Jump to content
Markony

FAQ-3:Двигателни масла-обсъждане 3, част Трета

Recommended Posts

Приятели...,както ти ми направи подарък с Идемитцото...

• Like 1

Изчетох цялата налична информация по темата, но така и не намерих конкретен отговор на въпроса какво джаном масло е добре да имам в предвид за в бъдеще при смяна на маслото на моето CR-V III 2007 150hP 2,0 бензин.Не става въпрос затова , което е написано в менуала на автомобила, а за информация ,която са базира на реалните условия на експлоатация и на опита на най-големите световни производители на масла.

Та конкретно за моя случай CR-V III R20A2 двигател, използвайки селектора за масла на някои производители, препоръките за масла са следните:

Castrol EDGE Titanium FST 5W-30 LL
Motul 8100 Eco-nergy 5W-30
Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30
AMSOIL 5W30 Signature Series
RAVENOL FDS SAE 5W-30

В случай ,че се доверим на класацията на руснаците, положението е следното:  http://markakachestva.ru/rating-of/2334-luchshee-motornoe-maslo-dlja-honda-cr-v.html

От тук нататък изборът за "по-тънко/дебело" масло си остава Ваш :).Аз моя избор вече го направих, като определящ за мен е най-вече произхода на маслото, имайки в предвид многото ментета , които се предлагат към момента на БГ пазара.Разбира се най-важното за двигателя е да се сменя маслото навреме, а не точната марка и производител на маслото!

Един страничен въпрос, несвързан с темата:
Купих масло от Бургас, сега забелязвам, че етикетите на маслата са различни - 4л не пише USVO, и датата на производство е преди година. 
Означава ли това, че е маслото е различно или е само в дизайна на етикета.57284535_1554999147965654_8499121008924426240_n.thumb.jpg.e3fe685004eb50e109c444f840846aa7.jpg

Преди 19 часа, gmarinov написа:

Един страничен въпрос, несвързан с темата:
Купих масло от Бургас, сега забелязвам, че етикетите на маслата са различни - 4л не пише USVO, и датата на производство е преди година. 
Означава ли това, че е маслото е различно или е само в дизайна на етикета.57284535_1554999147965654_8499121008924426240_n.thumb.jpg.e3fe685004eb50e109c444f840846aa7.jpg

Литъра е по новата формула, 4л е по старата. 

Без значение етикета, всичко произведено след Септември 2018 е по новата формула. Поне така твърдят от Ато.

Има ли смисъл да връщам маслото, за да е по новата формула? 
Има ли съществена разлика във формулата?

Дали 4л опаковка е с масло от старата формула могат да кажат от АТО24 или да се провери с анализ на маслото.

Понеже процедурата по патентоването на USVO технологията е продължила почти 3г, то е възможно и маслото в 4л опаковка да е USVO, но да са нямали право да го декларират.

Според информацията от ravenol-shop масла с формула USVO са се продавали още от края на 2017г дори без това да е било описано на етикета. След получаване на лиценза на тубите с USVO маслото са сложени допълнителни лепенки, по подобие на твоята еднолитрова тубичка, което показва че маслото с новата формула се е наливало в "стари" тубички. 

• Like 1
  • Upvote 1

На 21.02.2019 г. at 23:11, vespa написа:

0/20 и 0/25 го нямаш в книжката. Вземи средните препоръки 5/30 или 5/40 ако го гори минава на 0/40 любимото масло на Фена. 

Имам ги колега. IMG_20190313_155700.jpg.4519abf4b7bc665df93003fb4240cd00.thumb.jpg.9d052cf33bbf190eadaf99e12d4aa332.jpg

• Like 1

Здравейте,

Някой от вас пробвал ли е маслата на д-р Мермерски - Hero Endurance и какви са вашите мнение? В последно време доста често ми излизат реклами и коментари свързани с него от уж доволни клиенти.

Поне за момента не бих заложил на това масло, но би ми било интересно да чуя мнения. :)

• Haha 1

хм... сигурно стават и за отслабване, ако ги пиеш... ъъъъ... не знам какво един нормален човек може да каже за тия двамата с баща му ( проф. Христо Мермерски) ... издаваха някакви книги за здравословно хранене. Правеха хапчета по едно време, от тия магичните дето се отслабва от тях... сега са на масла за двигатели с вътрешно горене. Ами развиват се хората... ето едно интервю:

https://www.bloombergtv.bg/video/yonko-mermerski-za-zamarsyavaneto-ot-elektromobilite-i-kolite-s-dvigateli-s-vatreshno-gorene

Доста неща , които каза ,са верни между другото. Идеална среда за въвеждане на новия продукт ми се струва... хехе

• Haha 1

Off Topic

Аз предпочитам американската версия ,...специалната формула създадена с участието на Чък Норис.

Off Topic

И официално публикувана в "Дързост и красота" 

Здравейте колеги,

Пускам един линк за това как да различим менте масло от оригинала. Полезна информация от братя руснаци! :)