Jump to content
manovch

Шум при подаване на газ

Recommended Posts

Моля помагайте ,странен шум при подаване само ма газ отпред вляво при црв 2007 г 2.2 дизел

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поне ни дай повече информация, иначе трябва да хвърляме боб за да кажем какво и има или няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато подавам газ се чува шум като от вентилатор като пусна газта шума изчезва

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато подавам газ се чува шум като от вентилатор като пусна газта шума изчезва,колата е 3 ген моля администратора да премести темата

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.05.2018 г. at 21:24, manovch написа:

Моля помагайте ,странен шум при подаване само ма газ отпред в:)ляво при црв 2007 г 2.2 дизел

 

Освен повече информация, за която ти каза колегата,(може да запишеш този звук и да го качиш тук), уточни за кое ляво става въпрос - правилното, или като стоиш пред колата? 

 

п.п. Нищо лично, но човек и да иска да помогне, няма да може: - един пишете оскъдно и някой трябва да гадае, друг пише неграмотното и някой трябва да се мъчи да си "превежда", трети едно му е в главата, но го пише по друг начин - абе Мъка!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опиши каква е колата (марка, модел, година на производство и вид гориво е), тоест - дизел, бензин, газ, ток или на водород.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5/16/2018 at 21:24, manovch написа:

Моля помагайте ,странен шум при подаване само ма газ отпред вляво при црв 2007 г 2.2 дизел

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда црв 3 ген 2007 г 2.2 дизел черна без дпф когато седна фа шофирам вляво по посока на движението в двигателния отсек при подаване на газ се чува шум сякаш има развален вентилатор като отпусна педала и спира този шум

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост, в лявата част на двигателния отсек ,са все неприятни и скъпи "консумативи" (комплект съединител + лагер+ д.маховик, скоростна кутия + "раздатка", нафтовата помпа и разни въздушни гофрета+меките връзки на кулера ). 

Този шум, наподобяващ "развален вентилатор", може да се предава и разсейва и от турбото, но без да се чуе е гадаене. 

 

П.п. На място, като продаваш и отпускаш газта,  има ли го този шум, или само по време на движение? 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко казано от Emicha е вярно, но може да започнеш от най-лесната диагностика - тампони на двигател. На друга марка кола, заради тампон на двигателя смених съединителя поради същата пречина.

П.С.

Пиши какво си остановил и с каквото можем ще помагаме, а темата ще е полезна и на други колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С доста голямо закъснение пиша но нямах възможност и колата не беше карана шума се появява при ускорение  и изкачване на баир и при връщане на педала на газта и подържане на постоянна скорост изчезва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрайте,ако може някои да ми помогне.Имам някъкво тропане в двигатела.Свалих разпределителните валове понеже единия вал двете кубилици бяха износени ,смених ги и двата с хубави регулирах клапаните но продължава да трака нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.08.2018 г. at 9:27, manovch написа:

С доста голямо закъснение пиша но нямах възможност и колата не беше карана шума се появява при ускорение  и изкачване на баир и при връщане на педала на газта и подържане на постоянна скорост изчезва

 

А при по-високи обороти, над 3000 има ли го шума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го и се усеща леко тресене

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А маркуча(гофрираната тръба) от кутията на въздушния филтър погледна ли да не се е нацепил и от там да идва шума?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/7/2018 at 8:32 AM, rabbeat said:

 

А при по-високи обороти, над 3000 има ли го шума?

И при мен има такъв шум при отпускане на газта. След 2500-3000 го няма. Какво имаш пред че може да е колега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се чува такъв шум. Има го само като подавам плавно газ и то до определен момент иначе при рязко ускорение или при отпуснат педал не се чува изобщо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то май тоя шум всички го имат дизели 2.2 140к.с - при мен се чува 1300-1450 оборота при ускорение, и когато двигателя е студен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.11.2018 г. at 2:56, radko86 написа:

И при мен има такъв шум при отпускане на газта. След 2500-3000 го няма. Какво имаш пред че може да е колега?

 

Питах, защото може да е разбит лагер на скоростната кутия. Обикновено се чува един стържещ звук точно при ниските обороти и когато двигателя е натоварен (нанагорнище).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ето този звук наподобява. Но при мен е само в движение. На свободна не се чува 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Откри ли от какво е този шум, че и аз се боря с него но без резултат? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам подобен шум наподобяващ фуржумелка между 1300-1500 оборота, (само че при подаване на газ) на две места ходих да я слушат казаха инжекторна дюза, пробвах с добавка на Бардал за инжектори никаква файда, уж начален стадий ме успокоиха, амЪ хич не ми е спокойно и ме дразни. 

А шума който е на клипчето ми звучи повече на демпферна шайба колянов вал

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шума от клипчето иде реч. Но той се чува изцяло от лявата страна. Всички маркучи са здрави, кулера е здрав,а фучи яко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами карам си така вече 20 хиляди км няма проблеми, но определено искам да го няма. Дразни..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 6.12.2018 г. at 23:28, radko86 написа:

 

Ето този звук наподобява. Но при мен е само в движение. На свободна не се чува 

Аз от няколко дни имам същия проблем, при подаване на газ и отпускане на газта се получава същия шум, свалих капака на въздушния филтър и шума се увеличава, махнах капака на двигателя и от там махнах един маркуч на вакума който идва от турбината и влиза в управлението на турбото и този звук изчезна, сега дилемата е дали турбина или управление. Колата е HONDA CR-V 2008 2.2 I-CDTI  с DPF. 

Редактирано от dakatabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега! Да попитам дали запуши маркуча с вакума към клапана за управление? Питам защото аз подмених турбо поради завишени разход на масло, но шумът си остана. 

