Jump to content
Markony

FAQ-3:Двигателни масла-обсъждане 3, част Трета

Recommended Posts

Преди 10 часа, ceco_accord написа:

Там "изворчето пресъхна", но докато го имаше, карах с него 2 смени - великолепно олио! Ако го намериш нейде - свиркай.

IMG_0510.JPG

Toва е полусинтетика, нали знаете?

Така че по-голям пробег от 5000 км с него - не знам колко е оправдан.

Edited by Takumi Fujiwara
  • Like 1

преди 4 минути, Takumi Fujiwara написа:

Що, ти сега не караш ли с такова? От къде го взе?

От тукhttps://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/mobil-1-esp-0w20-fully-synthetic-motor-oil-1-litre/,ама щатската опаковка ми е по на "сърце".:D

• Upvote 1

Чакаме за оферти от теб...:)

Edited by JHM
  • Upvote 1

Ами офертата е това - $27 за 4.7л (5 кварта) на това му сложи 10% ДДС и отива към $30. 

Само трябва да видя каква цена ще ми дадат за shipping от САЩ до БГ.

И за мен ще си сложа някакви пари за разкараването до магазина и после опаковането (handling) или ще ги включа в цената на доставката - shipping + handling. :)

Edited by dindin
Предходно мнение не се цитира
  • Upvote 1

преди 42 минути, Takumi Fujiwara написа:

Toва е полусинтетика, нали знаете?

Така че по-голям пробег от 5000 км с него - не знам колко е оправдан.

Знам и за мен е оправдано. За качеството, цената си и пробега е достойно за уважение. Ние с ДВГ-то много го харесахме

• Upvote 1

Колеги взех това.До сега съм бил много доволен от марката и ползвам друг вискозитет за другите коли.На хондата за първи път ще го ползвам,да не стане грешка?

Колегите по масла могат да се изкажат,всяко мнение е добре дошло.

52849997_352166725634171_5478258037615493120_n.jpg

52893296_2316937065019316_832838783404605440_n.jpg

52595763_402169580541407_1372743299525246976_n.jpg

Edited by Митко Йотов

Ам то първо се пита или чете ,пък после се пазарува.0В-20 или 5В-20 е твоя вискозитет. Иначе маслото си ОК ...и на тубата си пише за какво става...

Не те разбрах Маркони,казваш,че трябва да е В а не W,или аз нещо не разбирам.

Това в каталога им излезна като най доброто за този мотор на Хонда R20A3.Имаха и 0w30 и даже е с по ниска цена но то е щадящо околната среда за сметка на мотора а това 0w40 е щадящо двигателя за сметка на околната среда.

Edited by Митко Йотов
  • Haha 2

Преди 1 час, Митко Йотов написа:

Не те разбрах Маркони,казваш,че трябва да е В а не W,или аз нещо не разбирам.

Това в каталога им излезна като най доброто за този мотор на Хонда R20A3.Имаха и 0w30 и даже е с по ниска цена но то е щадящо околната среда за сметка на мотора а това 0w40 е щадящо двигателя за сметка на околната среда.

Така е като се чете от мобилно устройство.:D:D  Всичко е ок.

До сега е карана хондата с Мобил 5-40 и за 8 000 не е мръднало нито като количество нито като цвят.Ще видим как ще е с това,винаги мога да го сменя.

Edited by Митко Йотов
  • Like 1

преди 37 минути, Митко Йотов написа:

До сега е карана хондата с Мобил 5-40 и за 8 000 не е мръднало нито като количество нито като цвят.

Щом досегашното не е "мръднало" като цвят е нормално да търсиш по-добро. Освен мазане и охлаждане маслото трябва и да мие. Ако е като ново, значи или не мие, или моторът ти е чисто нов. Някъде по средата е вероятността да е карана предимно извънградско, само с правилното "тънко" масло и да е сменяно по-рано от предписаните км.

• Confused 1
  • Upvote 2

Преди 3 часа, Митко Йотов написа:

Колегите по масла могат да се изкажат,всяко мнение е добре дошло.

Добро е - перфектно е за писта! :D И за града, ако караш над 4000 оборота. :) Това масло по принцип е за турбо и спортни автомобили. Не случайно отзад пише, че покрива спецификациите на Порше, БМВ и VW 502.00/505.00. Карай 10 000 км с него и после сипвай 5W20 или 5W30 - това са твойте масла. Може да пробваш и 0W20, ако искаш.

• Thanks 1
  • Upvote 1

В САЩ за R18A1 двигателят се препоръчва 5W20 масло, а даже казват и 0W20.

