Jump to content
DiyanP

Въпрос относно музиката

Recommended Posts

Здравейте колеги, бих искал да попитам дали според вас въпросното устройство е съвместимо с Акорд 7ма ген. с навигация.

 

Благодаря предварително!

 

https://www.aliexpress.com/item/Car-MP3-Audio-Interface-CD-Adapter-SD-AUX-USB-Data-Cable-Adapter-Connect-Virtual-CD-Changer/32746250914.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примечание:
Не работает с навигационной системой и XM radio  .Ма то си пише :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и се извинявам за пропуска.

 

А може ли да ми предложите уред, който е съвместим с навигацията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо писах в едната тема баш за ГРОМ-а, че го сложих преди малко. Да, паричките му са солидни, но точно това е преимуществото - върви с всякакъв интерфейс, било то обикновено радио, премиум или навигация (независимо от генерацията, пре-или-фейслифт). 300 лв модула, 20 лева монтажа (може и без монтаж, аз го предпочетох, щото човекът го направи мега кадърно). Зарежда телефона, работи с андроиди и айфони, сменя се от волана следващатА/предишната песня, има и възможност за блутуут модул (който го чакам да дойде и е 99 лв). 

Разгледах буквално всички варианти за добавяне не уж-чейнджър, каквото всъщност е това устройсто, и се уверих, че трябва да се бръкна, за да получа всичко накуп :) Иначе я едното не става, я другото. Ако искаш усб, работещо с флашка, с телефон, независимо от пола, да имаш контрол от волана, да имаш аукс кабел (ей тъй, за всеки случай) и да можеш да си добавиш хендсфрий, което да спира музиката автоматично, щом влезе звънкане, това ти е играта :)

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от 2 месеца с тази джаджа, и работи перфектно,песните се сменят от волана, поддържа флашка,карта памет, aux и може да се закупи отделно bluetooth.
Моята кола е без навигация, нека колегите да кажат дали ще стане и за тези със навигация.
Мисля че за 65 долара е добра сделка.

https://www.ebay.com/itm/Yatour-M06-Digital-Music-Changer-USB-SD-AUX-for-2003-2011-Honda-Accord-Odyssey/202215254292?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, icobutev написа:

нека колегите да кажат дали ще стане и за тези със навигация.

Става,но с допълнителен "Y-cable"!

New Y Wire Harness Aux Splitter Cable CD Changer Adapter for Honda Accord Civic CRV Acura CSX MDX RDX Car Parts
http://s.aliexpress.com/jUrUbQzq?fromSns=Копиране в буферната памет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги имам такъв кабел оказа ми се излишен ако на някой ну трябва да пише на лично

Колкото до темата аз съм с accord 2007 с навигация и ползвам Това

Редактирано от djolev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверено за ГРОМ-а - работи с навигация, сменя му се буксата и се връзва към усилвателя вместо отделно към касетофона при нас, плебеите ;) Успех в начинанията. 

А, да, и ще виждаш винаги надпис Extension на навито, ако го пробваш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, hoooodyhoooooo написа:

А, да, и ще виждаш винаги надпис Extension на навито

 

Ето това не знам защо са го пропуснали японците, на преди фейса изписваше номера на диска и времетраенето...писал съм го и в друга тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а може ли да се ползва навигацията, когато се слуша музика от GROM, XCarLink или Yatour?

Изглежда само GROM-а може да съчетае Bluetooth, USB (не само за зареждане) и ползване на бутоните на волана при Accord 2007 (face + навигация)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Ятур от Германия и пристигна за една седмица. Ползвах го на оригиналното CD/Radio и сега го ползвам с навигацията. У кабела до колкото знам се ползва когато имаш и чейнджър, а аз нямам и не ми и трябва. При мен когато слушам музика от Ятур, ако навигацията трябва да извести за нещо заглушава за момент Ятур, изказва си се жената и после пак си свири музиката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така като гледам имам CD Changer.

Говориш за оригинална навигация като тази, нали?

 

20180629_144546.thumb.jpg.863fb3300ffa9d06a0146855f1054bd7.jpg

 

Някъде прочетох, че Yatour били по-капризни откъм имена на песни/папки (да се казват CD1, CD2..). Вярно ли е това?

Yatour също така не поддържа Bluetooth, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-некапризния, а всъщност няма никакви капризи, е ГРОМ.

