Jump to content
pantany

Цъкане при подаване или отнемане на газта

Recommended Posts

Колеги колата е акорд 2,4 2004г. Та проблема ако мога да го нарека така се появи тези дни при подаване или отпускане на газта от пред в ляво чувам едно цъкане. Звукът е еднократен и се чува само при свален прозорец и като минавам покрай стена или други коли. Проверихме долните и горните шарнири ок са. Пробвахме я в завой за каре, но нищо. Остана ми единственно кормилни накрайници или рейка. Колата нито лопата нито тропа нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чува ли се при преминаване през легнали полицаи? Ако да, е възможно да е биалетка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес проверихме и тях ок са. Минавам през неравности нищо не се чува всичко е стегнато. Просто това цъкане и на идея си нямам от къде може да е. Другата седмица имам запазен час за стенд и ще накарам майстора да погледне реката, че ми се върти в главата някаква тема за акорд 8ген. с подобен проблем който се оказа от рейката но не можах да намеря темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола също го има и тя е 2,4. Според мен това е нещо като реле което има нещо общо с дросела. Не мисля че имаш проблем с ходовата част.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това цъкане е доста по силно от това на реле и определено идва от към предно ляво колело

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има, като "цъкане" ама на метал, при мен е отдясно. Мисля си дали не е тампон на двигателя, защото се чува при по-рязко тръгване и при тръгване след рязко спиране. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хъммм и аз отскоро карам акорд  к24 и аз имам такова цъкане и най-отчетливо го чувам на 5та и  6та скорост  при поддаване на газ между 80-100 км  , все едно имам камъче в гумата, а когато я карам с равна газ не се чува .Дано има някой по-запознат да разбули тая мистерия :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имаше тема "Пукане при потегляне" или нещо подобно.. не я намирам..

Проблема ви е сходен.. Погледнете за омекнали предни тампони на носачите.. Когато омекнат носача започва да потропва по една планка завита с 3 болта..

Хваща се на канал.. На подемник увисва и не се вижда..

Редактирано от petko_z
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко минах през един канал и погледнах и се изненадах че имам теч(леко омазнено) на рейката точно от нея страна но нямам никакъв луфт. Вътрешният накрайник като че ли е тръгнал но усещането е много слабо. Другата седмица ще го сменя и ще видим дали ще изчезне това ,,цъкане"(лично мен ме съмнява) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене има въпросното "пукане" при потегляне.
Днеска смений абсолютно всички тампони по носачите и двата горни шарнира и си остана.
Аз се съмнявам или във вътрешно каре или тампони на мотора ама не мога да установя нищо все още, а тоя шум го имам от как съм купил колата преди почти 4 години...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  1. Аз се съмнявам в задния тампон на двигателя, но утре ще я гледаме на канал и подемник. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес смених накрайника минах стенд и цъкането си остана за съжаление. Момчето което прави стенда ми каза, че за него това си е външно каре. Да се ми съвет да го смажа но не знам с каква грес. Ще пробвам и това да видя дали поне ще се промени нещо инъче и то влиза в списъка. Та каква грес да сложа споделете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има специална грес за карета.

На английски е CV joint grease/assembly grease.

Honda си имат тяхна.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, сходен проблем имат сивиците 8-ма, даже от Хонда са пуснали сървис бюлетин за решение на проблема. В 80% от случаите сървис бюлетина помага. Не изисква закупуване на нови части. В английския форум, това е доста дискутирано, много хора намират тези болтове направо хлабави.

За останалите 20% при които бюлетина не помага, продават т.нар. rigid collar.

 

Под клипчето съм качил и бюлетина.

 

 

 

 

HUK000000001136.pdf

Редактирано от javor_vd
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е приложимо при всеки модел с този проблем, стига да се намери точния размер на rigid collar-a.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги !
И аз имам същият проблем , колата е Харви 2001-ва. Отначало мислех , че накладките залепват или нещо такова , защото го чувах само при потегляне сутрин или след по-дълъг престой. Клипчето , което е споделил колегата за rigid collar ме впечатли (то затова ги правят тия клипове - да впечатляват невежите като мен :) ). Даже намерих и точният rigid collar за моята кола , но единственото , което ме спира за момента е високата цена - 200€ с доставката от официалният сайт на Spoon. Искам първо да проверя всичко по окачването , ако се наложи да посменя каквото трябва и след това ще поръчвам. Надявам се , че може да попука още малко без да причини други проблеми :)

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 евро ? Май ше си щтрака докат е жива :D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.06.2018 г. at 22:14, javor_vd написа:

Под клипчето съм качил и бюлетина.

Само аз ли не мога да го сваля бюлетина? Пробвах няколко пъти и от телефона и от компа - не става. Дава ми грешка в мрежата:huh:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

преди 12 минути, rangel111 написа:

Само аз ли не мога да го сваля бюлетина? Пробвах няколко пъти и от телефона и от компа - не става. Дава ми грешка в мрежата:huh:

 

 

А, сега?

 

HUK000000001136.pdf

HUK000000001136.pdf

Редактирано от javor_vd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих го след няколко опита. Благодаря много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте надявам се да мога да ви помогна на всички с моето решение на въпросното изпукване при тръгване и спиране на Accord 7 2.2 дизел

Както много от вас проверих всичко възможно по ходова част без малко да си сваля каретата да ги напълня с грес.

Забелязах че някой е разменил лявата и дясната планка в предната част на магарето и в следствие на това планките чукат в магарето утре ще кача схеми на планките за по-голяма яснота.

Дано това да е и вашия проблем :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 е разменено с 6

15290512824042185381184189803804.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой оправи ли си проблема? Аз още не съм намерил от къде идва чукането.

Има ли нещо общо с този проблем?

 

IMG_20181001_100656.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не колега. Аз просто свикнах с него и почти не ми прави впечатление нито се засилва нито намаля. Може да звучи мундарско от моя страна но това е.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм забелязал, че в много голям дъжд(следователно и локви) като се намокри и спира за момент.
Чак се чудя дали не е някой тампон на стабилизиращата щанга... и то не да е износен понеже преди година сложих нови ОЕМ, а по скоро ако е много стегнато като се движи щангата в тампона да припуква...
Вече нз и аз какво да мисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...