Jump to content
honda_ks

Челно стъкло Сивик 2004

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Привет Колеги, 

Налага се да сменям челното стъкло на Сивик 2004 г. За жалост оригиналното стана жертва на камъче и се пукна. 

Ако някой е минал през тази процедура моля да сподели, на каква марка се спря, и доволен ли е от избора си на стъкло и място за монтаж.

 

Бих искал да монтирам европейско стъкло от доказана марка, затова изключвам китайските. Монтажът ще се извърши в Пловдив. 

 

 

 

 

Редактирано от honda_ks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега два пъти ми се е налагало да сменям стъкло, не на Хонда. На служебната, в официалното представителство (защото беше в гаранция и по Каско) и на предишната ми Ситроен в Кобра (там сложих китайско, европейските бяха с около 10-20 лева по-скъпи, но никой не ми обясни каква е разликата). Разлика не видях, освен че в Кобра отидох без час и бях готов за едно кафе време, а в Мото Пфое чаках почти месец за доставка на стъкло, после седмица за да вляза в сервиза и после още 2 дни за смяната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених стъклото с европейско такова, и съм доволен от резултата. Няма разлика в цвета, и монтажа е на ниво. Ако някой се интересува от марка нека пише на лични, за да не правим реклама на производителя.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е по-добре да се сложи стъкло на читава европейска марка, особено ако разликата е само 20лв. Разликата идва в момента в който се счупи стъклото - китайското може да се пръсне (както се пръска задното / страничните), докато читавото ще остане сравнително цяло и свързано, въпреки че е счупено с цел да предпази пътниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, vaskooo123 написа:

Разликата идва в момента в който се счупи стъклото - китайското може да се пръсне (както се пръска задното / страничните)

Това виждал ли си го да се случва с китайско или е само предположение?

Редактирано от ruil4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И китайските предни стъкла са триплекс, така, че няма да се пръснат като задно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има в предвид, че китайските стоки са в пъти по-ниска цена, а тук разликата в цената е почти никаква следва, че е по-качествено. Е за съжаление, не мога да споделя по-късен опит с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно, колко струва китайско стъкло, защото между него и европейско с доказано качество разликата едва ли е 10-20 лв.


Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 2010 беше около 140 лева за Ситроен Ксантия. Не помня дали беше с монтажа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което взех за Сивика, е 290 лв. с гуменото уплътнение и монтажа.

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...