Jump to content
manovch

Шум при подаване на газ

Recommended Posts

Това чудо да се направи със силиконови връзки ще излезне около 60-70 лева. Аз така бих го направил, щото 187 лева за афтърмаркет гумена тръба, или вероятно 300+ лева от бултрако, не бих дал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я дай повече инфо за тези силиконови връзки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не давам линкове сега, че да не се сметне за реклама. Силиконово коляно за турбо пътища ,90 или 45 градуса каквото трябва, има такива с редукция, или без. Една права редукция и 10-20-30 сантиметра тръба неръждаема. Примерна схема - коляно(45 или 90 градуса)63-76 мм, права редукция 83-76 мм и парче тръба 76 мм. Цената за  материалите е около 60 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че, ще стане малко като твърда връзка и може да прецака това онова. Не случайно въпросното е гофре, за да поема вибрациите . Така че поръчвате от Бултрако ново, за около 140/150 лв. (последно беше там някъде) и не се занимавате с глупости.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа турбото като го смених шума изчезна. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.04.2021 г. at 22:48, Emicha написа:

Само че, ще стане малко като твърда връзка и може да прецака това онова. Не случайно въпросното е гофре, за да поема вибрациите . Така че поръчвате от Бултрако ново, за около 140/150 лв. (последно беше там някъде) и не се занимавате с глупости.

 

Много точно казано. Това е дизел, но и да не е, там има вибрации.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



Здравейте, колеги.
Май и при мен го има същия проблем :(

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за виенето според мен това е от веригата. Не е страшно, даже при смяна с нова така се получава на някои коли. На колко км е колата? Сменяна ли е врига? От кое ляво чуваш звук?

 

А иначе според мен доста ти потракват дюзите, може и записа да лъже, но къде зареждаш нафта?

Аз като заредя кофти нафта и така започва да трака, като стар дизел. Иначе с хубава нафтичка и добавка пее :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 1.05.2021 г. at 13:17, Bizzito написа:

 

Здравейте,
Веригата е прясно сменена. Дюзите са тествани на стенд и всички са в норма. Нафтата е от скъпата на Газпром. Колата е на 200к.

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи е това. Или поне аз не чувам други звуци на видеото. Така става след смяна. И моята работи така.

Има доста писано из форума. Не се оправя. Свикваш с виенето.

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 2.05.2021 г. at 1:01, Bizzito написа:

 

За проблема с виенето след смяна на верига съм наясно. При мен вие и хидравликата малко, тъй като монтирания маркуч за високо налягане не е правилният - ще го сменя скоро.

По-скоро не притеснява звука наподобяващ чукането на аванса на старите дизели. Когато се движа и двигателя е под товар, чукането се увеличава значително.

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това са дюзите, гаранция, при мен също е така при товар. 

Но ти казваш, че са проверени 🤔 

Я смени първо бензиностанцията. Сложи Shell V Power diesel.

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен понякога за секунда се чува това "крррр",затова след две години каране реших да ги видя на диагностика тези дюзи.Отидох при човек,който си разбира от работата,даже кара същата кола.Показаха 0,0 и на четирите,понеже не му се вярваше дори ме накара да ги гледаме под товар и на празен ход все 0,0.Каза само-"не пипай,като нови са"и аз не пипам.Мислих си да не е верига ,макар че няма никакви симптоми,но ето колегата е сменял и при него е така.Затова хич вече не обръщам внимание,то е и доста рядко и Не пипам.Масло на 6-7к. и нафта от големите вериги и толкова.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Същото да кррр, но това го прави рядко и просто връщам газта.

Обикновено лятото на климатик и на баир под товар си чука като аванс на бензин. :) 

Мисля, че и двете неща са си от дюзите, за второто съм 100% сигурен.

Аз също съм ходил на майстор за това, но за щастие той ме разубеди още преди да тръгна да правя нещо. Поздрави за @MIYAMOTO 

 

А от моите експерименти съм установил, че трябва да си намериш бензиностанцията, която допада на мотора, няма значение коя и кой какво е казал. Само с проба и слушане става работата. И една добавчица също не вреди, някои даже помагат. За горивото го каза и Дидо, между другото.

 

Мисля, че просто с времето им се иносват механичните части и почват да потракват, нищо, че корекциите са добре.

 

 

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това са дюзите, гаранция, при мен също е така при товар. 
Но ти казваш, че са проверени  
Я смени първо бензиностанцията. Сложи Shell V Power diesel.
Живите данни от диагностиката показаха, че две дюзи са с корекция 0.6 и две са 0.0. за това свалихме всички дюзи и ги проверихме на стенд - automotors-bg.com. Хората казаха, че всички стойноси са в норма и че няма смисъл да се рециклират или подменят.

На следващото зареждане ще пробвам с друга бензиностанция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И при мен тракането понякога се чува доста отчеливо на около 1800- 2000 оборота, като аванс на бензинов мотор. Най вероятно идва от дюзите. Смених няколко бензиностанции с не лоши горива, като Круиз и Газпром ( G-Drive) но засега най ми пасва на Ромпетрол.

Редактирано от KRAS74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...