Jump to content
goga

Пътуване до Германия, съвети за маршрут

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми да пътувам до Германия и вариантите са следните два маршрута:

1. Русе, Гюргево, Питещи, Сибиу, Тимишоара и т.н.

2. Русе, Гюргево, Крайова, Турно северин, Тимишоара и т.н.

Въпроса ми е кой от двата маршрута да избера в Румъния. Км. и по двата маршрута са долу горе еднакви. Целта ми не е по-малко километри, а по бързото преминаване. Ако някой е пътувал нека сподели къде има по-малко населени места, завои, проходи, ремонти и т.н.

Благодаря Ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е избора вариант 1 ми се струва по-удачен. Има повече участъци с магистрала и доста от градове имат околовръстно, но пак си е кошмар. Вариант 2 не е опция според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сякаш се спирам на вариант едно, но нека и др. да пишат ако са наясно. Ще пътувам със сина и съпругата в гр. Зимерат /Simmerath/, където ще вода сина ми на мед. преглед и евентуална операция на гръбначния стълб /заболяването е Сколиоза/ на по късен етап.  Вариант е и самолет и после кола под наем, но нещо не сме "фенове" на самолетите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз години спрях  да минавам през Румъния заради "първите" няколко стотин км които понякога отнемат доста време.

Пътуването през Сърбия е изключително "нормално" и 90% е само магистрала.Единствено може да има задръстване на границата с Унгария заради контрол и проверки.Като разстояние е почти еднакво,платените пътища в Сърбия ще Ви струват 13Е общо.Не подценявайте самолета,колкото и да не сте фенове :)) защото са си 20тина часа шофиране.

Каквото и да решите лек път(или полет) :)).

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав. И 2-та ти маршрута стигат до Тимишоара, а след нея е проход и завои и тирове и ... :(

Търси аутобани. Да, скучни са, но средната ти скорост ще е 3 цифрена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! За аутобани трябва да минавам през Сърбия, но от Шумен - София и Сърбия са 200км. по-вече. Като гледам може и този маршрут да изберем с едно преспиване в София и едно в Унгария. А през Румъния ако мина, мисля също да спим в Унгария.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимерат в Германия на границата с Белгия ли? 

Не мисля, че бих си го причинил с кола, особено пък с дете. Колкото и да не сте фенове на самолетите, това е най-добрият начин. 

Преди 2 години юни месец 2 билета до Меминген ни излезнаха 80 лева с всички такси (бяхме с по 1 раница багаж). Оттам вече можете с рент-а-кар. Връщането от Щутгарт го направихме с кола за 17-18 часа нон стоп каране с 3-4 почивки по 10-15 минути и чакане 30 минути на Калотина. След това бяхме като зомбита.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има директни полети от Варна до Кьолн или до Франкфурт. От там с влака, особенно от Бон (Кьолн) ти е много близо. Полета трае под 3 часа и цената на двупосочния билет е под 200 евро. А колкото до маршрута с автомобил, аз лично никога по вече не бих минал през Румъния. Правил съм го само първия път и не бих повторил. Тръгвайки от Шумен спокойно можеш в рамките на деня да стигнеш през Сърбия до Унгария. И така с една нощувка на следващия ден да стигнеш до крайната точка. Ще ти дойде малко натоварващо, но ще спестиш много като време и пари за хотел. Аз бих ти препоръчал маршрута който аз ползвам когато ми се налага да ходя с автомобила до Западна Европа. Тръгвам от Варна и в рамките на деня съм в Белград. Преспивам там и на следващия ден през Хърватска и Словения съм в Австрия. Този маршрут е много по разтоварен отколкото през Унгария и по границите няма опашки. Но... излиза с около 50 евро по скъпо в посока. Ако избереш тази опция можеш спокойно да го направиш с едно преспиване в Хърватска и от там на следващия ден до крайната точка. Ако имаш още въпроси не се притеснявай да питаш. С радост ще помогна с каквото мога като информация за маршрута.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Зимерат до Белгия. Сина не е малък 10 клас е. Инъче в София по точно в Банкя спането ми е почти без пари 20-30лв. 200евро цена на билет на човек ли е, защото сме трима.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай колегите през Сърбия е доста по-спокойно особено ако тръгваш от София отпочинал. Ако по-скъпите пътни такси не са проблем наистина през Хърватска и Словения е по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз останах доволен от маршрута Зегет-Калафат, който се води Е-70, миналата година когато докарвах Хондата. Вярно има магистрала само в началото около 60-70 км или нещо такова ,но беше много спокойно - широк път без остри завои. И за разлика от нас, Румънците имат електронна винетка. Но, не го препоръчвам, защото пътя Видин-София  беше моят кошмар - тесен, неравен, с дупки и един закъсал камион направи егати задръстването, защото не могат да се разберат кой да мине пръв. 

