Jump to content
Markony

FAQ-3:Двигателни масла-обсъждане 3, част Трета

Recommended Posts

Приятели...,както ти ми направи подарък с Идемитцото...

• Like 1

Изчетох цялата налична информация по темата, но така и не намерих конкретен отговор на въпроса какво джаном масло е добре да имам в предвид за в бъдеще при смяна на маслото на моето CR-V III 2007 150hP 2,0 бензин.Не става въпрос затова , което е написано в менуала на автомобила, а за информация ,която са базира на реалните условия на експлоатация и на опита на най-големите световни производители на масла.

Та конкретно за моя случай CR-V III R20A2 двигател, използвайки селектора за масла на някои производители, препоръките за масла са следните:

Castrol EDGE Titanium FST 5W-30 LL
Motul 8100 Eco-nergy 5W-30
Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30
AMSOIL 5W30 Signature Series
RAVENOL FDS SAE 5W-30

В случай ,че се доверим на класацията на руснаците, положението е следното:  http://markakachestva.ru/rating-of/2334-luchshee-motornoe-maslo-dlja-honda-cr-v.html

От тук нататък изборът за "по-тънко/дебело" масло си остава Ваш :).Аз моя избор вече го направих, като определящ за мен е най-вече произхода на маслото, имайки в предвид многото ментета , които се предлагат към момента на БГ пазара.Разбира се най-важното за двигателя е да се сменя маслото навреме, а не точната марка и производител на маслото!

Един страничен въпрос, несвързан с темата:
Купих масло от Бургас, сега забелязвам, че етикетите на маслата са различни - 4л не пише USVO, и датата на производство е преди година. 
Означава ли това, че е маслото е различно или е само в дизайна на етикета.57284535_1554999147965654_8499121008924426240_n.thumb.jpg.e3fe685004eb50e109c444f840846aa7.jpg

Преди 19 часа, gmarinov написа:

Един страничен въпрос, несвързан с темата:
Купих масло от Бургас, сега забелязвам, че етикетите на маслата са различни - 4л не пише USVO, и датата на производство е преди година. 
Означава ли това, че е маслото е различно или е само в дизайна на етикета.57284535_1554999147965654_8499121008924426240_n.thumb.jpg.e3fe685004eb50e109c444f840846aa7.jpg

Литъра е по новата формула, 4л е по старата. 

Без значение етикета, всичко произведено след Септември 2018 е по новата формула. Поне така твърдят от Ато.

Има ли смисъл да връщам маслото, за да е по новата формула? 
Има ли съществена разлика във формулата?

Дали 4л опаковка е с масло от старата формула могат да кажат от АТО24 или да се провери с анализ на маслото.

Понеже процедурата по патентоването на USVO технологията е продължила почти 3г, то е възможно и маслото в 4л опаковка да е USVO, но да са нямали право да го декларират.

Според информацията от ravenol-shop масла с формула USVO са се продавали още от края на 2017г дори без това да е било описано на етикета. След получаване на лиценза на тубите с USVO маслото са сложени допълнителни лепенки, по подобие на твоята еднолитрова тубичка, което показва че маслото с новата формула се е наливало в "стари" тубички. 

• Like 1
  • Upvote 1

На 21.02.2019 г. at 23:11, vespa написа:

0/20 и 0/25 го нямаш в книжката. Вземи средните препоръки 5/30 или 5/40 ако го гори минава на 0/40 любимото масло на Фена. 

Имам ги колега. IMG_20190313_155700.jpg.4519abf4b7bc665df93003fb4240cd00.thumb.jpg.9d052cf33bbf190eadaf99e12d4aa332.jpg

• Like 1

Здравейте,

Някой от вас пробвал ли е маслата на д-р Мермерски - Hero Endurance и какви са вашите мнение? В последно време доста често ми излизат реклами и коментари свързани с него от уж доволни клиенти.

Поне за момента не бих заложил на това масло, но би ми било интересно да чуя мнения. :)

• Haha 1

хм... сигурно стават и за отслабване, ако ги пиеш... ъъъъ... не знам какво един нормален човек може да каже за тия двамата с баща му ( проф. Христо Мермерски) ... издаваха някакви книги за здравословно хранене. Правеха хапчета по едно време, от тия магичните дето се отслабва от тях... сега са на масла за двигатели с вътрешно горене. Ами развиват се хората... ето едно интервю:

https://www.bloombergtv.bg/video/yonko-mermerski-za-zamarsyavaneto-ot-elektromobilite-i-kolite-s-dvigateli-s-vatreshno-gorene

Доста неща , които каза ,са верни между другото. Идеална среда за въвеждане на новия продукт ми се струва... хехе

• Haha 1
  • Upvote 1

Off Topic

Аз предпочитам американската версия ,...специалната формула създадена с участието на Чък Норис.