R16, 18 и 20 са от едно семейство - Honda R20A (R20Z) engine и идват да заместят К серията като са по-малко спортни от нея, но са  по-икономични и с по-голям върт. момент в ниските и средните обороти. Така че това масло, което си взел с нищо няма да ти помогне, но не би трябвало и да ти навреди. Ще ти повиши разхода на гориво и не е особено полезно за катализатора, за това гледай да не наливаш над макс. на щеката.

R18A1

5_max.jpg

Как се сменя масло на R18 и какво масло се ползва:

http://9thcivic.com/forum/threads/r18a1-non-si-engine-oil-change.3741/

• Thanks 1

:thumbs1:

За к20 и к24 с две ръце го препоръчвам на колегите 1000лл но на R серията сложи lube0 5w30 другата смяна. 

1000лл е PAO не му се плаши. 

Edited by fenabg
  • Thanks 1

Тъй като моят фаворит за R-серията двигатели е Ravenol SSV 0W30, от Yacco бих използвал LUBE F 5W30, което е със много сходни, а и нисковискозни характеристики (да не кажа същите), нищо, че е 5W. :)

С 0W40 ще го спъваш тоя двигател.

Edited by dandilov

Ей като ви чета, как 2 литровка ще се мръщи на 0в40, съм на ръба да го излея мойто 5в40, ама ще го покарам още да си затвърдя впечатленията :)

• Like 1
  • Upvote 1

Преди 2 часа, dandilov написа:

Тъй като моят фаворит за R-серията двигатели е Ravenol SSV 0W30, от Yacco бих използвал LUBE F 5W30, което е със много сходни, а и нисковискозни характеристики (да не кажа същите), нищо, че е 5W. :)

С 0W40 ще го спъваш тоя двигател.

За  R20A3 Yacco препоръчват 5W30 и 0W40 като 0W40-ската го водят върхът на сладоледа при тях, щади мотора за сметка на околната среда до като 0W30 го водят да щади околната среда за сметка на мотора,то е и по евтино.Представителя на  Yacco за Плевен ми е близък приятел,заедно го гледахме в неговият офис и с неговата програма.Не видях да предлагат  0/20 нито 0/30 за този мотор,програмата изкара само двата вида.Лично аз не виждам причина сегашното 5W40 да е ок. а това да не е ок.

Както и да е ще пиша ако има нещо да се знае.Благодаря на всички колеги които се включиха.

Edited by Митко Йотов
  • Upvote 1

преди 51 минути, Митко Йотов написа:

Колега, следващия път пробвай някое от тези масла без първото (0W16):

YACCO_0W20.thumb.png.f32ae80da228ed81f83b14fdb889e7c5.png

• Thanks 1

Преди 3 часа, Митко Йотов написа:

За  R20A3 Yacco препоръчват 5W30 и 0W40 като 0W40-ската го водят върхът на сладоледа при тях, щади мотора за сметка на околната среда до като 0W30 го водят да щади околната среда за сметка на мотора,то е и по евтино.Представителя на  Yacco за Плевен ми е близък приятел,заедно го гледахме в неговият офис и с неговата програма.

А погленда ли Honda какво предлагат за твоя двигател, или си мислиш, че ние тук само си чешеме езиците...? И много поздрави  специално на твоя приятел от Плевен!

Щото Yacco ти предлагат в сайта си, като първа препоръка точно LUBE F 5W30. Точно това! За ежедневна, нормална употреба!

А, ако ще се правиш на "рейсър" с "кораба"  - Honda Accord VIII Wagon 2.0 и ще ходиш на писта! Тогава задължително 0W40! Ти си решавай.

Всеки сам си решава как да си троши колата...

П.П. без лично отношение, разбира се, и към останалите от форума!

Edited by dandilov
  • Haha 1

dandilov  КъВ рейсър.кВи пет лева.А за ламарината,все тая с нея и без нея живота продължава.

От форума разбирам,че марката е чувствителна на масло и за това пуснах запитване,иначе повярвай ми никога не бих го направил. 

Благодаря пак на колегите за мненията.Направил съм извод вече ще го имам на предвид за в бъдеще.:thumbs1:

• Upvote 1

Не е чувствителна на масло, просто сипвай такова масло, каквото ти пише на капаюката на маслото или в книжката. Не поставай под съмнение инжЕнерната мисъл на японеца, т.е. не се прави на по-знаещ от него!