Ако можеш да си позволиш ГРОМ, вземи него.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже може да му се върже хард диск до 500 гигабайта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, emz написа:

Аз така като гледам имам CD Changer.

Говориш за оригинална навигация като тази, нали?

 

20180629_144546.thumb.jpg.863fb3300ffa9d06a0146855f1054bd7.jpg

 

Някъде прочетох, че Yatour били по-капризни откъм имена на песни/папки (да се казват CD1, CD2..). Вярно ли е това?

Yatour също така не поддържа Bluetooth, нали?

Да, за същата навигация говоря. За каприза им и аз съм чел, но по-голям кеф от това да си пусна през Аукс клипове в Ютюб или песни в Спотифай няма. Затова и флашка не съм ползвал още.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Съм с гром БТ3, отказах се от флашки взех си кабел за ипод и един ипод 5.5 200 гб, сложих всичко на него и лети, звука е перфектен. Ако ми трябва нещо от нета през блутоота и телефона, малко по лошо качество ама за тубата е перфектно. 

лично мнение - ако някой взима гром, йотатур и т.н. и ще слуша мп3 128кб от флашка, по-добре да си взима директно блуетооти може и без флашка.

 

Даже намерих един в ибей:https://www.ebay.co.uk/itm/GROM-Bluetooth-hands-free-streaming-A2DP-kit-for-BMW-E46-E39-E38-E53-E83-CDC/163199195083?hash=item25ff6e17cb:g:yy0AAOSw6HNbcJco

 

За гром ен се тревожете дали е за бмв, ауди или квато и да друга марка, само се сменя фирмуера и кабела и си тръгва на всяка кола. даже и на сузуки вупреки че го няма в официалния сайт. 

Кабела се прави лесно един ат конектор и хонда У кабел и само се нагласят. ако някой му трябва схемата ще опитам да я намеря пак.

Редактирано от malak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност, ако се ползва флашка имената на песните по никакъв начин няма да се виждат, нали? Не се появяват на CD дисплея - нито при GROM, нито при Yatour?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при без навигация - потвърждавам не се появяват, пише ЦДЦ - 1 - 01, при нваигацята да кажат другите голеги че на гром гледам е различе фирмуера за с/без навигация.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появяват се само на Американски Хонди и Акюри със сателитно Радио.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от много четене малко се обърках.

Трябва ми устройство с което да ползвам AUX към телефона. Отказъл съм се от скъпите варианти с Bluetooth. Искам да използвам бутоните на волана за контрол на звука и смяна на песните (примерно, когато съм пуснал Spotify). Нямам навигация и акорда ми е facelift.

 

Единият вариант мисля, че е: https://www.ebay.com/itm/Yatour-M06-Digital-Music-Changer-USB-SD-AUX-for-2003-2011-Honda-Accord-Odyssey-/202395973474?oid=202215254292

 

Другия е, който колегата е предложил видях, че е: https://www.aliexpress.com/item/Car-MP3-Audio-Interface-CD-Adapter-SD-AUX-USB-Data-Cable-Adapter-Connect-Virtual-CD-Changer/32746250914.html

Само където не разбрах какво точно означава "не работи с навигация и XM radio"? Т.е. ако го включа, няма да мога да хващам радиостанции през оригиналния ми player в колата или аз не разбирам нещо....?

 

Кое е най-изгодното решение цена/качество, като се има предвид, че и без това музиката ми е стокова и не е кой знае колко добра/мощна.

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега понеже нямаш нито Нави, нито ХМ Радио, пояснението че не работи с тях не те бърка.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ползваш само AUX, вземи по-евтиния.

Yatour-а не е най-перфектния вариант, но върши работа. Ползвам го вече 4г и му знам някои болежки с които се съобразявам, но това не пречи да си работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да поясня преди да го поръчам, т.е. след като нямам навигация или ХМ Радио, с по-евтиният ще мога да намалям звука и да сменям песните от телефона чрез бутоните на волана?

 

А звука добър ли е след като е толкова евтина джаджата? @DiyanP?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, striking написа:

да сменям песните от телефона чрез бутоните на волана?

Не :-)

Само от телефона.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото се отнася и за ятура,не може..,но бих взел него с опция за блутут.:bye:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А адаптера на Ятура като се монтира как стои в колата. Монтира се зад таблото и прекарваш кабела да излиза под ръчната скорост примерно или трябва да бъде на някакво видимо място, защото нали уж и флашка можеш да му слагаш и т.н.?