Off Topic

И официално публикувана в "Дързост и красота" 

Здравейте колеги,

Пускам един линк за това как да различим менте масло от оригинала. Полезна информация от братя руснаци! :)

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F173120230991

Бих искал да разбера,какво вътре в тубата оправдава космическата му цена?

Предполага се ,че маслото е под стандарт ILSAC-GF,който би трябвало да определя някакви сравнително общи критерий с останалите "топ" синтетики.

Или казано просто, с какво е по добро от Mobil1 AFE 0W20 например.

Ми не, около 10-11 евро е литърът.

Колеги някой да е вземал AMSOIL ? От скоро имат официален доставчик за България. Стават ли за дизелови автомобили по конкретно за CRV 2 ген. N22А2.

AMSOIL Signature Series 5W-30 100% синтетично моторно масло (946мл./1 кварта)

Стават, за предпочитане е европейската формула за дизеляците.

Posted (edited)

В момента има голямо намаление (- 30%) на всички моторни масла на https://www.autodoc.bg/.

До края на промоцията остават няколко часа.

Edited by DTEC
Коригиране на правописна грешка

Това не е промоция ,а заколение на овци..

• Like 1
  • Haha 1

Може да чистят стари количества, който си купи от там да гледа датата на производство. 

Преди 2 часа, Markony написа:

Това не е промоция ,а заколение на овци..

Какво точно трябва да означава това?

Преди 2 часа, Rakeem написа:

Може да чистят стари количества, който си купи от там да гледа датата на производство. 

Тя датата на производство по принцип трябва да се гледа - без значение от цената.

А дали чистят стари количества едновременно в 25 страни, където е било обявено намалението, е съвсем друга работа.

Ти видя ли, колко ще ти струва доставката.

• Like 1

Posted (edited)

Познати трикове:pirate:!Първо вдигат цените нереално,след това пускат зарибявката 30,че и повече % и чакат за шаран,с хубавата доставка от 20лв.

Отиде кяра...!

Edited by JHM
  • Like 1
  • Upvote 1

Ами пичове ...

Това, че пише на български, не означава, че нещата са в България. :)

Иначе да оставя това:

https://www.autodoc.bg/rezervni-chasti/dvigatelno-maslo-12094/honda/cr-v/cr-v-ii-rd/16573-2-0

Ако знаеш какво търсиш добре, можеш да си земеш някъв Мобил, който го има и в eMAG ... Ако не знаеш - лошо ...

В момента в Ато, най-сгодното масло ми изглежда AMSOIL OE 5W-30 - 4.25е за 0.946л

API SNPlus, Ilsac GF-5

И едно сравнение с Castrol Magnatek GTX

Да.. цената му е такава , понеже е последна бутилка. Така ми обясни колегата Чавдар. Иначе му се бях нагледал и аз.

язък...

Така, това нещо го написах и в раздела за акорд 7. Малко разсъждения, базирани на няколко неща , които прочетох от различни източници. Освен това мога да споделя и личен опит. Кажете после дали сте съгласни , ако искате да поразсъждаваме и да направим извод.

Относно к20 двигателя , но и не само. На няколко места прочетох, че е капризен на масло и основно на капризите му се дължат проблемите с валовете. На още едно място прочетох, че маслото се зацапва по бързо при него, в сравнение с други, благодарение на егр пътя, но без подробни обяснения. Тука започвам да разсъждавам. На тоя двигател егр пътя и pcv  пътя се сливат и след това заедно отиват в колектора и от там в цилиндрите за изгаряне. Тия две системи знаем за какво са и какво има в тях. Като се смесят се получава една доста неприятна гняс, която май не гори особено лесно и въпреки ,че влизат за доизгаряне , това не се случва напълно. Следователно някакви остатъци се озовават ,чрез т. Нар. Blow - by отново в картера и съответно в маслото. Следователно качествата на маслото си отиват много бързо. И като си удължим така порядъчно смяната както сме си свикнали... После олеле. До тук с разсъжденията, сега малко опит. Почистих скоро егр пътя на моя к20 и смених гарнитурата, която се разпадаше и беше пълна с гняс. До преди това действие масло равенол потъмняваше за около 2000 км и по малко. В момента на 6000 е почти същия цвят както когато го налях. Разликата е видна. Няма разлика в режима на каране. Има ли смисъл всичко това за Вас?

