Jump to content
Markony

FAQ-3:Двигателни масла-обсъждане 3, част Трета

Recommended Posts

Веско,

Редно е да посочиш на човека кои 5W30 може да кара до 8 хил. км., че половината издишат на 5 хил.

А относно оптималната защита на високи (6000+) обороти с 5W30... А дано, ама надали...

Освен с RedLine...

Редактирано от dandilov
  • Upvote 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, dandilov написа:

А относно оптималната защита на високи обороти с 5W30... А дано, ама надали...
Освен с RedLine...

За писта ли говорим? Извинявам се! 

Ето:

mot_300v-power-racing-5w30.jpg

С всяко 5W30 масло на Мобил или Амсоил може спокойно да кара 8000 км.

С Равенол USVO не може ли да кара 8000 км?

Редактирано от Takumi Fujiwara
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да ме цитираш спамер безработен :)! Кой какво е казал...в какъв контекст ,според теб няма ли значение?

Колко дизели се произвеждат при теб ,че да видиш по магазините Ц2/Ц3 масло....Само идиотите тук си цапат въздуха с тежки метали и сажди.То не е само въпрос да говориш за екология ,ами трябва и да правиш нещо.Ще ги стигнем американците след 200 години..

• Haha 1
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

Преди 2 часа, Markony написа:

Ще ги стигнем американците след 200 години..

А калифорнийците след 400. Тея винаги са били пионери в област "Екология". Още от времето на Сивик 1 генерация.

https://theculturetrip.com/north-america/usa/california/articles/what-are-the-most-eco-friendly-states-in-america-according-to-google/

@Takumi Fujiwara Ти си като развален грамофон бе, човек ... Такова изтичане на мозъци подкрепям напълно.

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво Ви е мнението относно неравномерното нагъване на филтърната хартия?

Хонда претендира, че такъв дизайн увеличава ефективната филтрираща площ и при изгасен двигател предотвратява стичането на маслото от магистралите. Последното, дори и да е вярно, ще е приложимо само за стичането по обратен ред през филтъра до точката, от която маслото ще продължи напред по гравитация (един вид зенит).

image.thumb.png.9239ffa9042b00c1d0c9325832f83778.png

https://weudealerimagesprd.blob.core.windows.net/ie31/siteassets/Honda_Genuine_Parts_Leaflet_Oil_Filter.pdf

В братския форум наистина се вижда, че Nitto следва този вид нагъване. За сравнение за най-добър е посочен Fram.

image.thumb.png.016e5adb5d61a4fe05bef5b234c31f31.png

https://www.oil-club.ru/forum/topic/23880-sravnenie-maslyanyh-filtrov-dlya-honda-mahle-oc617-fram-ph-5317-bosch-f026407077-nitto-4hm-113-champion-cof100208s-mann-6106/

@emod благодарности за полезното четиво

Honda_Genuine_Parts_Leaflet_Oil_Filter.pdf

image.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джапанезе,я сканирай тоя код и ми дай някаква информация,че не мога да се оправя с тия вашите масла.Явно ми хваща IP-to

IMAG0033.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, mitakam написа:

За сравнение за най-добър е посочен Fram.

Колеги, внимавайте с европейските Fram! Ето защо: https://www.oil-club.ru/forum/topic/28244-fram-ph5317-honda-kia-hyundai-mitsubishi/?do=findComment&comment=1188959

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Markony написа:

Джапанезе,я сканирай тоя код и ми дай някаква информация,че не мога да се оправя с тия вашите масла.Явно ми хваща IP-to

IMAG0033.jpg

Здрасти Маркони!

Имаш късмет, че в мазето имам една туба 5 кварти с AFE 0W20 (чудя се дали да го слагам лятото). Тези малки QR кодчета отпред и отзад на етикетите НЕ може да се скенират. Предното е обозначено с М6963F,  а задното с М6964В. Предполагам, че М значи Мобил, F значи front, a В значи back. Предполагам, че може да се скенират само от служители във фабриката или го чете само машината, която печата и/или лепи етикетите и/или сортира бутилките/тубите.

Иначе големият QR код в средата на задния етикет на бутилката се скенира и води към тази страница:

https://www.mobil.com/English-US/Passenger-Vehicle-Lube/pds/GLXXMobil-1-0W20

AFE_0W20_a.thumb.jpg.8e22a3136b99026e0f6261452366d3bb.jpg

AFE_0W20_b.thumb.jpg.34c082715cea4215c17b9d67f05c5918.jpg

Редактирано от Takumi Fujiwara
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Takumi Fujiwara написа:

Здрасти Маркони!

Имаш късмет, че в мазето имам една туба 5 кварти с AFE 0W20 (чудя се дали да го слагам лятото). Тези малки QR кодчета отпред и отзад на етикетите НЕ може да се скенират. Предното е обозначено с М6963F,  а задното с М6964В. Предполагам, че М значи Мобил, F значи front, a В значи back. Предполагам, че може да се скенират само от служители във фабриката или го чете само машината, 

Уф, че съм загубен.Благодаря Друже.Редовно си е масълцето....

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   1 потребител