Редактирано от Rafaelo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 4 часа, Rafaelo написа:

Здравей колега! Да попитам дали запуши маркуча с вакума към клапана за управление? Питам защото аз подмених турбо поради завишени разход на масло, но шумът си остана. 

 

Здравейте колеги, как стигнах го извода ще разкажа сега, утре ще снимам клип как спира шума и какво правя. Преди около 2 месеца започна странен шум от дясно като станеш пред двигателя, от начало не му обърнах внимание но скоро след това шума се увеличи, подаване на газ и при връщане на газта се чува странния шум като в клипа на колегата. Решиш че трябва да оправя това че ми престой преход от 3000 километра следващия месец до морето в Турция, посетих 2 сервиза и ми казаха че двигателя е заминал. Тогава започнах да чета форуми в чужбина и с един колега решихме да опитаме нещата от форума. Първо да видим дали EGR клапаните работят, видяхме че работят. Тогава опитахме това с турбината. Свалихме капака на въздушния филтър и видяхме че шума се увеличи, колегата тогава свали горния капак на двигателя и извади маркуча на вакума който идва от турбината към управлението и запуши с пръст самото управление, шума веднага изчезна подаване на газ постоянно и нямаше шум, върнахме маркуча на вакума и шума се върна. Другото което си преведохме че турбината е с променлива геометрия и може да се пробва с добавка и ако не се оправи ще рециклирам турбината в сервиз.

Редактирано от dakatabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста интересен начин на диагностика сте провели.Гасиш двигателя и всички шумове изчезват...Остава само камбаната за включени фарове.Съжалявам за хумора ,но това сте направили...Що не се занимавате с това за което сте учили?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Markony написа:

Доста интересен начин на диагностика сте провели.Гасиш двигателя и всички шумове изчезват...Остава само камбаната за включени фарове.Съжалявам за хумора ,но това сте направили...Що не се занимавате с това за което сте учили?

Колега чувството ти за хумор е добро, но в случая не помага на никого. А се занимаваме с това защото компетентните майстори са рядкост, и все още никой не е диагностицирал проблема с този шум. 

Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Markony написа:

Доста интересен начин на диагностика сте провели.Гасиш двигателя и всички шумове изчезват...Остава само камбаната за включени фарове.Съжалявам за хумора ,но това сте направили...Що не се занимавате с това за което сте учили?

 

Колега, така е прав си за хумора, но ми писна от некадърни майстори, в три сервиза ми казаха три различни мнения: един сервиз в Горубляне ми каза че ми е заминал съединител, аз проблем със съединител нямам, нито тресе нито вие нещо отдолу, в друг сервиз в Дружба заминал мотор основни лагери и колянов вал и в третия сервиз пак в Дружба заминал мотор задрал биелен лагер. Ако това с мотора беше вярно досега да беше блокирал, на мен ни то ми свети лампа на маслото, но то в масления филтър има стружки, също така в картера няма стружки при смяната на маслото миналия месец, този шум аз го имам от около 2 месеца 2500 километра. За това реших сам да се оправям. Сега съм решил да пробвам Слави в Овче Купел за диагностика да видя дали е турбина или управлението на турбината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом в софия няма не можеш да намериш читав майстор, смятай какво е положението в провинцията. Специално за моя проблем и двамата майстори които казват че е от дюза не дават гаранция че ако изхарча 600-700лв шума ще изчезне, всички са на проба грешка, затова реших до като върви колата няма да им я давам в ръцете.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е и аз съм на тоя принцип докато не спре не пипам. У България с малки изключения има само бърмаджии.

В София преди години попаднах на читав майстор и той фалира, от майсторите хвалени в този форум аз лично съм разочарован последно от пичовете в овча купел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някакво развитие по темата с този шум,и ако има моля споделете какво е решението.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от клипчето и аз го имам, сега не съм сигурен вече, защото спрях да му обръщам внимание, а и смених доста неща. 

Обаче... Същия звук издава и отпускащия клапан на турбото като върнеш газта. Не знам дали така се казва точно, но клапанът, който не позволява на турбото да пренадуе. В движение на високи обороти при връщане на газта е съвсем нормално за коли с пробег и според мен няма място за притеснение. Като отвори и се чува турбината, като е на 100-200 хиляди как няма да се чува. И аз като минах от бензин на дизел бях шашнат от този звук, но от опитни колеги разбрах, че няма място за притеснение. 

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кутията на въздушния filter издава този звук след смяна на въздушен филтър при некадърници така става особено при особено при сервиз дикси 04 този не компетентен човек не ви го препоръчвам изобщо няма технически познания и техническо мислене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах ,че ми е спокан гофрирания маркуч от въздушния филтър кам двигателя.Променя се звука само между 2000 ..и 3000 оборота дали ще е от това ? Чува се малко като свистене.Някой знае ли от къде може да се  вземе такъв маркуч....освен от моргите.? ЦРВ-3 2,2 140 к 2008г.

Редактирано от Нико 74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 90% от колите е спукан този маркуч,слабо място.Ако намериш здрав от морга ще е късмет,Другия вариант е да лепиш с някакво наистина качествено лепило,че там вакуума е сериозен.Нов май само от Бултрако,за цената не съм сигурен някъде беше споменато около 120лв.

Редактирано от zograffa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят също е спукан, звънях поне в 20 морги и в нито една нямаше. Нов само оригинален за 140-150 лв. И накрая реших да го облепя целия с едно тиксо, което залепя доста здраво и е като армирано. Пише, че е и влагоустойчиво. Купувал съм го от Практикер. Не е много естетично, но мисля за сега така да карам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...