Jump to content
kalin.zlatarov

Според вас правилнен ли е средния разход на борд компютъра (фейслифт)?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги, вашите коли показват ли правилно средния Ви разход? Забелязъл съм, че моята доста бяга от истината при засичане. Доста често по борд съм на 6.5, а при засичане на колонка ми излиза 7.5 комбинирано. Карам предимно градско и от време на време не я щадя (кракът ми е тежък :D), но този разход ми се струва висок за 2.2 дизел при условие, че доста колеги споделят, че им горяло 6-6.5 комбинирано. Сестра ми има същия акорд, но е с чип и горе долу гори колкото е показанието на борда. На дълъг път разхода ми пада значително - на 4.5 - 5.5 на 100 километра, а в града имам чувството, че скача на 9-10. Какво е вашето мнение по въпроса? 

Редактирано от kalin.zlatarov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега не съм спец по дизелите но на бензинов акорд показаното от борд. комп. се разминаваше с около 0,7 до литър от реалността това за 2.0 бензин предимно градско 

Редактирано от pantany

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен пък борда си показва в рамките на реалното. Най-вече извънградско съм го засичал и ми е давал разлика 0.2-0.3, което е пренебрежимо малко според мен. Забелязал съм, че при по рязка промяна на стила шофиране+смяна от извънградско - градско дава по големи отклонения. А за въпроса ти за разхода, тепърва ще се разгорещи темата според мен :lol: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също са реални показанията за разхода на колата. Странно ми е, че вярвате повече на колонките в бензиностанцията, отколкото на бордкомпютъра. Аз бих търсил причината в бензиностанцията, а не в колата.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На мем ми се е случвало да зареждам 5 литрова туба с гориво на бензиностанция.На колонката показва,че съм заредил 5 литра,а на тубата до чертата за петте литра има 2-3 пръста разстояние.

Т.е.4-4,2 литра!

Ако това е така и във Вашите случаи-ето го отговора.

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струва отдавна, че тия колонки доста лъжат честно казано. Винаги зареждам на 30-40 литра гориво и нагоре, а колкото повече сипваш, толкова повече ще те прецакат и може би затова ми излизат такива огромни разлики от рода на 1 литър...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нека се посмеем малко - това е от моята кола в задръстване. Поне не е 30/100 :D

29831334_1802125826505480_1669630800_o.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е  дизелов автомобил да има разход над 8 литра и клонящ към 10 в градска среда.Така че среден разход около 7-8 е напълно нормален,разбира се зависи от съотношението градско/извън града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, pepur написа:

Нормално е  дизелов автомобил да има разход над 8 литра и клонящ към 10 в градска среда.Така че среден разход около 7-8 е напълно нормален,разбира се зависи от съотношението градско/извън града.

Зависи градското в кой град е.  Разхода в София ще е поне с литър-два по-висок, отколкото в Ямбол или Сливен.

Редактирано от Tokio
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kalin.zlatarov

 

Колега, моята кола показва горе-долу същите отклонения, каквито и ти си споменал - по борд е по-малко от реалнот. Забелязал съм, че ако карам малко по-сдържано - разликата е по-голяма. По принцип борд-а не го гледам (държа го на позицията, на която не се вижда нищо, изключен все едно), защото не ме интересуват разни "изчислени" стойности.  В началото го гледах и показваше разход 7.2 - 7.4, минавам 650 км градско, светва  лампата и зареждам 55-56 литра (Реално разход 8.5). Това са си общо 6-7 литра разлика, което е абсурдно колонката да излъже с толкова, все пак зареждам от 10 години на това място и е проверявано десетки пъти с няколко коли и мерителни туби. Още повече, че лампата светва когато останат 7-8-9 литра, а не 13-15, т.е. няма как да съм изхарчил само 46-7 литра, ако се вярва на борда и лампата да светне. 

 

Но за тази тема ми стана интересно и го включих. При предпоследното ми засичане по борд показваше 5.8 за 900 км (от тях - 400 км извънградско), а реалното засечено беше 6.0. При последното засичане по борд показанието беше 4.1 (тук мога даже на две части: 3.8 в едната посока и 4.4 в обратната), това е за малко над 700 км, а реалното на колонката: 4.56. (32.74 л за 717 км).

 

Това с разхода 3.8 даже си го снимах да го показвам на неверници. Но аз си знам, че истинското е поне с 1/2 литър нагоре. Ако знаех, че такова измислено число ще изпише, щях даже и климатика да спра, да падне на 3.5-3.6. 

 

Сега мисля да не го нулирам няколко хиляди километра, за да видя за голям период и много изминати километри дали ще клони повече към истината. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, искаш да кажеш, че количество гориво, което плащаме на бензиностанциите е същото, което са ни наляли в резервоара? Трудно ми е да го повярвам, знаейки, че бензиноколонките имат позволен толеранс от няколко процента, което означава, че може да са ни наляли точно, малко повече, или малко по-малко. Аз лично вярвам в последния вариант.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа, че при мен има подобни отклонения, каквито и при колегата-автор. Написал съм го в първото изречение, но явно не се разбира. Съжалявам за което, и моля за извинение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да се извиняваш. Нормално е да има такива отклонения, за които аз съм по-склонен да виня бензиностанциите, отколкото колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...