Но искам да обърна внимание на колегата за ремонтите, аз лично миналата година видях най-много такива именно в Германия в южната част около Щутгарт - най-лошото бяха стеснения и каране след камиони с около 100 км/ч. Ако ще караш към София да не забравяме и ремонтите по Хемус. Има на 2 места, като на последния тунел преди София активната лента е една. 

Успех и приятен път!

Редактирано от Setfan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вероятно си наясно, но от Шумен препоръчвам Ришкия проход. Магистрала Тракия, малко околовръстно, Северна тангента и си на пътя за Сливница. Влизаш в Сърбия и малко след това си САМО на магистрала. Успех във ВАЖНОТО, който и маршрут да избереш!

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! За София винаги минавам по магистрала Тракия. Прегледа е на 29.06.2018г. и има малко време да реша през Сърбия или Румъния. Самолета май отпада, че не намират ниско тарифни полети за края на юни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърза справка в един от най популярните сайтове за самолетни билети, а и не само. Показва, че на 28.06.2018 има директен полет от Варна до Бон/Кьолн на цена 198 евро за трима души, еднопосочно. Върху тази цена ще има още малко такси, но не е нещо страшно. Всъщност сега проверих и крайната цена с всички такси за трима е: € 280,83. За справка: https://www.esky.bg/flights/select/?ot=OneWay&sc=economy&to[0][d]=Варна%2C+Варна%2C+Варна%2C+България+(VAR)&to[0][a]=Кьолн%2C+Cologne+-+Bonn+Airport%2C+Северен+Рейн-Вестфалия%2C+Германия+(CGN)&to[0][dd]=2018-06-28&pa=2&py=1&pc=0&pi=0 Ако имаш и дата за връщане можеш да вземеш двупосочни билети и да ти излезе още по изгодно.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да видите и в  skyscanner ;) 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях ги. Тръгване 28.06., обратно на 01.07., цена за трима - 488евро. С кола е долу горе е същото като пари, но са два дена път. Ще умувам още малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате времето и жената може да те сменя - пътувайте с колата. Ще видите свят, а с аероплана ще умрете от скука покрай административно летищните  чаканки. Така и така ще биете път - превърнете го в екскурзия!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, точно това ми е идеята. Навръщане като е по спокойно да разгледаме Нюрберг, Будапеща, Виена може би.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно. Свършете важното (стискам палци да е успешно) и на връщане - релакс. Оставете си повечко дни, проучете любопитните места по маршрута и не пришпорвайте събитията. Тъкмо ще разходиш Акордеца по аутобаните и ще го черпиш няколко резервоара качествена нафтица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера 23,00ч. живи и здрави се върнахме от Германия - общо 4400,00км. Наистина са много за шофиране и самолета е много по добър вариант. Минах през Румъния, там са много села и "паланки" и завои през Кърпатите. Инъче асфалта е добре, няма дупки и др. Колата се държа перфектно.  Разхода беше 5,1 - 5,5 и макс. 5,8 след час и половина задръстване на магистралата в Германия. В БГ при същите условия не съм падал под 6,4. Според мен в България качеството на горивото е същото, но ни лъжат в литрите, защото първо заредих в БГ и след 700км. пак до горе в Румъния - разход 5,1, след това само на магистрали, без жалене, винаги с влк. климатроник варираше все около 5,4-5,6. За мен извода е ако не е наложително пътуването с кола, самолета е най-добрия вариант. Ако е с кола по добре през Сърбия и в нашия случай /2200км. в едната посока/ е по добре с две преспивания.

Относно  целта на пътуването ще пиша, по - късно в другата моя тема, че сега отивам хубаво да измия колата.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...