Jump to content
qwertyk

Замяна на ГИ

Recommended Posts

 Здравейте , колеги! Четох доста теми тук но не ми се изясниха някои неща.Ще почна от начало.

Имам Акорд 6 1.8 от почити 2 години. Колата имаше монтиран ГИ на 4 години. След като я взех много ме стресна разхода беше начало на зимата и даваше 15-17 в града, освен това имаше странни вибрации около 600-800 оборота. Отидох при един газаджия - оставих колата. Майстора каза че 

- газовата е от низък клас

-изпарителя е до 100КW (колата е 100 kW)

-дюзите са също нисък клас, бавни

 

Не помня каква оферта ме направи за смяна на цял преден кит - но не пожелах тогава да давам пари ,имах други харчове. Човека ми смени филтрите, нещо сменя по настройките ,вибрациите спряха , вдигна и градусите на прехвърляне на газ на 40 С. И си продължих да си карам колата до преди няколко седмици.


Колата изгасна.Оказа се проблем с горивната помпа. Както и да е, в един момент се наложи да ми дадат ток. И понеже компютъре е до акумулатора , закачих с щипките металния корпус на компютъра на газовата (Tamona). И почнаха се номерата...ту се включва ,ту изключва. Първо помислих че просто ток не стига до компютъра или някъде дава на късо,или е бушон. Оказа се че всичко е наред ток до компютъра стига.В момента газовата изобщо не работи.

ТУК позват въпросите.

- 1)Дали да сменя цял преден кит или да сменя само компютъра и инсталацията? Кое е по добре? Или пък да потърся същия модел компютър (Tamona


- 2)Дали не е по добре да се намери изпарител с повече киловатове ,да има малко аванс?

 

- 3) Ще отида при газаджия,при който ходих в началото , какви оферти си заслужават. И знам че темата за марка на ГИ е като и темата с автомобилните масла, но каква марка да предпочета.За Tamonata съм чел че не предлага кой знае какви опции за настройки и не върши добра работа инсталирана на Хонди. 

Благодаря предварително за всеки отзив и съвет. :)
 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти единствения правилен съвет.Отиваш при газаджията и казваш: Искам газ и 5 години да не се занимавам с нищо.Колата да върви по-добре от колкото на бензин,да харчи нормално и да не се занимавам с глупости. Ангажимента да е поет лично,да му знаеш личния телефон ,адреса и да си вдига телефона и през почивните дни :).....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През почивните дни,понякога е досадно.........!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено когато си за риба е много досадно...:)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено, точно тогава всички се сещат за теб  :)и като се почне една: - с едната ръка държиш телефона (говориш тихичко, за да не се уплаши рибата), а с другата ръка държиш пръчката и засичаш.Когато се наложи да смениш стръвта, затвряш телефона, няма как.....:).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...