М/у другото току-що видях, че Мобил имат нова гама масла наречена Truck & SUV (0W20, 5W20, 5W30) разбира се е насочена само за САЩ пазара. Това според мен са вече съществуващи масла (като им гледам спецификациите) просто са им лепнали нов етикет - стар маркетингов трик на капиталистите. :D

https://mobiloil.com/en/motor-oils/mobil-1/mobil-1-truck-and-suv

m1-tsuv-1qt-front-cleanlabel-222x400.jpg

Благодаря пак на колегите за мненията.Направил съм извод вече ще го имам на предвид за в бъдеще.:thumbs1:

Колега, пак съм аз. Ако бях на твоето място следващия път щях да пробвам едно от тези масла:

(и с двете може да караш целогодишно или 20-ката за зимата, а 30-ката за лятото)

0W20

http://www.yacco-bulgaria.com/production/catalog/product/view/5/202.html

0W30

http://www.yacco-bulgaria.com/production/catalog/product/view/5/433.html

• Thanks 1

1 hour ago, Takumi Fujiwara said:

Не е чувствителна на масло, просто сипвай такова масло, каквото ти пише на капаюката на маслото или в книжката. Не поставай под съмнение инжЕнерната мисъл на японеца, т.е. не се прави на по-знаещ от него

По принцип съветът ти е добър, но понякога в книжките ни слагат много възможни вискозитети без да описват кой е подходящ за какви условия (с изключение на температурата на околния въздух). В моята например има препоръчани от 0-20 до 15-40. Като само за 10-40 и 15-40 има указани граници на темп на външния въздух, под които не трябва да се кара. Даже за 10W-40 не съм сигурен дали имаше или беше „годно за всякакви температури“.

Така че да, вариации се правят само из препоръчаните масла. Но когато те са много, е хубаво да се проучи каква е разликата и кое за кога е.

Привет отново на всички..За мое голямо щастие бях няколко дни в Холандия (Айндховен) при кумеца..ех живот :D Донесох си оттам 2 туби по 5 л. Valvoline Max Life 5w30 ACEA A3/B4, маслото е напълно автентично, маслен филтър Purflux отпреди, смених си го тук сам, като хубаво източих Mobila и издърпах със спринцовка...Онова масло което закупих Мегуин 5w40 го подарих на бащата за А6-цата, на него му е все тая какво сипва в интерес на истината..:lol:

Edited by BlueDream4
  • Like 3
  • Upvote 1

преди 45 минути, BlueDream4 написа:

Донесох си оттам 2 туби по 5 л. Valvoline Max Life 5w30 ACEA A3/B4

Ако става въпрос за това масло - КЛИК, то за мотора от подписа ти (и не само) то е един изключително добър избор (според мен), базиран на хидрокрег III гр., Mg-Ca пакет, повишено количество Мо (молибден) = 188, ниски нива на пепел = 0,86, средно ниво на сяра = 0,306 (дължащо се на богатия пакет) и чудесен Noack - 8.7 :thumbs1:. И аз бих искал една 5л. туба (оригинално) от това масълце :devil:

• Like 2
  • Upvote 1

5 minutes ago, emod said:

Ако става въпрос за това масло - КЛИК

1:1 :P

• Like 1

Преди 4 часа, BlueDream4 написа:

Valvoline Max Life 5w30 ACEA A3/B4, маслото е напълно автентично

Aз карах 8 години нон-стоп с такова, само че моето не беше А3/В4, а API SN, ILSAG GF-5 полусинтетика (само тук май го има). Сменях го на 5000 км и съм много доволен. След Мобил следващата марка, на която бих се доверил са Валволин.

• Upvote 1

Да, знам за отзивите ти на Валволина и за това се бях сетил :) П.с. - да гледаш мача довечера, ако имаш такава възможност..Поздрави

Edited by dindin
Предходно мнение не се цитира!
  • Thanks 1

Валволина е страхотно масло,но пак със аналогични проблеми като половината производители.Бутилирано за България.... и купено от тук няма нищо общо с правено за Германия и купено от там.

• Upvote 1

Сигурен ли си в това , което казваш???????????????????????????????????????

Аз съм на същото мнение, но в един съседен форум, който и да спомене, че има разлика в качеството от това за Бг и Европа и скачат няколко човека "разбирачи" с доводите, че в завода производител на авточасти например нямало няколко поточни линии - едната за Източния блок ,другата за Европа..........................

По мое мнение дори омекотителя за пране е с различно качество от този  на Запад, нали правих аизследване и за основните стоки в една голяма верига тук и в Европа и се оказа, че марка един и същ шоколад имат разлики, какви обаче така и не се разбра.

