чанаккале като нощуваме там. С много ранно тръгване от тук, би трябвало да сме там следобяд, след което да поразгледаме града, да поспим и пак рано да тръгнем за Алания :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, много! Предполагам вече си се върнал :) Исках да те питам за ферибота през колко часа тръгва и има ли голяма опашка? /забавих се поради здравословен дискомфорт :)/ Винетния стикер има ли ограничение в изминатите км и трябва ли да се заради в някакъв етап от пътуването /все пак не са малко км, които трябва да се изминат/? Не съм запазил хотел в чанаккале, трябва ли да побързам или мога да търся на място? Знам, че ми беше казал, че трябва да запазя много по- рано :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запази хотел предварително ,за да не се въртиш,но може и на място да намериш.Винетният стикер няма ограничения,отчита ти само такса за преминаване през магистрален участък(при теб на Измир).Ферибота е 24часа и към днешна дата е 51тл.на автомобил.Ако имаш други какви да е въпроси ми пиши,или звънни.:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...