• Like 3
  • Upvote 1

Posted (edited)

здравейте  вчера ми смениха маслото с бардал 0w-30 , на ЦРВ 2   2.2 дизел та въпроса ми е че са ми наляли точно 5,9 литра и маслото иде малко над максимума , трябвали да ходя да го точа или даси карам така 

Edited by никола илев

Не е добре да е над максимума! Можете и вие да си изтеглите излишното масло с една спринцовка и тръбичката от система през отвора за наливане. Внимателно и на студен двигател.

По-скоро през тръбичката на щеката, надали ще може през отвора за наливане.

На 18.06.2019 г. at 22:35, ivailopp написа:

Има ли смисъл всичко това за Вас?

Винаги има ,особено ако и продължиш с пълнителния колектор.Обикновено като чистиш дросела и видиш какво има в колектора...просто продължаваш да разглобяваш...

Здравейте, Markony! 

От скоро съм във форума ни, но и ичетох страшно много неща тук и изобщо в Интернет, относно правилния избор на двигателно масло. Доста от нещата ми се изясниха, но имам чувството, че колкото повече чета, толкова повече се объркавам сред океана от информация, анализи и т.н...

Останах с убеждението, че Сте доста компетентен и не комерсиализирате тематиката, защото е ясно, че тъговеца (може би с малки изключения) разполага с огромно разнообразие и предложениа, а специалиста с арсенал конкретики.

По този повод, имам една молба към Вас, като се надявам да съм бил последователен и правилно разбран. 

Преди седмица станах собственик на бензинова HONDA Civic, 1.8 vtec, 140к.с. 2006г. нов внос от Швейцария. По мое лично осмотрение, автомобила е в изключително добро състояние за годините си. Двигателя е тих и като загрее почти не се чува! Тук в Русе, закарах Хондичката в доверен автоцентър, в който оправдаха мнението ми, като отстрниха дребните забележки. 

За смяната на маслото и филтъра обаче, не мога да се доверя и реша какво и от къде. Та по този повод, още веднъж ще помоля за конкретен отговор, с цел да запазя мотора здрав по-дълго време :

1. Коя марка масло и филтър да си купя конкретно и ако имате предложение за търговец - откъде, за да не попадна на фалшиви продукт. 

2. При евентуален монтаж на газов инжекцион, необходимо ли е друг вид масло и филтър? 

Благодаря предварително и Ви пожелавам здраве и успех във всичко! 

Posted (edited)

Честита кола колега, Маркони е от Русе и можеш и при него да обслужиш колата :)

Аз от 3 години сипвам Петро Канада 5-30 в К20-ката на ЦР-Вето и съм доволен.

Ето откъде може да поръчаш такова

(маслото идва от Германия от ато24, сайта е на колега по форум :) )

Edited by Restless

Може да си вземе направо от Markony.  Той поддържа в наличност само истински масла! ;)

• Like 1
  • Upvote 1

Кефят ме американците....

IMAG3431.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

Преди 19 часа, neo76 написа:

Здравейте, Markony! 

Честито ама наблегни малко на правописа ,че кредора свети.Телефона ми е в подписа като ти трябва нещо или на лично съобщение...

преди 52 минути, Markony написа:

Кефят ме американците....

IMAG3431.jpg

И мен...!:thumbs1:

Off Topic

Преди 10 часа, Markony написа:

Честито ама наблегни малко на правописа ,че кредора свети.Телефона ми е в подписа като ти трябва нещо или на лично съобщение...

Благодаря, АМА май съм попаднал в тема по български език и литература ...

Преди 11 часа, Restless написа:

Честита кола колега, Маркони е от Русе и можеш и при него да обслужиш колата :)

Аз от 3 години сипвам Петро Канада 5-30 в К20-ката на ЦР-Вето и съм доволен.

Ето откъде може да поръчаш такова

(маслото идва от Германия от ато24, сайта е на колега по форум :))

Благодаря, Колега ! 

Явно ти си човека, който ме разбра правилно.

Безаварийно шофиране със здраве !