P.S. Сори за Офф-а.

Edited by dindin
Предходно мнение не се цитира!

Чисто хипотетично (не конкретно за маслата): Не е изключено да има различни заводи за различните пазари. Една поточна линия може да се ускори за сметка на качество/толеранси и пр. Може да се ползва различна суровина. Може проверката на качеството да е по-рехава и оттам – повече производство. Това с двете поточни линии не знам дали е твърде силен аргумент. А относно различното качество на стоки за нашия пазар – само съм чувал, нямам лични наблюдения. Освен с разни бири, но там е ясно :D

Ако питате българските търговци за менте или нискокачествени масла, такова животно не са виждали и въобще не съществува! 

Иначе реално като вземем предвид, че при храните има двоен стандарт, то какво остава при маслата. 

За това е най-сигурно да се купуват вносни масла, на които няма една българска думичка, а баркода започва с цифричката на страната, от където произхожда марката! 

Edited by Rakeem
  • Upvote 2

Маслата в БГ е дълга тема,разисквана многократно.Другите форуми малко ни интересуват.Мои клиенти работещи в ПО си купуват масло от мен.Това е достатъчно..За праховете и омекотителите важи същото.Добре ,че тук акостират моряци всяка седмица и се радва жената на немски продукти.

• Upvote 1

Не по темата, но това може да е интересно на някой. Първите 5 мин обяснява за видовете добавки, а в останалите 15 – за тестовете, с които Мобил тестват твърденията за маслото преди да ги обявят публично.

• Thanks 1
  • Upvote 1

На 20.02.2019 г. at 7:16, Takumi Fujiwara написа:

Не е чувствителна на масло, просто сипвай такова масло, каквото ти пише на капаюката на маслото или в книжката. Не поставай под съмнение инжЕнерната мисъл на японеца, т.е. не се прави на по-знаещ от него!

М/у другото току-що видях, че Мобил имат нова гама масла наречена Truck & SUV (0W20, 5W20, 5W30) разбира се е насочена само за САЩ пазара. Това според мен са вече съществуващи масла (като им гледам спецификациите) просто са им лепнали нов етикет - стар маркетингов трик на капиталистите. :D

https://mobiloil.com/en/motor-oils/mobil-1/mobil-1-truck-and-suv

m1-tsuv-1qt-front-cleanlabel-222x400.jpg

Аз пък това не мога да еазбера, каквото пише японеца в книжката. Ами в книжката японеца има от 0в40 до 10в40. И кое е правилното тогава

Преди 1 час, Nikito82 написа:

Аз пък това не мога да еазбера, каквото пише японеца в книжката. Ами в книжката японеца има от 0в40 до 10в40. И кое е правилното тогава.

Здравей колега!

За какъв двигател говорим и на какъв климат се кара колата?

Ако говорм за колата от подписа ти ('04 Акорд 2.4л) - карай я с 0W20, 5W20 или 5W30, в зависиомост oт температурите в твоя район и начина/стила ти на шофиране. Ако не падат много темп. (под -10°С) през зимата и/или обичаш да караш често над 4000 оборота - карай с 5W30. Ако темп. падат под -10°С в твоя район и/или си по-спокоен водач, ориентиран към икономия на гориво - карай с 0W20 или 5W20. Говорим за пълна синтетика масла с гарантиран произход.

• Confused 1
  • Upvote 3

То къде не падат под - 10 ако има зима, въпроса е в това че това за писанията в книжката е много подвеждащо, след като там са даден почти всички вискозитети. Аз не я карам често като рейсър, ама на магистрала я държа на 3500-4000об. Отделно понякога искам да я изредя 1,2,3. Както и да е карах я с 5в20,сега 5в30 Равенол , разхода на масло за мене е голям. Ще пробвам сега препоръка на колега от форума за смени на масло на по 5к км- 2-3смени с амисол да видим. Аз така или инъче всяка година го сменям и то е на към 8к км. 

Edited by Nikito82
  • Like 1

Оо, чакай малко.

Мислиш 2-3 смени на по 5000км с Амсойл? С кой Амсойл точно?

Какъв ти е разходът?

преди 21 минути, dindin написа:

Оо, чакай малко.

Мислиш 2-3 смени на по 5000км с Амсойл? С кой Амсойл точно?

Какъв ти е разходът?

Залагам на това което е писал около 3.5 литра от смяна до смяна . С това каране с 0в20 ще е повече от бензина.

• Haha 2
  • Upvote 1