 

Ако му закупиш и блутут модул, като се закачи за него, бутоните на волана ще работят ли за смяна на песните?

И ще може ли да приемаш обаждания с бутоните на волана ( за тези които имат неработещо блутут устройство)?

 

edit: в olx има Ятура за 90лв YT-M06, пише че са го тествали на BMW... но не знам дали ще работи на Honda или устройството не е специфично за конкретен автомобил.

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирал съм такъв Yatour на един приятел в акорда и си работи перфектно, сменяси песни от волана,усилва си и.т.нСложих го в жабката.Звука е хубав.Мисля че за различните марки конектора който се включва в cd-то е различен и трябва да е за honda.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Iliya Iliev написа:

сменяси песни от волана

Ако са на usb или sd card,при aux връзка с телефон не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм на тая вълна, ето малко полезно инфо от производителя (става дума за Yatour YT-M06):
 

Supported memory cards and USB sticks:

1.Max 8GB (2GB is most recommended);SD card is more recommended than USB stick.

2.Please format USB stick or SD card with FAT16 or FAT32 format before you save files and folders in USB/SD.

3. Imposed folder naming system: CD01, CD02, CD03 ....

Doesn't read sub-folder and gets confused with other names in root of the drive.

4.Supports up to 15 folders (depending on the radio type) on your USB/SD.

5.Any number of songs can be stored in each folder, but the display of most radio models can only screen 99 track titles; Saving too big file(over 50MB) in any folder may also cause intermittent performance

6.Using music files formats other than WMA and MP3 may also cause intermittent performance.

7. The playback order of songs is in line with their created date.
8.Sometimes,to remove defect on software of car audio system, you may need to disconnect the battery or remove the fuse to reset the car audio system.

9.To use the Aux-In port, it's necessary to remove the USB or SD card.

10.YT-M06 may does not work with some of new Kingston brand USB stick.

 

Мен лично забележките по удебелените точки не ме кефят и май ще го играя с GROM-а :)

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След повече от 3г ползване аз би наблегнал на други точки :)

 

4.Supports up to 15 folders (depending on the radio type) on your USB/SD. - при мен зарежда 16, не повече. При форматирне на флашката под MAC, зарежда 13.

8.Sometimes,to remove defect on software of car audio system, you may need to disconnect the battery or remove the fuse to reset the car audio system. Случвало ми се е 10-тина пъти вече, жената псува когато трябва да разрови жабката, че да я свърши тази работа.

Относно точка 5, аз имам миксове от 150-250мб, не съм забелязал проблем с тях!?

 

Добре е да се направи една такава съпоставка с GROM-a. Би било много полезно на хора, които все още не са си купили.

 

 

 

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой пробвал ли е с такова:

https://www.xcarlink.co.uk/product.php?productid=12&cat=0&page=1

Вързахме го днес, но не мога да го накарам да чете USB флашка. 

Кръстих папките CD01, CD02, CD03, CD04, CD05. Във всяка от тях има по под 100 песни. Вкарвам флашката, сменям на CDC, на екрана се показва "Extension" и толкова.

20180829_133834.thumb.jpg.4411ab0ec3e396255cba3731088c05cd.jpg

Флашката е 4GB.

 

Какво може да бъркам? Песните трябва да се казват по определен начин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ти е грешно форматирана флашката.

Трчбва да е ФАТ16 или 32, ако е както при ГРОМ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FAT16 не го препоръчвам, няма да изпадам в детайли защо. Нека да е FAT32, препоръчително под Windows.

А относно самото устройство, не го познавам и не мога да дам насоки.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че точно FAT32 е файловата система. Ще пробвам с по-малка флашка или SD карта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако форматинга е правилен, проблем сигурно е в обема на флаш паметта, проблем с разширението на аудио файловете, битрейта на аудио файловете, фърмуер (ако изобщо е презаписваем) и т.н.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах 2GB флашка под ръка, но намерих SD карта (същият размер) и с нея сработи. 

Благодаря Ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това при AUX случва ли се?

8.Sometimes,to remove defect on software of car audio system, you may need to disconnect the battery or remove the fuse to reset the car audio system.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен никога. Само при четене на песни от мемори карта/флашка. Имало е случаи в които решава, че няма да реагира и плейва само една песен. И... с ресет всичко е наред :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...